Šta je novo?

Ko ima Athlone revG1 i revF3 ?

drfedja

Čuven
Učlanjen(a)
05.07.2000
Poruke
4,719
Poena
736
Navedeni procesori, narocito F3 dosezu taktove poprilicno iznad 3 Ghz sa box coolerima !! Za jeftine pare, to moze biti sasvim lepa kupovina... Jel' zna neko jel su uopste stizali u Srbiju takvi procesori.

Oznake na jezgrima su CZ za X2 F3 u 90nm i DD za rev G1 u 65nm.
Za single core je DH oznaka za 90nm F3 i DE za 65nm.

http://xtreview.com/addcomment-id-1899-view-AMD-stepping-f3-overclocking.html

Ovde je na slici jedan Orleans koji radi na skoro 3.4 ghz sa vrlo razumnom voltazom od 1.54v i stock hladjenjem.
 
ja imam ovaj, koji se budi na 3.6 ali puca pre ucitavanja Win, jer ploca ne moze da mu da vise struje od 1.5
 

Prilozi

  • rev.JPG
    rev.JPG
    20.7 KB · Pregleda: 126
Ma znas li koliko mali procenat hoce da se probudi i na 3 giga ? :d
 
znaci ja sam srecno djubre, koje spada u jos manji procenat,
ali sa slabom plocom sto se tice OC-a
 
mislim da se fedja shalio.. ako se ne varam dosta athlona (konkretno venice-a) se slikalo na ~3ghz
 
Nije se salio sigurno, nije to neki veliki procenat...
Eto, onaj moj se jedva uslikavao na 3 giga, i to je jos napon bio dobrano odsrafljen, preko 1.8V... a bio je birani primerak, i vazio je za jednog od boljih.

A ovih 3.6GHz, i to sa *samo* 1.5V (koliko vidim, jer ploca ne moz' vise) - izvanredan primerak!!!
Makar samo za butovanje...
 
hmm pa moguce.. ja nisam jedno vreme pratio bench, oc, i hw uopshte pa sam se malo istripovao... :)

a sad gledam neshto.. ovaj single core 65nm-ski athlon u DE reviziji disipira samo 45W. shteta shto ih ima samo za am2, ne menja mi se i plocha sad ali bih da se igram


edit: e a shta je toliko drugachije u ovim opternonima kad idu i preko 3giga ?
 
Poslednja izmena:
mislim da se fedja shalio.. ako se ne varam dosta athlona (konkretno venice-a) se slikalo na ~3ghz
Hehe, ne salim se. Dosta malo Venice-a se slikalo na 3 Giga sa obicnim coolerom. :d
Vecina radi na 2.65-2.75 full stabilno sa naponima od 1.55-1.6v.

Licno sam imao jedan E6 Venice koji je radio lepo na 2.84 Ghz na 1.65v i bio je jedan od retkih koji je hteo da radi stabilno na tom taktu. SDiego je ipak druga prica. Oni su cesto hteli da rade na 2.8 na 1.35v, bez ikakvih problema, ali ne trpe mnogo napona, kao Venice. Isto vazi i za Dual Core varijante.

Nego, ima li negde 65nm AMD-a u Beogradu ?
 
Poslednja izmena:
Moj CPU je isti kao sto ima KIBLA's ide do 2.58 Ghz na 1.4V dalje se resetuje komp zbog slabog napajanja.
 
Tesko da je kao njegov, jer ovaj moj 3000+ radi na nekih 2600MHz sa tih 1.4V, a ipak nije ni do kolena njegovom, jer mogu samo da sanjam o butovanju na 3.6GHz...
 
Poslednja izmena:
ja sam voljan da kad budem dolazio u BG na par dana,
da ponesem i CPU
i da se nadjem sa nekim koji je voljan i ima sloodnog vremen
pa da ga malo poteramo na nekoj ozbiljnijoj ploci recimo DFI ili tako nesto, (ali sta ima jos tako nesto :) ? )
 
Poslednja izmena:
Kupicu sutra napajanje LC550W Green pa cemo da vidimo ima li potencijala ovaj moj Venice, pozdrav!
 
Evo sta ja imam.Jeste manje od onog Athlona 4000+ ali ipak ja imam 75% overclocka.Tj. uspeo je samo da se digne na 3.14, radio kako-tako stabilno na 2.98 a rockstable na 2.8ghz.Pogledajte ovde.Sad je on CnC pa zato je voltaza 1.00v.Oceri sta cekate ovo je super primerak a cena nije visoka:d .
 

Prilozi

  • untitled.JPG
    untitled.JPG
    28.7 KB · Pregleda: 77
Poslednja izmena:
Evo sta ja imam.Jeste manje od onog Athlona 4000+ ali ipak ja imam 75% overclocka.Tj. uspeo je samo da se digne na 3.14, radio kako-tako stabilno na 2.98 a rockstable na 2.8ghz.Pogledajte ovde.Sad je on CnC pa zato je voltaza 1.00v.Oceri sta cekate ovo je super primerak a cena nije visoka:d .
Pa kad radi "kako-tako stabilno na 2.98", sto nisi poterao Super PI na tih 2.98GHz, a ne na 2823MHz?
 
Pa kad radi "kako-tako stabilno na 2.98", sto nisi poterao Super PI na tih 2.98GHz, a ne na 2823MHz?

Zato sto ne mogu bas da odradim takav OC sa value mem, to sam dobio dok sam imao GeilUltra.

@vladabg Pa nista.Pa sta sto si ti zavrsio na 2.9.I ja mogu da ga zavrsim pa nista.:trust:
 
chekaj jedno po jedno pitanje. evo vec te car pitao shto nisi uradio na 2.98 superpi a ti josh kazesh kako mozesh i ti na 2.9 :D


edit: a ovo za memoriju. kakve veze ima memorija sa max oc procesora ? nije te car pitao shto nisi imao adekvatno vreme u PI-u sa tim clockom. da je tako tada bi mogao da se vadish na ram, ovako a-a :)
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam rekao "kako-tako" a to znaci da i nije bas najstabilnije.Mogu da radim nesto po Winu ali sumljam da bi zavrsio SuperPi.Da imam vise vremena da se zezam s njim mozda bi i mogao da ga prodje.
Zasto pominjem mem?E pa za to sto jednostvano ne mogu da nateram ovu moju da radi na bilo kom manjem mem divideru ako je FSB preko 300, nije logicno ali stvarno ni ja nemam pojma zasto je tako.

A i sta treba da cekam kad sam ti u predhodnom postu sve odgovorio.Pitao me je CAR zasto, ja sam rekao zato sto nemam vise tu mem s kojom sam radio klok.I kako vidim to je bilo jedino pitanje.

Ne shvatam sta si hteo ovim da kazes ali ajde:
a ti josh kazesh kako mozesh i ti na 2.9

Meni je masina stojala do pre 2 dana za 24/7 na ~2.8Ghz pa sam samo onda bacio SuperPi rez koji sam dobio.Nemam nikakvu nameru da se takmicim pa ni da menjam setovanja samo da bi tebi nesto dokazao.

Mene jos likovi napali a ovde ima lik koji dize Athlona na 3.6.....
 
Da se vratimo na temu drfedjinog topica:Ima li negde u BG da se nadje RevG1 ili F3 Athlon 64?
Brisbane kao da nikada nece stici u Srbiju...A svi u okolini ga imaju u ponudi...
 
Poslednja izmena:
Brisbane 3600+ ima u CT-u od subote. Cena oko 5-6 eura veca od Windsora.
 
Kao sto sam obecao probao sam da o/c Venice i evo nekih rezultata koje sam uspeo da postignem zahvaljujuci programu Core centar, A64 info i Clock Gen. Ploca undervoltuje CPU tako da kad stavim na max u Biosu 1.55V to bude ustvari 1.41V. Zato sam klokovao iz Windowsa i to nije islo lako ali nekako sam uspeo.
2.65Ghz
2.72Ghz i mem 450mhz zavrsen super PI 1.55V Proban Prince of Persia radilo je lepo ali kad sam izasao iz igre :trust: temp 50 core 56(vatrica) rece speed fan da li je ovo opasno za zdravlje cpu jesam li preterao?
Na 1.58V 2.825Ghz i reset posle povecanja frekvencije na gore.

Zakljucak: Mislim da je za ozbiljan o/c potrebna bolja ploca od ove moje pogotovo bolja memorija, bila je muka ziva da je nateram da radi preko 180mhz iz a64info sam spustio klok na 166 pa sam menjao Tref i nekako podesio za 225mhz sto je i njen maximum za korektan rad. Da bi isao preko 2.8 potreban mi je Tref za Memclock freckvency 133mhz memory speed 200 mhz i 300mhzfsb to je bas lako odrediti zar ne? :wall:
 
Ploca undervoltuje CPU tako da kad stavim na max u Biosu 1.55V to bude ustvari 1.41V.
Auuuu, to je stvarno lose... naponska jedinica na toj ploci je kriminalna.
... ali kad sam izasao iz igre :trust: temp 50 core 56(vatrica) rece speed fan da li je ovo opasno za zdravlje cpu jesam li preterao?
Ma jok... cepaj slobodno do nekih 60.

Doduse, prati sve to Core Temp-om, pusti Speed Fan.



BTW, sto se tice memorije, sobali njen delilac na 133, ili jos bolje na 100... pa se igraj sa procesorom do mile volje, tako nece memorija da te ogranicava.
 
@shaolin ako ti fali napona probaj da u biosu odshrafish koliko moze a onda na to dizi josh (samo idi postepeno da ne preterash :D) iz wina bilo iz clockgena bilo iz core centera. meni je tako uspevalo :)
 
Tako sam i radio Vlado kako bih drugacije podigao napon sa 1.41 na 1.58. Zavrsio sam 3dmark05 na 2.6Ghz nista nisam dobio u perfomansama neku sicu samo. Da li povecanjem fsb i memare rade brze igre na 9600 grafi? Sad probam sa 100mhz za Memaru ali zakucava komp kad dizem iz clock gena...
 
Ljudi dostigao sam maximum 2.84Ghz i prosao 1M super PI test na 1.68V. Na 2.9 mi se racunar resetovao nakon 10sec. Dalje ne mogu zbog napona a vec sam ga i dobro izmucio i ovo je previsok napon cini mi se valjda ga nisam sredio :D . Vracam ga u normalu na 1.34V i 2.5Ghz. Toliko od mene :wave:
 
Zavrsio sam 3dmark05 na 2.6Ghz nista nisam dobio u perfomansama neku sicu samo. Da li povecanjem fsb i memare rade brze igre na 9600 grafi?
Slabo, veoma slabo... 3DMark05 profitira prakticno iskljucivo od kloka graficke.

3DMark03 vec nesto vise ceni FSB, memoriju i CPU snagu... kao i 3DMark2001, kod koga je to najvise izrazeno.
 
Care znaci li to da je ovaj oc samo za slikanje i da ne vredi u igrama skoro nista? Da li ce igre raditi isto na 250/220 i 200/200 za fsb/mem?
 
ja imam 450 poena vise u 3d marku 05 kada OC-ujem sa 1.8 na 2.7
 
Pazi, nema mnogo igara koje cene samu sirovu snagu procesora... jedna od retkih (a dobrih) je recimo Far Cry. Ostale uglavnom traze jaku graficku, i/ili dosta rama. CPU je tek na trecem mestu.

Sve zavisi sta igras...
 
Verovatno si ti Kibla osetio tu razliku zbog jake graficke karte a procenat ubrzanja je slican + ti si ga kloknuo za 900 a ja samo za 500 za 3dmark test. Hvala Care na info tako sam i ja kontao.
 
Nazad
Vrh Dno