Šta je novo?

ko šta ima od "retro" računara

Evo i mojih ljubimaca...

Racunari:
Amstrad CPC 464
Atari 1040ST
Commodore 64
Commodore 64C
Commodore 64G
Commodore 128
Commodore Amiga 500 Tiger Edition
Oric Nova 64
Pecom 64
Philips VG-8000 MSX
Sinclair ZX Spectrum 48k
Sinclair ZX Spectrum +
Sinclair ZX Spectrum +2

Konzola:
Atari 2600 Jr sa original dzojsticima

Dodatna oprema:
Commodore 1541 flopi disk
Commodore 1541c flopi disk
Commodore 1530 kasetofon
Commodore 1531 kasetofon
Commodore MPS 803 stampac
Commodore moduli
Sinclair ZX Spectrum DKTronics Joystick Interface
Sinclair ZX Spectrum Interface 2
Desetak raznih dzojstika

Bice i slika... samo da nadjem malo vremena... a nadam se nekih prinova... :)
 
Ja imam jedan 286 na 12 sa 287 i 2 MB RAM.. I to mu dođe sve :)
 
C=64 (ujedno moj prvi i najdrazi komp, iz '85), Amiga 500, 2x Amiga 1200
 
Imam na polici negde dva Spektruma 48K i kupioo sam relativno nedavno dva QL-a 128K.

Negde mi je mislim da ostala još tastatura, ploča i kutija od Atari MEGA STa. Planirao sam da izradim proširenja za koješta pa mi je nsetalo vremena.

Inače, u stara vremena sam servisirao od Commodorea (C64,C128, C128D, +4, Amiga 500/600/1200 etc), sa QLom sam stvarao čuda ai za Atari ST sam napravio stvarčicu ili dve.
 
Eh,d a, i kupiso sam par desetina onish "slavnih" Sinclairovih Microcartdridgea za Microdrive.

BTW, ako još niste, skinite BBCov film "Micro Men". Nije baš realan, ali govori mnogo toga o onim vremenima.
 
Stigao je i Sinclair ZX81 sa 16k prosirenjem... i 6 kaseta :)
 
Meni je jedino ostala prva generacija ZX

ZX-Spectrum48 INES tastatura sa Opus Discovery
ZX-Spectrum48 INES tastatura sa Interface1 + 2 mikrodrajva + 40tak kartridža
Seikosa 100A sa kempston centronics + PIO centronics interfejsima
"pro" kasetofon koji od sinusoida pravi "četvrtke" i bukvalno čita svaku kasetu



Samo da "odjavim" kolekciju. Na moju veliku radost sve sa slike je zavrsilo u rukama pravih ljubitelja retro opreme ovde na retro delu foruma
 
Ja samo da prijavim najnoviji primerak u kolekciji koji je, posle skoro godinu dana skupljanja delova, napokon proradio. Pre svega zahvaljujuci ORange-u47 i Castellanu sa amiga.org. :Klanjanje
P7070004.JPG
 
Poslednja izmena:
Auff, baš retka zverka! Verovatno si jedini u zemlji sa tom mašinom. Ako ti ikad dosadi javi se :)
 
Ja imam, verovali ili ne, prastari 386 DX računar na 40 MHz, naravno to je AMD klon 386 procesora ali to je to. Ima i 4 MB RAM memorije i 420 MB hard disk. :) Doduše već godinama nisam probao da ga uključim, ne znam ni da li još radi. :D

Kupljen je 1992. godine kao 286,pa sam ga 1994. nadogradio na 386 i dodao mu 4 MB memorije i onaj disk od 420 MB. Inače, aktivno sam ga koristio prilično dugo, sve dok septembra 2004. nisam kupio Athlon XP 3200+ sa 1 GB RAM memorije i 2x120 GB hard diskovima.

Ovaj sada računar iz potpisa mi je, dakle, treći računar po redu i kupljen je jula 2010.
 
Ja imam, verovali ili ne, prastari 386 DX računar na 40 MHz, naravno to je AMD klon 386 procesora ali to je to. Ima i 4 MB RAM memorije i 420 MB hard disk. :) Doduše već godinama nisam probao da ga uključim, ne znam ni da li još radi. :D

Kupljen je 1992. godine kao 286,pa sam ga 1994. nadogradio na 386 i dodao mu 4 MB memorije i onaj disk od 420 MB. Inače, aktivno sam ga koristio prilično dugo, sve dok septembra 2004. nisam kupio Athlon XP 3200+ sa 1 GB RAM memorije i 2x120 GB hard diskovima.

Ovaj sada računar iz potpisa mi je, dakle, treći računar po redu i kupljen je jula 2010.

Wooooooooooow, prosto neverovatno imaš prastari 386 to je pravi retro računar, a ne ove gluposti što drugi kače u ovoj temi. Dok ne vidim sliku ne verujem.
 
Ja imam negde u kuci C64 sa monitorom (dal' bese 1701 ili 1702, tako nesto), 5.25" floppy driveom i nezaobilaznim deck-om na kome sam osedeo kao klinac o stelovanja azimuta :type:
Dzak sa dzojsticima je tu negde, a ko nije pravio "krstice" od debelih baterija, taj treba usima da se pokrije :D
Radi i danas, majka htela da ga baci, ja pozeleneo.

Load "$",8
List
Load "boulder dash",8
Run

Na njemu sam naucio prve programerske korake, davne 93'ce-94'te, jes' da je bio Basic i da se jos koristio GO TO... Napad nostalgije mi je izazvala ova tema :)
 
Wooooooooooow, prosto neverovatno imaš prastari 386 to je pravi retro računar, a ne ove gluposti što drugi kače u ovoj temi. Dok ne vidim sliku ne verujem.

Nažalost taj oldtajmer od kompa mi je već 8 godina na vikendici, pored Bora. A pošto ja sada živim u Nemačkoj i ne nameravam da idem u Srbiju dok se ovde ne snađem malo, slikanje će da sačeka. Slikaću ga kada odem, nekad.
 
Nažalost taj oldtajmer od kompa mi je već 8 godina na vikendici, pored Bora. A pošto ja sada živim u Nemačkoj i ne nameravam da idem u Srbiju dok se ovde ne snađem malo, slikanje će da sačeka. Slikaću ga kada odem, nekad.
Nemoj da se primas, lozi te.
@n0m4d: sjajno! Gde nalazis sve to? :)
 
Poslednja izmena:
@n0m4d: sjajno! Gde nalazis sve to? :)

Uglavnom po oglasima i forumima. Nesto malo sam nasao preko drugara a nesto sam doneo iz inostranstva. Kad sam bio klinac citao sam SK, Moj mikro i Racunare i mastao o svim tim "extra" masinama, a sad kad nesto nabavim i ukljucim... ih srece... :)
 
infrared
 

Prilozi

  • 14072012648.jpg
    14072012648.jpg
    366.1 KB · Pregleda: 135
  • 14072012649.jpg
    14072012649.jpg
    388.1 KB · Pregleda: 143
  • 14072012651.jpg
    14072012651.jpg
    418.1 KB · Pregleda: 127
Uglavnom po oglasima i forumima. Nesto malo sam nasao preko drugara a nesto sam doneo iz inostranstva. Kad sam bio klinac citao sam SK, Moj mikro i Racunare i mastao o svim tim "extra" masinama, a sad kad nesto nabavim i ukljucim... ih srece... :)
Impresivno zaista. Ja tako nabavljam 3dfx kartice i vec imam poveliku kolekciju: oglasi, forumi..moze stvarno svasta da se nadje povoljno ali treba gledati i gledati. Na ebay neke od ovih tvojih "igracaka" kostaju lepe pare. Svaka cast na trudu i posvecenosti.
 
Ovo je poslednji pristigao primerak u kolekciji. Godinama sam tragao za njim i uvek bi mi izmicao na aukcijama. Ovaj je imao manji kvar na PSU. Danas je popravljen i radi... :)
IMAG0142.jpg

Za one koji ne znaju. Commodore PC-I, 1987 godina. 8088 na 4.77MHz, 512Kb RAM i jedan floppy od 5.25" 360K. To je sve. Nema hard diska ili ISa slotova za prosirenje. :)
 
Poslednja izmena:
Procene su na forumu zabranjene, imas forum malih oglasa pa oglasi bez cene na ponudu clanova...

I nemoj kaciti isto pitanje u vise foruma..
 
Pozdrav za sve ljubitelje retro racunara! Ja sam Elvir iz Bg-a i vidim da se na ovom forumu puno pise o temama koje mene narocito interesuju. :)

A evo mog aktivnog Commodore 64 setup-a :)

IMG_0914.jpg

C64 je breadbox sa 6581 cipom,

Kasetofon 1530 model sa Commodorea C16,

Disk drive ,Oceanic model,

Dzojstik,Competion pro,novi model,

30- tak originalnih igara (za sada)
 
Ovaj "Kasetofon 1530 model sa Commodorea C16," se ne uklapa bas po boji :) ja b tu meto pravu stvar i nista drugo vise neb diro
Pozdrav i dobro dosao u nase drustvo.
 
Ovaj "Kasetofon 1530 model sa Commodorea C16," se ne uklapa bas po boji :) ja b tu meto pravu stvar i nista drugo vise neb diro
Pozdrav i dobro dosao u nase drustvo.

Veruj da najvise volim 1530 model.:).Kvalitetnija je izrada i mehanika.A tipke dok rukujes sa njima su nekako tise.Preko adaptera mi je povezan na C64.

Hvala na dobrodoslici! :)
 
Da se upisem ovde....

Gola Commodore A1200 rev 1.4D
 

Prilozi

  • mapa amiga.jpg
    mapa amiga.jpg
    445.9 KB · Pregleda: 188
Evo prave poslastice vezane za retro kucne racunare

Apple 2e
P1010104.jpg


Maticna ploca od Apple 2 -Apple ][
Apple10.jpg

Apple 2 main logic board (maticna ploca) proizvedena 1979 godine, racunar naslednik cuvenog racunara Apple 1 kojeg je kreirao Steve Wozniak 1976. odnosno to je odmah prvi sledeci racunar u toj porodici posle Apple 1 i jedan od najpopularnijih racunara na svetu. Koristi procesor 6502. Prodavani su u to vreme kompletni racunari ili samo maticne ploce kao ova pa su kupci sami sastavljali racunar. Ovo je revizija 2 ove ploce. Inace tesko ga je naci i u svetu a kamoli kod nas.

Apple Disc ][ interface card
Apple22.jpg

Apple21.jpg

Apple20.jpg
 
Poslednja izmena:
...evo jos od Apple sto imam u svom posedu:

Apple Disk drive:
P1010108.jpg

..zadnja strana Apple Disk drive
Apple6.jpg

Apple memorijski cipovi
P1010044.jpg
 
...a pored i toga...

Servisna uputstva
P1010071.jpg

Servisno uputstvo za IBM
P1010084.jpg

Servisno uputstvo za IBM printer
P1010072.jpg
 
..a i nekoliko knjiga iz informatike iz tog vremena...


Masinsko programiranje na mikroprocesorima Z80 i 6502
P1010074.jpg

P1010082.jpg
 
Nazad
Vrh Dno