Šta je novo?

Kloniranje postojeceg sistema

Romeo Crennel

Slavan
Učlanjen(a)
18.02.2009
Poruke
987
Poena
330
Pozdrav ljudi,imam jedno pitanje i treba mi vasa pomoc oko toga,pitanje je sledece:
Imam na racunaru instalira win 7 na maxtor hdd-u,imam jos jedan hdd(western digital),koji je brzi i noviji od maxtora,da li je moguce da se nekako slika sistem sa instaliranog hdd-a i da se instalira na na western,jer sam dosta podesavao sistem i imam svasta instalirano pa me mrzi da to sve opet radim?
Nadam se da sam donekle objasnio sta je ideja,svaka pomoc dobro dosla.
 
Hirens Boot pa Norton Ghost. Ja cak prebacio sa harda na ssd pa na drugi ssd. 3 godine isti sistem.
 
Kako bi dobro bilo da negde ima detaljniji tutorijal oko odradjivanja celokupnog procesa...
 
Siguran si jedino kad onaj ko klonira zna sta radi, a kad je to slucaj, dosta je i dd...
 
Clonezilla. Može da klonira ceo disk ili samo izabrane particije. Radi maksimalnom brzinom i prilično je jednostavno za upotrebu.
 
Probao sam i Clonezilla-u i Acronis, i smatram da je Acronis ipak pogodniji za pocetnike.
 
^
Covek se klonira...
 
Ja imam. A ako bolje razmisliš, zašto bi krekovanom programu verovao da će uraditi posao bolje od open source programa koji se koristi u velikim firmama koje nemaju problema ni da kupe Acronis?
 
Najverovatnije cu probati sa clonezilom ali za koji dan jer sad stvarno nemam vremena,kontam da cu do vikenda odraditi pa javljam.
 
Čemu diskusija o paid softveru vs free.
Zato sam na pitanje "Da li je taj Acronis besplatan ili bi koristio narodnu verziju?" odgovorio pitanjem "Koliki postotak članova foruma ima legalan windows?".
Velike firme, državne/gradske administracije i slično koje neće da koriste to jest kupe Acronis, Windows, Office i ostali vlasnički softver predju na/koriste njihove open source pandane koji su besplatni ili ih koštaju daleko manje.
Mi privatni korisnici imamo i treći izbor.

U ovome slučaju je za pokretača teme po mome bolji Acronis.
Ne zato što je bolji ili lošiji od Clonezille, oboje su jednako kvalitetni i pouzdani za ono za što pokretaču teme treba preporuka.
Već zato što je Acronis više user friendly za početnike.
 
Pokusao sam sa clonezilom ali kad dodjem do dela gde treba da izaberem da kloniram particiju pojavi mi se drugi hard i kaze da ce sve sa njega biti obrisano iako sam napravio od tog harda 2 particije,na jednoj su mi podaci a na drugu da se klonira i to mi nije dao,tako da verovatno odustajem i odradicu svez instal,hvala ljudi u svakom slucaju na savetima i na utrosenom vremenu.
 
Ja imam. A ako bolje razmisliš, zašto bi krekovanom programu verovao da će uraditi posao bolje od open source programa koji se koristi u velikim firmama koje nemaju problema ni da kupe Acronis?

Imam i ja legalan windows, a i još poneki program. A acronis ni ne mora da plati, ako mu je barem jedan hard disk seagate, maxtor ili WD.

Maxtor i Seagate - DiskWizard
Acronis True Image WD Edition

Uslov za korištenje je da imaš HDD nekog od navedenih proizvođača, i možeš da radiš isključivo full backup, ne može incremental ili differential backup sa ovim verzijama. Ima još dosta ograničenja (npr ne može da kreira skrivenu particiju za recovery), ali za ovo što se ovde pominje je dovoljno.
Može da bude i HDD samo nakačen kada se podiže Acronis :) itd...
:)
Ja to koristim legalno barem 3-4 godine.
 
acronis, imas ga u hirensu, brz stabilan i najverovatnije ce img koji napravis na jednom racunaru raditi i na ostalim racunarima slicne ili iste konfiguracije...
 
Nazad
Vrh Dno