Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

Ne znam cemu si mislio da sluzi temperatura na daljinskom?
Isto tako radi svaka klima, bila inverter ili ne.

Ja na hladjenju najcesce drzim 26c.
 
Ako se na mene odnosi, htedoh da dobronamerno ljudima prenesem da ne cepaju nisku temperaturu na hladjenju, ali moja greska, nisam jasno rekao, nego ofrlje opisao moj slucaj, pa kontao da ce iz toga izvuci zaklucak. Polazim od toga da ljudi, bar koji su ovde, nisu bas toliki idioti da ne skontaju poentu. Onaj lik mi pripisa da sam ja izumeo termostat...ne mos nista dobronamerno napisati ovde, fenomen smo mi od naroda...
 
Okačio sam link i fotografiju. Kako još da ti objasnim? :)

Čestitam. Otkrio si kako radi termostat. :D
Video sam tek nakon sto sam pitao... moracu sa izguglam kako se unosi kod u ovaj modul da bi radilo jer cu mozda uzeti aeri pa bih taman ustedeo 2000 din, a imam i nekoriscenih 3m cevi 😀
 
Ja ne znam sta ste se uhvatili za taj Aeri, totalno ispod prosecna klima, osim cene ne vidim sta ima dobro. Kad sam kupovao klimu proslog leta covek koji je radio u radnji mi je rekao bezi od toga, evo mi u radnji imamo Aeri 18 i ne moze nista da zagreje, ide u defroste na sat vremena, radnja se ohladi, plastika uzaz slaba i ja uzeo Vox, njemu totalno bilo svejedno. Jedino sto Aeri ima bolje od Voxa je sto je tisa, prva brzina je duplo slabija pa zbog toga, sve ostalo je na strani Voxa. Ako ti soba nije mnogo mala uzmi Vox, ako jeste uzmi Aeri zbog jacine duvanja
 
Pozdrav, dobri ljudi!

Zamolio bih vas za pomoć/savet - hteo bih da stavim klumu da hladi obeležene dve sobe (na slici). Da li je multi split pametno ili dve odvojene? Takođe, gde biste postavili spoljnu jedinicu za manju sobu jer se nalazi mala zastakljena lođa kod ove manje sobe.

Mnogo hvala unapred.
 

Prilozi

  • Stan.PNG
    Stan.PNG
    173.4 KB · Pregleda: 94
Hvala na sugestijama! A sta mislite o ovom modelu?

Midea AG-12NXD1.WIK 12000 BTU inverter​


Nasao sam je sa ugradnjom za 68 hiljada.
Mozes i nju da uzmes neces pogresiti, greju se ljudi na mnogo losije klime, ovo je sve ok.
 
Da li imate neko resenje oko gugutke? Vec 10+ dana vodim borbu :LOL: non stop gledaju da naprave gnezdo izmedju klime i fasade... Svake godine isti krastavac
 
Pozdrav svima!
Molim vas za savjet - koju klimu uzeti za hlađenje dnevne sobe (25-30m2) - i koliko se može za ostatak stana, preko hodnika od 10 metara ). Centralno grijanje zimi radi korektno, za sada (Novi Beograd, blok 62) - mislim da bi se za grijanje mnogo manje koristila.
Da li uzeti inverter 12-icu ili, možda, 18-icu?
Neki određeni model?
Pročitao sam temu, skorašnje utiske sa novim Hisense modelima (Nordic) - ove probleme sa senzorima na daljinu i podešavanjem. Radije bih nešto mirno i bez mnogo čačkanja i podešavanja. Po mogućnosti do nekih 500-550EUR, najviše.
Da li bi Hisense Energy Plus Pro bila dobra opcija?

Hvala na pomoći
 
Pozdrav svima!
Molim vas za savjet - koju klimu uzeti za hlađenje dnevne sobe (25-30m2) - i koliko se može za ostatak stana, preko hodnika od 10 metara ). Centralno grijanje zimi radi korektno, za sada (Novi Beograd, blok 62) - mislim da bi se za grijanje mnogo manje koristila.
Da li uzeti inverter 12-icu ili, možda, 18-icu?
Neki određeni model?
Pročitao sam temu, skorašnje utiske sa novim Hisense modelima (Nordic) - ove probleme sa senzorima na daljinu i podešavanjem. Radije bih nešto mirno i bez mnogo čačkanja i podešavanja. Po mogućnosti do nekih 500-550EUR, najviše.
Da li bi Hisense Energy Plus Pro bila dobra opcija?

Hvala na pomoći
Pozdrav,

Nakacicu se i ja na ovaj post, ove godine uzimam 2 klime, prvenstvena namena je hladjenje i eventualno dogrevanje u prelaznom periodu.
Dvoumim se izmedju dva modela: Bosch KLIMA CL5000i-SET 35 WE 12kBTU i Hisense KLIMA Energy Pro Plus 12K - QG35XV0E

Otvoren za sve sugestije i hvala na pomoci :)
 
Pozdrav prijatelji,

Imam problem vezan za lokaciju postavljanja klima uređaja. Između ivice prozora i plafona imam 40 cm prostora. Planirano je da se plafon spusti za 7-10cm. Da li postoji šansa da se klima 12btu instalira na taj zid, a da se iznad nje ne spušta plafon, da bi imalo prostora da uvlači vazduh? Tipa da se ne spušta po 30cm od spoljašnjih ivica klime?

Njena osnovna namena treba da bude grejanje i jedino iznad prozora duva ka vratima da bi mogla da greje i ostale prostorije.

Ukoliko je postavim na bočni zid, da ne duva direktno na vrata, da li će moći da zagreje prostor od 35m2?

Između strelica su mesta gde bih postavio klimu.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-04-14-21-52-19-389_com.threeds.homebyme-edit.jpg
    Screenshot_2024-04-14-21-52-19-389_com.threeds.homebyme-edit.jpg
    27.1 KB · Pregleda: 49
Pozdrav prijatelji,

Imam problem vezan za lokaciju postavljanja klima uređaja. Između ivice prozora i plafona imam 40 cm prostora. Planirano je da se plafon spusti za 7-10cm. Da li postoji šansa da se klima 12btu instalira na taj zid, a da se iznad nje ne spušta plafon, da bi imalo prostora da uvlači vazduh? Tipa da se ne spušta po 30cm od spoljašnjih ivica klime?

Njena osnovna namena treba da bude grejanje i jedino iznad prozora duva ka vratima da bi mogla da greje i ostale prostorije.

Ukoliko je postavim na bočni zid, da ne duva direktno na vrata, da li će moći da zagreje prostor od 35m2?

Između strelica su mesta gde bih postavio klimu.
Postavi je uz duži zid da bije u vrata a sad da li ce moci da ti zagreje ovu sobu od 8.3 kvadrata, tesko, bice razlika u temperaturi zbog hodnika, toplota ce ostajati "gore u hodniku" i tesko da ce da nastavi dalje, zavisi i od toga gde su vrata od te prostorije ali ako nisu bas u pravcu klime ne budi optimistican.
 
Forumasi da li neko zna da mi kaze cime u kucnoj radinosti dezinfikovati klima uredjaj? Kojim sredstvom? Ujedno bih to sredstvo pokusao da iskoristim da dezinfikujem i klimu u kolima.
 
Baci pogled

 
Forumasi da li neko zna da mi kaze cime u kucnoj radinosti dezinfikovati klima uredjaj? Kojim sredstvom? Ujedno bih to sredstvo pokusao da iskoristim da dezinfikujem i klimu u kolima.
ovo je moj post od letos
Bio juce seviser da ocisti klimu, cena 4000, oko pola sata posla. Skida unutrasnju jedinicu, sve oprao, klima kao nova, turbina nije bila prljava kao sto sam gledao na klipovima. kae serviser zato sto redovno peem filtere(mrezice) perem ih mescno jednom. Ono sto mi je zapalo za oko, nema loma unutra, nije skidao kadicu, tako mi objasnio, isprskao rebra kiselinom, onda uyeo obicnom vodom isprao i sve je proslo kroz odvodno crevo.
ja cistim parocistacem, perem redovno filtere, koristio sam sprej CoolStar
 
Kako bre skida unutrasnju ?
Inace i ja od prekjuce na cool 24 prebacio danas na heat 23.
Skoro covek ovde pomenu, da je kod njega ujutro sneg, a danju plus 30c, zanimljivo nam je vreme.
Da, ovo je pravo vreme da se uredjaj stavi na AUTO, sa zeljenom temp. pa nek sam salta dal ce hladiti, il grejati :)
 
Poslednja izmena:
Rastura, pogresno sam se izrazio, skida masku, skine turbinu, sve to opere, ne secam dal bese vrati turbinu pa pere unutra sace, secam se da kadicu nije skidao a sva voda je izasla kroz crevo napolje, uopste nije postavljao one najlone.
Ja zalozio jutros, ne moze klima da zagreje nisko a bebac je sada na podu i bas se oseti razlika izmedju grejanje klimom i radijatorima
 
Može li neko 100% potvrditi da Axel sgrasso ne ostecuje saće iz klime unutrašnje j ili preporučiti nešto slično PROVJERENO iz kućne radinosti za čišćenje a da ne nagriza aluminijum
 
Nazad
Vrh Dno