Šta je novo?

Klima uredjaji - opšta diskusija

@Nes* samo unutrasnja jedinica.
 
A koju bi klimu preporucili 12ticu sada da je ono korektna stan je u pitanju? hvala
 
Sve su klime korektne. U odnosu na šta korektna? Nekome je korektna 500€, nekome 1000€ a nekome 2000€, zavisi od tvojih očekivanje, u suštini koliko para, toliko i muzike. Isto zavisi hoćeš za grejanje ili za hladjenje. Za mene je Daikin FTXF35D korektna klima, 92000 dinara. Greje lepo, održava precizno, malo troši. E sad zavisi jel to tebi korektna cena da platiš toliko. Pročitaj forum unazad naći ćeš mnogo korektnih klima pa izabereš šta ti najviše odgovara. Nisi napisao nijedan kriterijum za tu tvoju korektnu klimu.
 
Sve su klime korektne. U odnosu na šta korektna? Nekome je korektna 500€, nekome 1000€ a nekome 2000€, zavisi od tvojih očekivanje, u suštini koliko para, toliko i muzike. Isto zavisi hoćeš za grejanje ili za hladjenje. Za mene je Daikin FTXF35D korektna klima, 92000 dinara. Greje lepo, održava precizno, malo troši. E sad zavisi jel to tebi korektna cena da platiš toliko. Pročitaj forum unazad naći ćeš mnogo korektnih klima pa izabereš šta ti najviše odgovara. Nisi napisao nijedan kriterijum za tu tvoju korektnu klimu.
pa ne znam, midea xtreme 12 isto fino greje i ima bolji scop (4.6 naspram 4.02, da li ovo znaci da je stedljivija?), temperaturu odrzava tacno u stepen kada se namesti da je prati preko daljinskog a kosta 54.000. Skoro 40.000 razlika. Koje su prednosti ftxf35d u odnosu na tu Mideu?
 
Ja sam napisao za svoju klimu. Ne znam koje su prednosti i da li ih ima jer nisam nikada video tu Mideu, pa ne mogu da uporedim. Koliko nisko modulira, težina spoljne, koliko može da povuče struje iz utičnice, koliko kvadrata greje, na kojoj temperaturi, koja potrošnja, autofan ili manuelni itd. Bez tih nekih podataka ne može da se uporedi.
 
Da li neko ima inverter 18 da nije skupa, bucna i da moze da izgura 60m2 izolovanog sprata i da je zadovoljan kada jmsu najhladniji dani? Uskoro izbacujem gree violu koja je bucna kada kompresor ode u visoku modulaciju, tacnije bruji i zveci lim koji je tanak, sa njom grejem 40m2 i odrzava 22-23 stepena. Neko ce da predlozi da ubacim jos jednu klimu, ali ostaje viola koja stvara buku pa mi to nije resenje. Vidim da su po specifikacijama fujicu 18 klca, daikin ftx60c dobre klime, ali su bas skupe. Za midea 18 extreme sam citao da se neko zali na vibriranje i brujanje, verovatno je bucna i vivax aeri 18.
 
Nju sugurno ne. Aehi je bolji izbor kod 18 vivax.
Kod aehi 18 barem na specifikaciji stoji ulazna snaga za grejanje 1680 (220~2350), dok kod aeri 1500 (780~2000), a i zalio se neko na 18 aeri. Dok video sam pozitivan utisak za 18 aehi.
Vise o aehi 18 mogu reci tek sledece zime.
 
Da li neko ima inverter 18 da nije skupa, bucna i da moze da izgura 60m2 izolovanog sprata i da je zadovoljan kada jmsu najhladniji dani? Uskoro izbacujem gree violu koja je bucna kada kompresor ode u visoku modulaciju, tacnije bruji i zveci lim koji je tanak, sa njom grejem 40m2 i odrzava 22-23 stepena. Neko ce da predlozi da ubacim jos jednu klimu, ali ostaje viola koja stvara buku pa mi to nije resenje. Vidim da su po specifikacijama fujicu 18 klca, daikin ftx60c dobre klime, ali su bas skupe. Za midea 18 extreme sam citao da se neko zali na vibriranje i brujanje, verovatno je bucna i vivax aeri 18.
Imam vox 18 cu i bas je tiha, ali greje oko45m2 bez kupatila, tako da ne znam kako bi grejala 60m2. Sama klima nije skupa, platio sam je 58k,opet kazem tiha jeste ali nemoj me drzati za rec oko grejanja na vecim minusima. Na manjim minusima i oko nule greje bez problema, kad je bilo oko - 10 grejala fino, ali imala bas leda na sj, to mi se nije svidelo, i skeptik sam za vece minuse pa cak i duzi vremenski period temp oko - 10.pozz
Model vox 18 actt
 
Gledam sad nesto da uzmem i kevi inverter za sledecu sezonu, da menjam Beko redovnu on/off klimu koja sad stoji. Uzela bi u Metalcu nesto, tu jedino vidim od 12ki Muse Evo. Kod nje je otprilike 50+ kvadrata bez kupatila, izolacija, pvc stolarija. Vivax 18ka ima ali mi se ne svidja ta klima nesto. I ima Bosch 3000i a to mi je nepoznanica totalno.
 
Imam vox 18 cu i bas je tiha, ali greje oko45m2 bez kupatila, tako da ne znam kako bi grejala 60m2. Sama klima nije skupa, platio sam je 58k,opet kazem tiha jeste ali nemoj me drzati za rec oko grejanja na vecim minusima. Na manjim minusima i oko nule greje bez problema, kad je bilo oko - 10 grejala fino, ali imala bas leda na sj, to mi se nije svidelo, i skeptik sam za vece minuse pa cak i duzi vremenski period temp oko - 10.pozz
Model vox 18 actt
Meni zbog dunava su klime skoro pa cesto pod ledom, nekad se zapitam kako moze da radi ali nikakvih problema nisam vidio. Opusteno bez naprezananja i cestih df. Prije sam znao taj led malo skinuti ali sad vise nereagujem. Kad otopi sama tad skine i to je to.
 
Imam vox 18 cu i bas je tiha, ali greje oko45m2 bez kupatila, tako da ne znam kako bi grejala 60m2. Sama klima nije skupa, platio sam je 58k,opet kazem tiha jeste ali nemoj me drzati za rec oko grejanja na vecim minusima. Na manjim minusima i oko nule greje bez problema, kad je bilo oko - 10 grejala fino, ali imala bas leda na sj, to mi se nije svidelo, i skeptik sam za vece minuse pa cak i duzi vremenski period temp oko - 10.pozz
Model vox 18 actt
Koju Vox 18 imas?!
Ja sam proslog leta kupio Vox 18 IJL-sc4dwh. Platio sam je 75.000!
 
Koju Vox 18 imas?!
Ja sam proslog leta kupio Vox 18 IJL-sc4dwh. Platio sam je 75.000!

A tu koju ti imas, imam i ja samo 12 cu. Pisao sam da sam bas zadovoljan, i da ima grejac tacne i leda nisam video na njoj,platio sam je 41.500 prosle gos u maju.ono sto sam jos primetio je da duva bas topao vazduh, na njoj mi je merac potrosnje, trosila min 8kwh max 15kvh dnevno do sada.
 
Nju sugurno ne. Aehi je bolji izbor kod 18 vivax.
Kod aehi 18 barem na specifikaciji stoji ulazna snaga za grejanje 1680 (220~2350), dok kod aeri 1500 (780~2000), a i zalio se neko na 18 aeri. Dok video sam pozitivan utisak za 18 aehi.
Vise o aehi 18 mogu reci tek sledece zime.
Nigde nema 18 aehi
 
Gdje je ovo? Na mojoj se uhvati leda ali ni bliiiizu ovoga.
Негде у Норвешкој, налетео на фб, очигледно је неисправна, не иде у дефрост.
 
Па овде је зима још увек, последњих дана је сунчано и дужи дани, али снег иза куће нпр. се још није отопио.
 
@helsinki0916 Ako ne radi defrost, ili ga ne odradi kako treba a vazduh je vlažan, led se samo taloži a ne otapa i sve ga je više i više. Kao u zamrzivaču, naročito ako se često otvara, više vlažnog vazduha udje i stvara ovakav led. Zato klima radi defrost, da ne bi došlo do ovoga. Grejač tacne ovde ne pomaže.
 
@helsinki0916 Ako ne radi defrost, ili ga ne odradi kako treba a vazduh je vlažan, led se samo taloži a ne otapa i sve ga je više i više. Kao u zamrzivaču, naročito ako se često otvara, više vlažnog vazduha udje i stvara ovakav led. Zato klima radi defrost, da ne bi došlo do ovoga. Grejač tacne ovde ne pomaže.
Klima doslovno hermeticki zatvorena ledom na koji nacin da uvlaci vlazan vazduh plus jos sto joj je ventilator polomljen

Ovo se voda s krova slivala
 
@helsinki0916 Ne znam gde si pročitao da uvlači vazduh, ja to nisam napisao i gde si video da je ventilator polomljen? Voda kad se sliva sa korva pravi ledenice i na krovu i na klimi, a ovde led samo oko izmenjivača, deo gde je elektronika je čist. Na poslu klima Midea on/off kad su minusi nahvata led na izmenjivaču a ispod nadstrešnice je. Bude leda na njoj kao u zamrzivaču. Ne treba joj ventilator uopšte da bi zaledila.
 
@helsinki0916 Ne znam gde si pročitao da uvlači vazduh, ja to nisam napisao i gde si video da je ventilator polomljen? Voda kad se sliva sa korva pravi ledenice i na krovu i na klimi, a ovde led samo oko izmenjivača, deo gde je elektronika je čist. Na poslu klima Midea on/off kad su minusi nahvata led na izmenjivaču a ispod nadstrešnice je. Bude leda na njoj kao u zamrzivaču. Ne treba joj ventilator uopšte da bi zaledila.
Prvo prouci princip rada klime,i onda si postavi pitanje za sta sluzi ventilator i vanjski vazduh kod klime
 
@helsinki0916 Sad je kasno, nema minusa. Sledeće godine ako se setim da slikam klimu koja ne vrti ventilator a leda po celom izmenjivaču 2-3 cm, a ispod nadstrešnice pa ti onda izučavaj kako radi klima i objasni otkud led na njoj. Pretprošle godine ventilator crkao, nije radio 15 dana, klima normalno grejala, samo se češće gasila. Ja ti govorim iz prakse, klima radi kao i zamrzivač, jedino što sprečava klimu da ne zaledi kao zamrzivač je defrost, ako elektronika loše ili nikako ne radi defrost led se samo taloži sve više i više. Probaj isto sa frižiderom, ostavi ga otvoren pa ćeš videti koliko će nahvatati leda, a nema ventilator, samo izmenjivač.
 
Vrh Dno