Šta je novo?

Kingston hyperX SSD 3K 120gb - Slabe performanse?

Ledu

Cenjen
Učlanjen(a)
26.11.2012
Poruke
30
Poena
159
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel® Core™ i7-14700 Processor
Matična ploča
MSI Z790 - S WiFi
RAM
Kingston FURY™ Beast DDR5 32gb 4800
GPU
MSI GeForce® RTX 3070 OC 8G
Storage
970 EVO Plus NVMe ® M.2 SSD 250GB & 4tb hdds
PSU
Gigabyte 1000w gold plus
Kućište
Be quiet! Dark Base Pro 900 Black
Monitor
MSI G2712
Miš & tastatura
Logitech & a4 tech
Ostale periferije
Asus USB-AX56
Mobilni telefon
Samsung S23 Ultra
Pametni uređaji
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pozzzz...da li moze neko da mi kaze da li su performanse ovog ssd-a slabije nego sto treba da budu...prikljucen je na sata3 na ploci...evo ga jedan dijagram iz HD TUNE-a...
Dijagram1.jpg
 
si uradio ALIGNMENT?
imas alate za to, free, ne znam koji su...
 
Takodje i mene zanima slab rezultat za write kod mene?
Ploca GIGABYTE GA-Z68XP-UD5 i SSD Kingston SH100S3/120G prikljucen na SATA 3.
Pozz!
 

Prilozi

  • as-ssd-bench ATA KINGSTON SH1 24-Jan-13 10-25-49.png
    as-ssd-bench ATA KINGSTON SH1 24-Jan-13 10-25-49.png
    37.9 KB · Pregleda: 117
Poslednja izmena:
"It is already aligned" kaze partition wizard... :trust:
 
gliupo pitanje, sveza instalacija wina jel tako?
win SEDAM?
AHCI ukljucen u BIOSu?
 
Evo ga kod mene, vidim da kod tebe gde treba da pise koji je firmware stoji nesto drugo a i pise "ata KINGSTON" ne znam da li to ima neke veze..
as ssd.jpg
 
Instalacija windowsa je stara nekih 3 meseca...ahci jeste ukljucen..
 
Evo ga kod mene, vidim da kod tebe gde treba da pise koji je firmware stoji nesto drugo a i pise "ata KINGSTON" ne znam da li to ima neke veze..
Pogledajte prilog 105866
Ma dobro nisu nam bas identicni SSD-ovi! Moj je onaj plavi a tvoj sivi,mozda to ima veze sa tim sto kod mene pise ATA KINGSTON,ali bi rezultati za write i kod tebe i mene svakako trebalo da budu mnogo bolji.
 
Slazem se sa tobom ali ne znam u cemu je stvar... :smash:
 
...dok dodje doktor neki dezurni, ja sam samo tehnicar! :)
:smoke:
 
Intel RST instaliran?
 
Pogledajte iz resource monitora da li vam nešto u pozadini drlja po disku?
 
Pozzzz...da li moze neko da mi kaze da li su performanse ovog ssd-a slabije nego sto treba da budu...prikljucen je na sata3 na ploci...

Imas isti "problem" kao i ja
Ovo ti jeste SATA3 ali Marvell (kao i kod mene na ploci)
Probaj da prebacis na Intel sata port. Ja sam ostavio SSD na Intelovom SATA iako je on samo SATA2
 
IRST je instaliran, nista u pozadini ne pise po disku, a evo i rezultata sa intelovog kontrolera:
INTEL.jpg
 
Pogledajte iz resource monitora da li vam nešto u pozadini drlja po disku?

kako to da vidimo, da li "drlja"?
.....
EDIT
....
vido, i sta sad? kako da sprecim to drljanje? uglavnom system i mozzila, stalno nesto upisuju i izmisljaju, jako jako me nervira to drljanje!!!!
 
Poslednja izmena:
Start na windows7, kucas Resource Monitor pa na karticu Disk ako se ne varam..
 
....vido, hvala ti, al kako da zaustavim to 0-24h draljanje????
 
Pa ja kapiram da uvek mora nesto da pise i cita po njemu, kad pogasim sve programe ima nesto sitno, do 100kb/s, tu je vrv antivirus ili tako neki program koji uvek mora nesto da cacka...mozda gresim... :trust:
 
@Ledu
ne mogu sata3 performanse biti nikako iste kada se koristi integrisani intelov kontroler koji je u southbridzu, i dodatni chip na plochi u vidu marvela i drugih.
to su te performanse, tako je kako je.....
 
@Ledu
ne mogu sata3 performanse biti nikako iste kada se koristi integrisani intelov kontroler koji je u southbridzu, i dodatni chip na plochi u vidu marvela i drugih.
to su te performanse, tako je kako je.....
Znaci da ga vratim na marvela i da ga ostavim da radi...ok nego sam mislio da mozda nesto treba da uradim da bi dobio nesto bolje performanse...nego se pitam da li je takav ssd ili je ploca, kontroler usko grlo?
 
Znaci da ga vratim na marvela i da ga ostavim da radi...

NE, NE, NE, trebas da SKINES sa marvell kontrolerom kontrolisanih konektora, mislim da su to ona dva bela (pa nek su i "sata3", SATA 6Gb/s) i da prikljucis ssd na sata2 konektor (jedan od onih crnih 6 koje imas) koji je pod intel kontrolom!
Stavi na sata2 pa izmeri, pa stavi na sata3 (oni beli, marvell) pa izmeri i videces da ce biti bolji rad ssd-a na sata2, a ne na marvell-u...
 
Uradio sam to vec, evo rezultata sa sata3(marvel, beli0):
as ssd.jpg Dijagram1.jpg
a evo su rezultati sa intela:
INTEL.jpg
Koliko ja vidim mozda samo malo brze cita na marvelo, sve ostalo je manje vise isto?
 
Koliko ti je popunjen SSD, možda je dosta "zaprljan", opšte je poznato da posle nekog vremena kod Sandforce diskova brzina upisa opadne?

Elem, koliko vidim po review-ovima, nekompresibilni write bi trebalo da ti bude oko 160-180MB/s ali to je samo kada je disk svež (vidi sliku ispod). Moj od 240GB sa oko 300MB/s koliko je imao upis sa nekompresabilnim podacima kada je bio svež, sada daje oko 200MB/s...
as-ssd1-300x300.png

Probaj i ATTO, da vidimo kako ide u idealnom slučaju, sa kompresabilnim podacima...
 
Poslednja izmena:
Ima 35gb slobodno, instalacija windowsa na njemu je stara oko 3 meseca...evo su i atto i as ssd ponovo na sata3:
atto.jpg
 
Ja bih rekao da je sve OK kod tebe na ovim poslednjim slikama. Sa 3 meseca starom instalacijom ušao si u tkzv "steady state", a deklarisane brzine (i one koje se objavljuju na review-ovima) su za "fresh state"... Šta ćeš, zavera proizvođača i review-eri koji im idu niz dlaku - takav im je biznis.
 
Da li mislis da bi bilo nekih poboljsanja ako bi uzeo Samsung 840pro 128gb?
 
Bilo bi u benchmarcima, u realnoj i svakodnevnoj primeni razliku ne bi osetio...
 
Ok, hvala svima na pomoci.
 
brze je na marvelu sigurno, e sad, da li je stabilnije to....ne bih znao....ako hocesh ful performanse, ne gine ti neki s1155 ili s2011 kompletic.
 
Vrh Dno