Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

6" ekran, a kamera 3000!

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
19:9 je odnos ekrana. Da se svede na standardnih 16:9 kapiram da bi ekran bio oko 5.5.

Uostalom evo specifikacija:
Dimenzije 153 x 72.6 x 8.3
(cool1 koji ima 5.5" 16:9 ekran ima 152 x 74.8)
Snapdragon 450/Adreno 506
720p ekran
16MP dual pozadi / 16MP napred
64/4 ROM/RAM
Čist Android Oreo
Ima dual SIM/microSD i NFC

Slabiji SD CPU i 720p rezolucija uz Oreo mi kažu da bi autonomija mogla da bude sasvim korektna. To što nas je LeEco i Xiaomi razmazio sa 4000 zverima je druga stvar :)

Samo mislim da cenovno neće biti konkurentan Kinezima. Šteta jer u teoriji zvuči kao jako zgodan telefon za nezahtevne korisnike. Mene iskreno privlači 19:9 odnos stranica ako bi cena bila do 150€ (a neće :D )

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cena koja je najavljena za Wiko View 2 Pro je 299€ dok je za View 2 199€.
 
Da malo razmisliš pre pisanja posta shvatio bi da se u 80 od 100 slučajeva gde pružaju takvu garanciju zaštita ne "aktivira" i da zato i imaju lufta da ti "vrate 50".

Bench u 98% slučaja nije forum gde se ostavljaju neprovereni linkovi tako da ne brini. Jedino što ja ne vidim nigde tu opciju za zaštitu od carine...
 
Poslednja izmena:
Da si ti malo razmislio i proverio pre pisanja shvatio bi da znaju za jadac, tj. da se 99,99% pošiljki tog tipa u Srbiji naplati carina pa tu zaštitu za Srbiju ne pružaju
 
Eto, kad sve znaš onda razlog manje za pisanje takvog posta.

Osiguranje koje nama pružaju je ovo: https://prnt.sc/il31zo

I obratite pažnju da kod nas nije moguć shipping bez trackinga i košta ~$12
 
Poslednja izmena:
Jel wiko ima svoju fabriku?

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Mislim da nema. Njihovi telefoni se prave u Kini, salju se u Francusku i onda oni tamo lepe na njih Wiko i prodaju. Barem je tako bilo dok sam ja davno imao svoj Wiko Cink Peax 2, sada se mozda situacija promenila.
 
Danas se preko 90% telefona pravi u Kini, a fabrike uglavnom nisu u vlasništvu već se bave profi izradom više različitih brendova. Pitanje je da li vrše samostalno razvoj pa posle izvrše samo outsourcing sklapanja tipa Apple-Foxconn (na istom mestu se sklapaju i Huawei, Sony, Xiaomi...) Ili u Kini kupuju gotove OEM telefone i posle ih samo rebrediraju kao Tesla.
 
Poslednja izmena:
Wiko je isto što i Tesla, Noa, Allview itd.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
 
Daj mi onda link za kineski original od View2 Pro :d
 
Wiko je isto što i Tesla, Noa, Allview itd.

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
Sad ga pretera. Bolji je od Allview ...

Послато са GT-I9300 уз помоћ Тапатока
 
Stigao mi Leeco Cool 1 I super je telefon ali me interesuje punjač koji sam dobio t.j adapter ne mogu u nijednu utičnicu da ubacim zbog njegovog oblika. Ili mi je poslao pogrešan. Ima li ko rešenje.
c1d6e3be665ab9cfdae6677b86407674.jpg


Sent from my C103 using Tapatalk
 
Kupi kod kineza u radnji od 50-100 din je adapter za njihove punjače.
A ako ti je ovo punjač onda ti je ovo za staru utičnicu koja nije šuko.

Le X820
 
Poslednja izmena:
Imaš ovakve po kineskim radnjama,ponesi i probaj.U ovom crnom ulazi i kineski a i taj pa vidi.
2d07b0902e2bf0bea901f0e3334b116c.jpg
1dfbeb76e515602f70b3cc24e1bf9e55.jpg


Le X820
 
Posle 4 godine tražim novi telefon, ali nikad se nisam zezao sa flešovanjem i hakerisanjem na mobilnima, da li uopšte da razmatram kupovinu nekog kineza? :) Vidim da dosta ljudi uzima Le max 2 i još neke zbog ok cene (trenutno) ali nije sve baš ni glatko koliko vidim, crkava čitač otiska ...

I šta mislite o ovom telefonu? Meni cena izgleda ok za ono što nudi, ali da li bi uopšte radio ovde kako treba? Totalno sam nov u ovakvoj tematici, ako je prevelika komplikacija bolje da kupim neki provereni i skuplji ali da pitam za savet ipak. Samo za osnovnu upotrebu mi treba, viber, net, poneka fotka itd.

https://www.geekbuying.com/item/Coo...5-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Silver-384260.html

Ako ne ovaj onda nešto slično sa sličnim karakteristikama možete preporučiti...
 
Jaka cena, fon je ok ako ne planiraš da "hakerišeš".
Idi na verziju 32/4.
 
Hvala na odgovoru.... Pa ne planiram da hakerišem ako ne moram, jer i ne znam :D . Fazon je što prelazim posle 4 godine sa androida 4 i 1 giga ram-a (HTC desire 500) pa nemam neku predstavu šta je optimalno za moje potrebe jer ne bih preplaćivao telefon ako ne moram a ne treba mi super brz i ne znam kakav telefon. Bitna mi baterija da bude ipak natprosečna i da veličina malo veća od 5" ...

ovo je najjeftinije što sam našao na brzinu ..

https://www.aliexpress.com/item/Lee...19d1-45cb-9745-35f4454d60c5&priceBeautifyAB=0

I ajd da pitam i za ovaj šta mislite da li dolazi u obzir?

https://www.geekbuying.com/item/LeT...-Edition-4GB-32GB-Smartphone-Gold-389648.html
 
Poslednja izmena:
To je trenutno ta cena, ja sam ga na nekoj akciji uzeo za 90eur.
 
@chabex ja imam cool1 i skroz se uklapa u tvoj opis - nadprosecna baterija, ekran 5'5 fullHD

Koristim ga od novembra i bez ikakvih zamerki na stabilnost odnosno pouzdanost. Malo ćeš se poigrati oko instalacija Google aplikacija i to je to.

Ako ti je bitno da prodjes sto jeftinije, najozbiljniji bestbuy i dalje.

Sent from my Cool1 C106 using Tapatalk
 
Hvala. Pa izgleda ok cena, npr carina još 3000-4000 din..u stvari ko zna mogu lupiti malo i više ali valjda ne bi :) . Misliš ima komplikacija nekih sa instalacijom chrom-s, vibera ili bilo kakvih aplikacija?

Inače najviše bi mi odgovarao ovaj telefon zbog vrv bolje kamere itd ali je to već preskupo za kineza maltene bez garancije

https://www.aliexpress.com/item/Ori...fbf6-43df-94b6-b74f97f11a41&priceBeautifyAB=0
 
Imam Cool1 C103 - 3GB RAM (SD652) od prekjuče (90€ plaćen, silver), uzeo ga kao sekundarni telefon (uz S7), a trenutno koristim kao primarni već 2 dana.
Telefon nema niti jednu ozbiljnu manu, u nekim situacijama je bolji od S7. Možda sam očekivao više od kamere, mada daleko od toga da je loša, nego me je S7 možda previše razmazio. Ima sve google aplikacije, sve kao na ostalim telefonima. Još samo da mogu nekako da "poboljšam" kameru i da ubrzam punjenje (treba mu duže da se napuni).
Tako da preporuka za Leeco Cool1
 
Bilo kakvih aplikacija jer izvorni kineski ROM nema Google play prodavnicu. Mada sve zavisi od prodavca, neki instaliraju svoj rom koji ima Google play. Generalo ako nećeš da se bakces sa flesovanjem najbolji je izbor Xiaomi
 
Meni je došao C103 i imao je sve već instalirano, jedini problem što se teže rootuje i stavlja twrp (nisam ni probao), pa ne rade neke aplikacije koje traže root, tipa adaway i sl.
 
Nazad
Vrh Dno