Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Evo i ja da se pohvalim da sam postao vlasnik jiayu s3 3g ram :)
Prvi utisci fenomenalni telefon super,ekran fenomenalan po meni,telefon brz po mom prvom utisku za sada prvi utisci govore lepo o telefonu i za te pare.
Za sada toliko stigao pre pola sata telefon,vise informacija ovih dana.
 
Čestitam! Jesu li te opljačkali na carini?

Za neverovati nisu druze a kad bih ti rekao koliko ti bi mislio da te zezam,ja zamalo da padnem u nesvest kad nisam cuo koliko je dobra vest :)
recicu ti da su ga procenili na 70 usd pa ti racunaj koliko su me klepili odnosno koliko nisu :) hehehe
 
Nesto mi nije jasno oznaka grafike na jiayu s3 mail T760,ista grafika je na galaxy note 4 i galaxy s6.Ako neko zna neka pojasni dali su to iste grafike.
 
da to su te novije graficke kartice koje se nalaze u jiayu mail T760
 
Ali se razlikuju u broju jezgara i naravno performansama
 
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom Best credit Technology Co na Ali-ju?
Ocene su dobre, ali me strasno nervira sto se koriste forom za prodaju novog telefona tako sto slike uploaduju na mesto nekog starijeg prodavanog modela.
Primer:
http://www.aliexpress.com/store/pro...1429726645432&aff_trace_key=21654046274587950

Link je za TCL S720 i orderi i reviewi su za taj telefon.
Imaju dobre ocene, najjeftiniji su mi, daju i gift ali eto zbog ove stvari me samo zanima da li neko ima neko dobro/lose iskustvo sa njima? Narucio bih veceras telefon pa gledam gde mi je najbolje.
 
Prijavljeno je loše iskustvo za Tcl 720 i best credit. Par strana ranije ili u nekoj drugoj temi.... Ne znam ime člana ali ću pogledati pa napisati.
Ukratko, par mrtvih piksela, dugo nisu slali telefon, i bumper istopljen došao uz telefon. Nadam se da nisam nešto pogrešno preneo.
Zaobišao bih tu radnju. Meni nisu nikada ni odgovorili na upit za tcl. To mi je bilo dovoljno da ne kupim.
 
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom Best credit Technology Co na Ali-ju?
Ocene su dobre, ali me strasno nervira sto se koriste forom za prodaju novog telefona tako sto slike uploaduju na mesto nekog starijeg prodavanog modela.

Pa svako se sluzi nekom forom...meni deluje prilicno OK.
 
Pazario sam kod HK Goldway. Najozbiljnije su mi delovali.
Prvo sam na chat pricao sa Best credit. Dao mi je pravi link gde postoji taj Lenovo, znaci napravljen novi product, nema ordera, 3$ skuplji nego prethodni link i greska u opisu.
Odustao sam od njih i mislio da porucim od Fantacy-ja, medjutim naisao sam na Goldway gde je sve maximalno korektno napisano i gde jedino pise da stize odma sa Google play-om (za ostale ni ne znam).
Ispricao sam se na chatu sa Goldway seller-om, usluga bas na nivou, pitao sam i da li imaju neki popust za prvu kupovinu ili nesto slicno, rekli su da ih followujem na weChat i dobijam 3$ popust na order. Dodao sam ih, poslao order ID, primenili su popust i zatim sam platio. Ovim delom usluge od njih sam bas zadovoljan, sad se ceka telefon da vidimo oce li sve proci kako treba :)
 
Kako nije loše, nov telefon košta oko 120 USD trenutno, samo poštarine da platim ispadne skuplja popravka nego nov.
 
Jel ima neko iskustva sa prodavnicom Best credit Technology Co na Ali-ju?
Ocene su dobre, ali me strasno nervira sto se koriste forom za prodaju novog telefona tako sto slike uploaduju na mesto nekog starijeg prodavanog modela.
Primer:
http://www.aliexpress.com/store/pro...1429726645432&aff_trace_key=21654046274587950

Link je za TCL S720 i orderi i reviewi su za taj telefon.
Imaju dobre ocene, najjeftiniji su mi, daju i gift ali eto zbog ove stvari me samo zanima da li neko ima neko dobro/lose iskustvo sa njima? Narucio bih veceras telefon pa gledam gde mi je najbolje.
Ja sam kod njih uzeo tcl s720 i sve je bilo ok, znam jos par slucajeva da su dobro prosli. Kolega djordjesl je imao lose iskustvo, stigao mu je s720 sa losim pikselima i nije uspeo da se dogovori sa njima oko refunda. Rekao bih da je fantacy za nijansu sigurniji, mada, ako je aliexpress kao sto se prica, promenio kriterijume prilikom resavanja dispute -a, nema vise sigurnih prodavaca.
 
Poslednja izmena:
Pa kzem nije lose na osnovu mojih 150. Izgleda da ovi evopski servisi nisu bas za nas, oni se vise ugradjuju u ceno nego sto to realno kosta.
 
Kakav potez ovog huga da iz googla predje u xiaomi.. Pliva u parama sada.

Mogli su bolje da odrade ovaj stream :(

black and whit colors, single polycarbonate body, rear speaker. screen size is 5" full hd
Xiaomi's new phone is the Mi 4i, coming in 5 colors.

http://en.miui.com/data/attachment/forum/201504/23/190159b26vvzf5kkw53mu5.jpg.thumb.jpg
http://en.miui.com/data/attachment/forum/201504/23/190229vsblfpw1mrsuwppl.jpg.thumb.jpg
http://en.miui.com/data/attachment/forum/201504/23/190221wlqp32d2glv833q6.jpg.thumb.jpg
http://en.miui.com/data/attachment/forum/201504/23/190206tzrorq9calh769ic.jpg.thumb.jpg

3120mah battery. 7.8mm thin
opa :)

Neki sunlight display.. Plus fensi kejsovi

Kamera. Sony/samsung senzor 13mp. F2.0 . verovatno ista kao na mi note ali bez OIS
 
Poslednja izmena:
Ovo uopste ne izgleda lose, plus baterija, nadam se da ce biti neka razumna cena. izgleda interesantno
 
S615. Druge generacije. Lol sta je sada to :)
Mozda se manje greje...
40000 antutu. Obican s615 ide do 30k.

Izgleda da nema opciju za sd karticu. Osnovni model 16gb. Steta.

Prvi xiaomi uredjaj sa lp.

Dual sim telefon.
 
Poslednja izmena:
Sve taman. Samo još cenu da vidimo. Podseća na Honora zadnji poklopac.
 
Odličan.
Kamera mislim da nije kao na mi4/note. Meni je to F1.8 a ne 2.0 mada nemam pojma sta znaci :D

Da sad kupujem uzeo bih ga pre nego mi4
 
Jedina steta sto se i dalje stekaju za prostor. Ali naravno mora negde da se zakine.

Nadam se da plastika nije glossy nego mat. Po prvim slikama bi trebalo da je tako

Kamera ima full manual mod a mi4 i mi note ne...

http://www.phonearena.com/news/First-official-Xiaomi-Mi-4i-camera-test-sample-images-surface_id68593

Mi-4i-camera-app.jpg
 
Poslednja izmena:
91 USD. Definitivno može u kantu...

Da updatujem info u vezi mog pokvarenog Hongmi-a.
Telefon je putovao skoro mesec dana do Kine.
Onda su ga oni tamo razvlacili neko vreme, moguce je i da su zaboravili da ga posalju u servis pa je u medjuvremenu istekla garancija.
Tada je BlackPeach pokusao da mi uvali neki smesni ZTE sa 512RAM-a kao zamenu, jer je eto "na zalost je istekla garancija ali ce oni da se zrtvuju".

Tu smo razmenili par poruka gde su pokusavali da me ubede kako zale slucaj dok nisam po*izdeo, slozio hronologiju i pitao da li da saljem to sve u Xiaomi. Srecom, imam poznanicu tamo pa je malo lakse da pripretim.
Na kraju su oni prihvatili da plate popravku mada i dalje verujem da ce im to Xiaomi refundirati samo ih je mrzelo da se cimaju pa su probali da me otkace. Cak su mi poslali i sliku racuna za popravku koji mi je poznanica prevela.
Pravi je, nisu muvali a ukupan iznost je oko 80 USD.
Sta da im radim kad su glupi i lenji. Nudio sam im da doplatim 20USD samo da skratimo prepisku i da mi daju neki THL od 120 USD ali nisu heli.

Uglavnom, nakon nepunih 2 meseca telefon je krenuo nazad, popravljen.
Nije idealno jer kinezi nisu navikli na garanciju i aftersale podrsku ali se na kraju zavrsilo povoljno po mene.
Inace, u svakom poslu su takvi, to mi je potvrdila i poznanica. Samo solarna razmena i svako svojim putem.

* offtopic - I dalje mi je tesko da shvatim kako im funkcionise tolika privreda sa avansnim placanjem a njoj je bilo tesko da uopste shvati da od nekog mozes da dobijes robu ili uslugu a da ne platis odmah.
 
Hmm.. Da li si siguran da ima shutter speed ? Ja to nisam video ni na jednom klipu mi4
 
Ima bre, ima i Mi3 :) dodat je nekim kasnijim updateom
 
Nazad
Vrh Dno