Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Đavo je u detaljima, nisam ni obraćao pažnju na slike već na specifikaciju koja se poklapa sa oficijelnom ;)

Kasno mi da čekam ovaj novi cpu, tako da ću najverovatnije coolpad uzeti.

Kada se ocekuje taj novi cpu i koji je okvir cena telefona u kojima ce se kretati, da li neko zna?
 
Pa koliko videh za ova dva Lenovo modela, biće tek od oktobra i cene su 300 dolara i više.
 
Hm ... danas sam guglajuci naleteo da iOcean imaju prodavnicu (dobavljaca) u Madjarskoj u Budimpesti, tako da ako nekome bude trebalo da zna. Verovatno imaju i drugi proizvodjaci, samo treba proveriti. I jos ako vam se posreci da preko onih kupona uhvatite put do tako za 1k dinara, to je pravi posao :d
Daj ceo info, merkam neki iocean
 
Hm ... danas sam guglajuci naleteo da iOcean imaju prodavnicu (dobavljaca) u Madjarskoj u Budimpesti, tako da ako nekome bude trebalo da zna. Verovatno imaju i drugi proizvodjaci, samo treba proveriti. I jos ako vam se posreci da preko onih kupona uhvatite put do tako za 1k dinara, to je pravi posao :d
Ako nekom znaci...
http://www.xiaomishop.hu/
Ali koliko vidim drasticno su skuplji od npr xiaomishop.com ali imaju adresu radnje za razliku od .com varijante.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi Coolpad f1 na carinu ali mi traze potvrdu porudzbine i izvestaj banke o placanju porudzbine. Koja je fora sa tim, ima neko iskustva?
Tako pada u vodu ona "virtuelna" cena ispisana na paketu jer ce u izvestaju banke stajati prava. :/
 
Tako je dostavi im šta traže. Odakle si?
 
NS. P' dobro, onda se nadamo da ce biti darezljivi sto se tice carine i pored ocigledne cene telefona.
 
Bah, stigao mi je Xiaomi Note koji sam naručio za vreme one rasprodaje 19-og i neće uopšte da se upali. :-\
Da li neko ima neki predlog šta da uradim?
Ako je stvarno DOA kako ide procedura da ga vratim u Kinu a da ne platim carinu na uređaj koji dobijem nazad?
Baš bedak, i to mi je još prvi kineski telefon koji sam kupio. :'(
Edit: Koji sam glupak, baterija dolazi sa pokrivenim kontaktima a to nisam primetio. Sve je kul! :)
 
Poslednja izmena:
Dešavalo se da na kontaktima baterije ima lepljiva traka koja se jedva vidi. A uzbuđenje oko novog telefona opije čoveka. :) Proveri da nije to.
 
To je bilo u pitanju, nego nikada u životu nisam video da neko pokriva kontakte tako pa nisam očekivao.
Inače baš sam prijatno iznenađen brzinom pošte i carine, 26-og je pošiljka ušla u avion i evo danas je kod mene.
 
Bah, stigao mi je Xiaomi Note koji sam naručio za vreme one rasprodaje 19-og i neće uopšte da se upali. :-\
Da li neko ima neki predlog šta da uradim?
Ako je stvarno DOA kako ide procedura da ga vratim u Kinu a da ne platim carinu na uređaj koji dobijem nazad?
Baš bedak, i to mi je još prvi kineski telefon koji sam kupio. :'(
Edit: Koji sam glupak, baterija dolazi sa pokrivenim kontaktima a to nisam primetio. Sve je kul! :)
Heheeh, i ja sam se zeznuo tako jer se traka uopste nije videla, ja jos vadio bateriju i zagledao kontakte :D.
 
To je bilo u pitanju, nego nikada u životu nisam video da neko pokriva kontakte tako pa nisam očekivao.
Inače baš sam prijatno iznenađen brzinom pošte i carine, 26-og je pošiljka ušla u avion i evo danas je kod mene.
Koliko si platio dazbine ?
 
Bio je jedan slucaj da nije skinuta folija sa kontakta baterije i da nakon uklanjanja iste telefon pocinje da se puni, a kasnije pali. Drugi slucaj je da je baterija komplet prazna i da treba da stoji malo duze na punjacu i kasnije probas da upalis tel.
Edit. Dok se vrath iz klonje dade neko drugi odgovor :d
 
Poslednja izmena:
Prihvatili su mi deklarisanu cenu od 120 dolara i platio sam 3580 din. Nisam hteo da rizikujem da napišem puno manju cenu pa da mi oni određuju vrednost paketa. Ovako srećna država, srećan ja. :)
 
Da.. Tako i ja radim. Udarim oko 120,srecni oni srecan i ja. Hvala na odgovoru
 
Ako vas ima zainteresovanih za "Nillkin tempered glass" zastitu ekrana za Redmi Note, ja imam 2 komada.
Pogresno su poruceni oni umesto za obicni Redmi. Dajem ih po ceni na Ali-u.
 
To je bilo u pitanju, nego nikada u životu nisam video da neko pokriva kontakte tako pa nisam očekivao.
Inače baš sam prijatno iznenađen brzinom pošte i carine, 26-og je pošiljka ušla u avion i evo danas je kod mene.

Pfff, srećković... meni je prosek na sve pakete iz Kine ili ka Kini 3-4 nedelje minimum :(
 
Tako bude kad rade bez ikakvog reda.
 
izlaz na punjacu od redmi noot je 5v-2am.imam samsungov punjac koji je 5v-1am i auto punjac koji je sigurno slabiji od 2am.hoce li skoditi bateriji da je punim sa samsungovim i auto punjacem?ako neko zna nek napise.
 
Ovo i mene zanima. Jesi siguran da šteti ako je punjač jači? Zar to ne označava samo koliku snagu može da isporuči a uređaj tj telefon vuče koliko vuče (ukoliko punjač može da ispoštuje)?
 
^
Ako se koristi jaci punjac,najvise moze da steti bateriji,jer telefon,kao ni sama baterija,nema ugradjeno ogranicenje voltaze i amperaze,telefon se naravno brze puni sa vecom amperazom,ali punjac "na silu" ubacuje vise struje nego sto bi baterija trebala da primi,pa vremenom dolazi do slabljenja i kvarenja baterije.Sto se tice ostalih delova telefona,ne bi trebalo nista da im fali ako jacina novog punjaca ne odstupa mnogo od originalnog.... :)
 
^
Ako se koristi jaci punjac,najvise moze da steti bateriji,jer telefon,kao ni sama baterija,nema ugradjeno ogranicenje voltaze i amperaze,telefon se naravno brze puni sa vecom amperazom,ali punjac "na silu" ubacuje vise struje nego sto bi baterija trebala da primi,pa vremenom dolazi do slabljenja i kvarenja baterije.Sto se tice ostalih delova telefona,ne bi trebalo nista da im fali ako jacina novog punjaca ne odstupa mnogo od originalnog.... :)


Moje mišljenje se poklapa sa ovim ispod. Isto moram da se složim sa tobom da punjenje "jačim" punjačem, u smislu amperaže a ne voltaže, šteti tj skraćuje vek baterije ali ne zbog jače struje same zbog sebe nego zato što takav proces diže temperaturu a ona šteti bateriji (ali isto tako šteti i igranje zahtevnih igara ili držanje telefona na suncu npr u kolima). Isto tako i punjenje originalnim punjačem šteti u istom smislu u odnosu na punjenje nekim starim punjačem od npr. 500 ili 800mA ali niko to ne radi.
Izvinjavam se za off.

Amperage

Many people are confused by amperage ratings and what they mean when it comes to power supplies and replacements.
One easy way to look at it is this:
Voltage is provided by (or pushed) by the power supply.Amperage is taken by (or pulled) by the device being powered.
In other words, while the voltage is a constant and should match, the amperage is something that varies based on the devices need. Your computer will “pull” more amps when it’s working hard than when it’s not. The voltage will remain the same regardless.
The amperage rating of a power supply is the maximum number of amps that it’s able to provide if needed.
 
Poslednja izmena:
Svaki noviji mobilni ima kolo punjenja tako da nema veze ako je 'jaci punjac'
 
Da li je neko kupovao sa Antelife sajta?

Koliko sam razumeo šalju iz Španije, a cene su iste kao na aliju, pa me zanima da li je neko imao iskustva sa njima? Kako ide carina i ostalo sa slanjem iz EU?

Naleteh na ovo, pa me zanima šta mislite:

http://www.antelife.com/coolpad-f1w...5-0mp-13-0mp-camera-gsm-smartphone-white.html

http://www.antelife.com/xiaomi-redm...hd-gff-ogs-screen-3200mah-f2-2-otg-black.html

Iz Spanije salju samo za Spaniju i Portugal. Kupio telefon, narucio 14.8, poslali 19.8, meni stigao 2.9.
 
Iz Spanije salju samo za Spaniju i Portugal. Kupio telefon, narucio 14.8, poslali 19.8, meni stigao 2.9.
Hvala. Mhm, inače šalju iz Kine?

Deluju pouzdano i sad se dvoumim da li da naručim preko njih ili preko alija, tipa Fantacy ili nekog drugog pouzdanog dilera. Moram pogledati još iskustva kada je čekanje u pitanju.
 
^
Ako se koristi jaci punjac,najvise moze da steti bateriji,jer telefon,kao ni sama baterija,nema ugradjeno ogranicenje voltaze i amperaze,telefon se naravno brze puni sa vecom amperazom,ali punjac "na silu" ubacuje vise struje nego sto bi baterija trebala da primi,pa vremenom dolazi do slabljenja i kvarenja baterije.Sto se tice ostalih delova telefona,ne bi trebalo nista da im fali ako jacina novog punjaca ne odstupa mnogo od originalnog.... :)

Ne znam za kineze da li imaju to, ali od par godina unazad svi (samsung, htc, lg, sony) imaju ogranicenje tj bas zbog jaceg punjaca mogu da povuku samo koliko je dozvoljeno, a da ne osteti. Ako uredjaj moze da povuce max 1A, ti da ga nakacis na 5A punjac, on nece toliko povuci.
 
Nazad
Vrh Dno