Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Da li je GOCLEVER Quantum kineske proizvodnje?
Neka iskustva sa ovim telefonima?
 
Imao sam jednog GoClevera na recenziji i nije bio loš, evo detalji
 
Ljudi predlog za fon u rangu 250e-300e? Vidim ima za te pare OnePlus sta jos valja u tom rangu.
Takodje mi treba fon oko 130-140e za zensku osobu. Redmi2? Kakvi su Elephone base nisu bas neki kvalitet?
 
@dakok hvala.

Ako je neko koristio duze vreme neki od goclever telefona koristilo bi da napise kako se pokazao u svakodnevnoj upotrebi.
 
Nisam odustao od Meizu

[YOUTUBE]YIsYvqPVTOM[/YOUTUBE]
 
Stigao odgovor od pandawilla vezano za lenovo vibe x2:

Dear friend: Good day! both of them supports: 2G: GSM B2/B3/B8(900/1800/1900MHz) 3G: WCDMA B1/B2/B5(2100/900/1700MHz) TD-SCDMA B34/B39 4G: FDD-LTE B3/B7 you can click this link:http://maps.mobileworldlive.com/,find your country and check it or you can ask your local operator if they can support one of these frequency bands,then you can decide to buy it or not

Poziv operateru, bah, proshli put kad sam to probao, nije bash urodilo plodom, nije da je to obavezni spisak pitanja i odgovora koji radnici u call centru dobijaju, nit ih briga (da budem poshten, devojka se jeste potrudila i zvala tehnicku podrshku da pita, pa zvala mene, a oni se bash i nisu potrudili da joj dobro odgovore).

U svakom slucaju, kapiram da ovaj odgovor znaci go for the cheap one, josh da mi neko ovde da potvrdu i kupujem sutra (odnosno danas kad ustanem) :)

Svidja mi se mx4 vrlo veoma, ali previshe mi je to ljubavi...

Ocekujem telefon prepun bloata i potencijalno bez plej prodavnice, al snaci cu se :)
 
Telefon ima play store, imas u QA odeljku tu informaciju.
 
Poslednja izmena:
Evo nove recenzije za S3, plus poredjenje sa Galaxy S5 i MX4 PRO.
https://www.youtube.com/watch?v=ARK_5ug_rIw
Pogledajte kako radi browser negde na 4.30.

Vezano za odnos snaga procesora, po testovima koji se mogu naci, CPU performanse 6572 su u nivou SD 800, cak u nekim segmentima i brze, dok u GPU delu zaostaje, i u rangu je SD 615. Mada, ne verujem da ce ta 'losa' grafika štucnuti i u najzahtevnijoj igrici trenutno na trzistu.
Mislim da ce ljudima, kojima gejming nije presudan, vec su povremeni igraci, ovaj procesor (sa min 2gb rama) biti sweet spot. Dobijate premijum procesor za svakodenvni multitasking, po prilicno pristupacnoj ceni.
E sad, koji 6752 telefon izabrati? Neki za koji ce proizvodjač najviše mariti i objavljivati redovni update, i koji ce imati dobru podršku zajednice, posto mi se cini da ce optimizacija softvera biti najveci problem. Sto se mene tice, gledajuci trenutnu 6752 ponudu, juznokorejski S3 cu najverovatnije zameniti kineskim :)
 
Evo nove recenzije za S3, plus poredjenje sa Galaxy S5 i MX4 PRO.
https://www.youtube.com/watch?v=ARK_5ug_rIw
Pogledajte kako radi browser negde na 4.30.

Vezano za odnos snaga procesora, po testovima koji se mogu naci, CPU performanse 6572 su u nivou SD 800, cak u nekim segmentima i brze, dok u GPU delu zaostaje, i u rangu je SD 615. Mada, ne verujem da ce ta 'losa' grafika štucnuti i u najzahtevnijoj igrici trenutno na trzistu.
Mislim da ce ljudima, kojima gejming nije presudan, vec su povremeni igraci, ovaj procesor (sa min 2gb rama) biti sweet spot. Dobijate premijum procesor za svakodenvni multitasking, po prilicno pristupacnoj ceni.
E sad, koji 6752 telefon izabrati? Neki za koji ce proizvodjač najviše mariti i objavljivati redovni update, i koji ce imati dobru podršku zajednice, posto mi se cini da ce optimizacija softvera biti najveci problem. Sto se mene tice, gledajuci trenutnu 6752 ponudu, juznokorejski S3 cu najverovatnije zameniti kineskim :)

Hvala na linku..i ja sam sve blizi s3 :)
a i dobra je paleta s3-ki na kojoj radi review :D :D :D
 
Poslednja izmena:
http://m.zol.com.cn/article/5047882.html?via=index

Mali review meizu mini na kineskom. Ima 6strana.

Koja steta za 1gb rama.. Vec bih ga sada rezervisao na aliju :)

Kinezi nagađaju da se sprema i 2GB verzija i to na osnovu rupe u specifikacijama :d

Meizu-M1-Mini-2GB-1.jpg
 
Znaci 2gb/16gb. Cenim oko 900,1000 kineza. Mada treba to docekati..
 
Poslednja izmena:
Pa ne može da košta ko veliki ni sa 2 giga rama!
Po meni bi mogao da ostane na 700, možda neko simbolično povećanje, ali opet, data je cena, a za ram rupa, tu može da bude i 1 i 2.
hahaha
samo koju boju uzeti :wall:
 
Poslednja izmena:
Moze jer ima mesto za memorijsku. Namerno su to odradili tako.

Vidis da je snap verzija meizu note-a skuplja iako nema realno nikakve razlike. Popunice sve cenovne rangove :) od 700 do 2500 kineza.
 
Poslednja izmena:
Narucio Lenovo Vibe X2 sa pandawilla, cekanje pocinje :)
 
Svaka čast, baš me zanima kako će se pokazati, ne toliko sa estetske strane (jer izgleda vrhunski), već kakav će mu biti softver i kako će se MTK6595m pokazati u radu...
 
Iskreno, softverska strana me plashi, ali postao sam nestrpljiv da zamenim ovaj krsh shto mi crkava. Za ovu lovu (platio i osiguranje), cenim da ne mogu mnogo da se predjem (plus, nisam od juce, eksperimentisacu sa razlicitim verzijama softvera ako treba). Telefon je dosta nov (znam, rizik), racunam da ce se pojaviti i za njega romovi vremenom kakvi-takvi (bar na ruskim sajtovima).
 
Definitivno "kul" telefon, bar na papiru. Jesi uzeo i vat osiguranje ili ne? :)
 
Najbitnija stvar - jesi li ih pitao da li prodaju kinesku ili international verziju?

Pitam jer sam baš skoro uzeo sa Pandawilla Lenovo A806, i imao je katastrofalan software (nikad više bloat-a u životu nisam video na nekom telefonu), a na zvaničnom Lenovo support forumu sam našao odgovore u fazonu: "Ko vas ****, što ste kupili kinesku verziju telefona a ne kod zvaničnog uvoznika u vašoj zemlji. Ovaj telefon nije ni namenjen za svet, već samo za Kinu". Spas je bio u AOSP romu.
 
Da, da, to mi je dodalo josh 10% na cenu, imao sam kao neko na mejling listi popust 50 centi :) i kao novi korisnik 5$, tako da sam proshao sa nekih 253$ ukupno za takav telefon. Gledao sam S3, ali ne verujem da 6752 moze da pridje 6595m po sirovoj snazi... Tako da je odluka pala :)
 
da, napisao si da si uzeo bukvalno pre nego sto sam pitao, pa nisam video
mislim da ce najveci problem sa telefonom biti da docekas da zapravo stigne :) a drugi problem nedostatak romova(za sada)
 
Mislim da nedostatak romova jeste za sada, nadam se da sam u pravu. Ocekujem da ce se pojaviti, ali da se necu preterano usreciti izborom nikad (ipak je ovo mediatek).

Ipak, ocekujem osmoglavu zver za ne tako mnogo love :) Samo da josh stigne, ima da mi izrastu shkrge do tada, kao shto ti i rece :D
 
Pazi, ne uzimash u obzir da u sintetici octacore koristi svih 8 jezgara, a da li je bash tako u realnom radu? Kad mozesh da upotrebish samo 2 jezgra, nema shta da trazi pored sd805 ili cak 800. Koliko aplikacija je stvarno u stanju da iskoristi moc ovog procesora? Ali za razliku u ceni, koliko ce ljudi biti briga, realno dobijesh mocnu spravu za sitnu lovu :)

Meni je iskreno mnogo vece iznenadjenje razlika u performansama izmedju 2 slicna procesora. Sd410 koristi 4 a53 jezgra na 1,2, dok mt6732 ima 300mhz vishi klok. Covek bi ocekivao razliku od oko 25%, kad ono medjutim... Shta li cu josh razlike, nisam kopao, ali mora da bude josh toga.

Sa qcomom dobijash source, sa mtk ne, shto jeste prednost, ali i mene je vec pomalo pocelo da boli uvce za ovo, prosecan korisnik nece znati ni shta te reci znace, a kamo li prednosti i mane. Opet, prosecan korisnik nece gledati benchmark, nego jezgra i megaherce :)
 
Lenovo Vibe X kod fantacy-a 126e na snizenju.
Koji su jos pouzdani prodavci na Aliju?
 
Nešto sam gledao na netu oko Coolpada F2 i ima vrlo zanimljivih stvari.
Nakon što je nedavno CM prekinuo poslove s Oppom prešao je na Micromax, konkretno model
Yu Yureka koji je identičan Coolpadu F2.

Jutros gledam što je s razvojem CM-a za Yureku kad ono gotov CM a na XDA su otvorili
posebnu temu i prije desetak dana započeli s izbacivanjem romova:

CM11
CrDroid
PAC-man
Paranoid
SlimKat

Osim toga postoji i solidna podrška na drugim forumima
Miui v6 (coolpad forum)
Fiui (nova varijanta MIUI-ja, ugl. za flagship uređaje)
CoolUI (original coolpad UI, uskoro CoolUI v6 a zatim i Android 5.0 izdanje)

Za mobitel već postoji nekoliko custom recoveryja (na engl. naravno):
TWRP 2.8.4.0
PhilZTouch 6.59.0
CWM 6.0.5.1

Coolpad F2 sa snapdragon 615 čipsetom je u ponudi na aliexpressu za 174 USD

Kako vam se čini? :D

Micromax_Yureka_3.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno