Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

http://www.gizchina.com/2014/04/29/huawei-honor-3c-goes-official-malaysia-153-price-tag/

eh da su ovakve cene na sajtovima za kupovinu :)

edit: zanimljiv tekst
http://www.gizchina.com/2014/04/24/chinese-phone-makers-keep-prices-low/

Another benefit of low production volumes is that the company can take advantage of savings as component costs reduce throughout the products life time. Believe it or not, but many of these Chinese companies sell their phones with very little profit (sometimes a small loss) for the first few months of production (this is why it is so hard to get them, numbers are kept low). As component costs start to fall profit begins to grow.


veoma zanimljiva strategija.. kinezi postavljaju stubove novog strategijskog poslovanja :D
 
Poslednja izmena:
@mitar1982
da, mogao bih preko paypall-a sigurnije je...

ok je panda. najveci distributer za svetsko trziste. samo se dobro raspitaj kod njihove podrske da li imaju tel na stanju pre nego sto uplatis. najgore sto moze da se desi je da te nateraju da cekas dok im opet dodje na stanje.
bas sam proverio juce i kaze da nemaju ali da kao dolazi za 2-3 dana. na akciji je pa valjda imaju puno porudzbina. u principu mi nije velika frka pa mozda i narucim samo se bojim da ne potraje 2 meseca :) sa kuponom izadje 180$ a na aliju 195$...
 
2-3 dana je njihova standardna prica koju ce mozfa ponoviti 5 puta. Zamolicete da uplatis pare i sacekas, a posle ponuditi da uzmes drugi tel. Samo moras da budes istrajan. Mozda je i bilje da uplatis ukoliko je telefon na akciji
 
Upravo napravih dve porudzbine jednu za mene drugu za zenu.
Za mene THL T100S a za zenu INEW v3 sa 32GB tf card, koja je BTW za mene(iako moj fon vec ima 32 GB).
Cim dodje i istestiram ga napisacu malo o njemu pa ako neko bude zeleo da kupi znace sta kupuje a ne kao ja.
 
Ajmo ovako.
Review da napišemo kao novu temu za svaki telefon ponaosob da ljudi ne bi lutali ovde?
Moožeee?
;)
 
Takva tema nece da opstane jer ce svako da pise svasta i za gomilu modela. Otvorite kao ja posebnu temu za svaki model sa opisom, slikama, romovima itd..
 
A zasto ljudi se ne udruzimo i napravimo neki blog ili sajt o ovakvim telefonima, ja imam jedan blog, nevezano za telefone, koliko toliko znam o tome, moze i neka fb stranica, posto na zalost svi to koriste da se informisu, znam za onaj hr sajt, momak ili momci ubijaju , da nesto slicno odradimo?
 
^^ možeš i zemljoradničku zadrugu usput da otvoriš! ;):):D
 
Otvaranje tema za svaki model pojedinacno bibilo rasplinjavanje. Misljenja sam da bi valjalo za pocetak, za svaku kompaniju otvoriti temu, sa listomtelefona i podrske za iste i takoc. recimo:

tema: JIAYU telefoni

modeli:

1. JIAYU G5 6589T verzija

karakteristike:

CPU
RAM
Display
...

2. JIAYU G3S

karakteristike:

CPU
RAM
Display
...
 
Ajmo ovako.
Review da napišemo kao novu temu za svaki telefon ponaosob da ljudi ne bi lutali ovde?
Moožeee?
;)

Stigne ti telefon.
Ti napišeš što opširniji opis. Otvoriš novu temu sa imenom telefona i to tamo okačiš.
Prijaviš ovde i daš link. Ja taj link stavim u prvi post i uvek imamo pregled u ovoj temi, u prvom postu, gde je šta.

Šta mislite o tome?

A zasto ljudi se ne udruzimo i napravimo neki blog ili sajt o ovakvim telefonima, ja imam jedan blog, nevezano za telefone, koliko toliko znam o tome, moze i neka fb stranica, posto na zalost svi to koriste da se informisu, znam za onaj hr sajt, momak ili momci ubijaju , da nesto slicno odradimo?

Zašto bi počinjao nešto od nule kada http://forum.benchmark.rs/member.php?53291-dakok već ima tako nešto? Zar ne bi bilo jednostavnije da se udružiš sa nekim ko je već u tome i ima neki materijal + znanje nego da krećeš iz početka?
"My 2 cents"...
 
Poslednja izmena:
Jutros mi javili s alija da je promijenjen status posiljke.
Gledam na trackingu kad ono - mobitel u posti i status invoice missing. :)
Pisem recenziju za coolpad f1 drugi vikend :)
 
Listam ovu temu i gledam na aliexp/panda sajtovima i ne znam sta poruciti od ova 3 modela

Jiayu g2f - http://www.pandawill.com/jiayu-g2f-...la-glass-android-42-otg-gps-black-p87945.html
Zopo ZP780 - http://www.aliexpress.com/item/ZOPO...al-SIM-3G-Smartphone-ZOPO/1676259267.html?s=p
Xiaomi Red Rice Hongmi - http://www.aliexpress.com/item/Free...hone-MTK6589T-Quad-Core-4/1573380547.html?s=p

Ima neko da je kupio ranije neki od ova 3 modela i neka iskustva na ovim sajtovima sto se tice prodavaca? Sta gledati sto se tice toga?
 
Ja mislim da bi neko od moderatora trebao otvoriti temu "Recenzije kineskih brend telefona", i odmah zaključa i isključivo on apdejtuje temu da ne bi svako mogao da piše sve i svasta. S vremena na vreme kad neko postavi recenziju za neki fon,moderator premesti ceo post, ili dva u novootvorenu temu, a nastavak polemike se nastavi u ovoj temi.Tema naravno zalepi kao stik.
To bi za moderatora bio malo veći pos'o, jer bi trebao voditi računa kada neko postavi recenziju da li već postoji za taj fon, pa ako je ima, da je updateuje samo sa par stvari koje nema u prethodnoj recenziju, ili doda samo neku sliku ili SS iz nove recenzije.

To je jedini način da sve bude na jednom mestu, bez razvodnjavanja teme, Jer ako se otvori tema za neki fon a nema ko da polrmise u njoj, ona zamre i teško ju je naći.

I na kraju naravno svi koji pišu recenziju da se potrude da to bude jasno ,ne previše opširno, i bar 5-6 slika iz ruke i neki SS sa testom antutu se podrazumeva,
 
@5xeVo
Proverio sam sad, kod mene rade ok komande. Na Honor 3C centralni taster radi play/pause, a druga dva prebacivanje na prethodnu/sledeću pesmu. Na Lumia 820 centralni radi play/pause, i na dupli klik prebacuje na sledeću pesmu, a druga dva tastera pojačavaju i smanjuju zvuk.
 
Ko je još poručio neka javi da li vam funkcionišu sve komande.

rade mi komande na n5. duplo srednje dugme prebacuje pesmu a ovi sa strane smanjuju i povecavaju zvuk. ja sam platio 25 dolara carina u BG mi nije uzela dinara. ali cini mi se da je to zbog velicine paketa,moje sluske su bile u 4 puta manjem kartonskom paketu nego sto je tvoj sa slike.
 
Poslednja izmena:
rade mi komande na n5. duplo srednje dugme prebacuje pesmu a ovi sa strane smanjuju i povecavaju zvuk. ja sam platio 25 dolara carina u BG mi nije uzela dinara. ali cini mi se da je to zbog velicine paketa,moje sluske su bile u 4 puta manjem kartonskom paketu nego sto je tvoj sa slike.

Da li ti je serijski broj bio zalepljen na kartonskoj ili na plasticnoj kutiji u kojoj su slusalice?
 
Ух.. На кутији у којима су биле слушке сигурно . а за паковање у које их је Кинез спаковао ради превоза,то већ не знам. Мада је то паковање више било као оно када наручите маску за моб од 3 долара ,тако да ценим да нису ни знали шта је унутра.
 
Otvaranje tema za svaki model pojedinacno bibilo rasplinjavanje. Misljenja sam da bi valjalo za pocetak, za svaku kompaniju otvoriti temu, sa listomtelefona i podrske za iste i takoc. recimo:

tema: JIAYU telefoni

modeli:

1. JIAYU G5 6589T verzija

karakteristike:

CPU
RAM
Display
...

2. JIAYU G3S

karakteristike:

CPU
RAM
Display
...

Stigne ti telefon.
Ti napišeš što opširniji opis. Otvoriš novu temu sa imenom telefona i to tamo okačiš.
Prijaviš ovde i daš link. Ja taj link stavim u prvi post i uvek imamo pregled u ovoj temi, u prvom postu, gde je šta.

Šta mislite o tome?



Zašto bi počinjao nešto od nule kada http://forum.benchmark.rs/member.php?53291-dakok već ima tako nešto? Zar ne bi bilo jednostavnije da se udružiš sa nekim ko je već u tome i ima neki materijal + znanje nego da krećeš iz početka?
"My 2 cents"...


Oba predloga su super, madaaa mislim da je Dzeksonov zaista dobar pa bi možda to i bilo interesantno iliii što reče neko da napravimo blog?
 
Sale, imas na telekineza.com/xiaomi-red-rice-vasa-recenzija recenziju za RedRice.
A na forum.hr temu o Inew V3, gde je neko stavio i domacu recenziju.
 
iNew V3 je hteo da naruči moj drugar, mnogo mu se svideo dizajn, ali sam ga ja na kraju nagovorio da ipak uzme Hongmi. iNew ima bateriju malog kapaciteta, i neke probleme sa punjenjem, tako da je provereni Hongmi ipak bio bolji izbor. Hongmi koristi nekoliko ljudi na forumu, i koliko sam primetio svi su zadovoljni. Solidne izrade, i bez nekih skrivenih mana. Koristio sam ga nekoliko dana paralelno sa Galaxy S3, i Honor 3C. Galaxy ima amoled, i bolju kameru, ali multitasking korišćenje, i trajanje baterije su na strani "kineza". Moja preporuka za Hongmi.
 
Vrh Dno