Šta je novo?

Kernel Panic iz čista mira

dooyo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2008
Poruke
535
Poena
330
Ovo mi se desilo drugi put za poslednjih recimo mesec dana, a sistem radi perfektno već 6 meseci i nije nikada izbacio ni jedan KP pre toga.

Jedino što sam i prošli i ovaj put gledao neki .MKV 1080p film u VLC-u.

Inače nikada mi se to nije desilo ni u PS, Aperture, Handbrake, COD4... i svemu što je zahtevno.

Da li ima neki log fajl gde bih mogao da vidim u čemu je bio problem?
 
@dooyo

Proveri log u Aplications/Utilities/Console.app

Probajte Movist ako vam vlc pravi problem, radi odlicno, inace upravo sam probao reprodukciju 1080 MKV fajla i bez problema radi u vlc-u.

P.S. Jel obojica picate o poslednjoj verziji vlc-a 1.1.2?
 
Poslednja izmena:
@dooyo

Proveri log u Aplications/Utilities/Console.app

Probajte Movist ako vam vlc pravi problem, radi odlicno, inace upravo sam probao reprodukciju 1080 MKV fajla i bez problema radi u vlc-u.

P.S. Jel obojica picate o poslednjoj verziji vlc-a 1.1.2?

Ma piči VLC kod mene inače fenomenalno. Samo je baš ta dva puta kada me je pljusnuo KP bio pušten mkv 1080 preko VLC-a. Mislim ne znam da li je to slučajnost ili je on napravio neku glupost...

Evo i sada sam pustio nekoliko filmova i svaki je radio normalno.

Poslednja verzija je kod mene.
 
Screen%20shot%202010-08-18%20at%2013.14.21.png


Izgleda da se zakucao skroz pa da nije stigao ni log da napravi kako treba :)
 
to je na hackintoshu ?
 
Jesi li probao da staviš neke nov(ij)e drajvere za grafiku, kao i da poisključuješ tamo u VLCu ponešto za HD materijal?
 
Jesi li probao da staviš neke nov(ij)e drajvere za grafiku, kao i da poisključuješ tamo u VLCu ponešto za HD materijal?

Čekaj malo... Novije driver-e ? ? ? Pa gde to ima da se skine? Ja sam mislio da ih dobijamo samo sa update-ovima.

Što se tiče podešavanja VLC-a, nisam tu ništa čačkao.
 
The Snow Leopard Graphics Update contains stability and performance fixes for graphics applications and games, including fixes that:
• address frame rate issues occurring in Portal and Team Fortress 2 on certain Macs
• resolve an issue that could cause Aperture 3 or StarCraft II to unexpectedly quit or become unresponsive
For more information about this update, please visit this website:
http://support.apple.com/kb/HT4286
 
The Snow Leopard Graphics Update contains stability and performance fixes for graphics applications and games, including fixes that:
• address frame rate issues occurring in Portal and Team Fortress 2 on certain Macs
• resolve an issue that could cause Aperture 3 or StarCraft II to unexpectedly quit or become unresponsive
For more information about this update, please visit this website:
http://support.apple.com/kb/HT4286

Hvala! :) Jeste da moju grafičku nema ni jedan od "Affected Mac-ova" ali probaću! Mada sam primetio da mi i posle rada u Aperture 3 malo brljavi grafika, a vidim i da ovaj update ima neke veze i sa time.
Evo upravo mi je i VLC ponudio update :)
 
Instalirao sam update i Aperture sada mnogo, mnogo lepše radi. Odmah se primeti poboljšanje. :)

Hvala još jednom na informaciji :)
 
meni se ovaj update tek juce ponudio, i stvarno je prijatniji rad pogotovo sa nekim RAW materijalom...a i neke stavke u Starcraftu su otisle sa medium na high :party:
 
nisam našao ništa zanimljivo sem ovoga " Aug 17 13:29:31 localhost DirectoryService[15]: Improper shutdown detected "

To nije poruka o grešci, već prilikom sledećeg podizanja mašine ti OpenDirectory servis javlja da nije bio ispravno isključen, a i nije, jer ti je VLC uglavio mašinu. Ukratko, nema veze sa ovim problemom.

Nego ti pravac u VLC-ov CrashReport.plist (eno ga u ~/Library/Logs/) pa vidi šta tamo piše.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno