Šta je novo?

KDS PTT Tosin Bunar spor upload

trancephorm

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2005
Poruke
145
Poena
320
Da li jos neko ima probleme sa uploadom na PTT KDS Tosin Bunar? Trebalo bi da ide 15 KB/s, a ide tek oko 2 KB/s, i to nestabilno... rekli su mi da znaju za problem, ali otprilike nemaju pojma kada ce da ga rese. Mrzim ovu zemlju.
 
Poslednja izmena:
Max brzina uploada je 90kbps (oko 11kBps) za 256kbps paket.
Problem moze da bude do toga da modem "ne dobacuje" do optickog cvorista usled loshe kablovske instalacije, nepravilnog rada modema i/ili samog optickog cvorista. Ovo zadnje je najcesci problem. Deshava se to da ti prolazi npr. svaki peti paket pa imash efektivno petinu max protoka. Pinguj neki host pa vidi da li imash gubitaka.
 
max brzina upload-a na 256kbps paketu je tačno 100000bps. Može se videti da je modem setovan na toliko.

@trancephorm: jesi gledao nivoe signala na modemu? Ako hoćeš, okačići ja svoje.
Kod mene radi sve normalno.
 
jeste, desava mi se da gubi pakete, ne znam gde mogu da vidim na koliko mi je setovan modem za upload, imam thomson tcm315, do pre jedno mesec dana sve je bilo super i u najboljem redu, ul i dl maximalni, ping fantastican, odjednom skroz su se srozali...

kibicer, gde zivis ti? ja sam u klare cetkin 3, jel ti bas sve ok sa vezom?

ocaj ljudi, ocaj....... :)


Kod:
  Status Code:  Operational
  Software Version:  ST33.07.00
  Software Model:   A801
  Bootloader:  2.1.4c

   Cable Signal Details
  Forward Path: 	Return Path:
        Signal Acquired at 778.000 MHz 	        Connection: Acquired
        SNR: 35.0 dB 	        Frequency: 52.0 MHz
        Received Signal Strength: 11.9 dBmV 	        Power Level: 44.0 dBmV
        Micro-Reflections: 37 dBc 	        Channel ID: 3
        Modulation: 64 QAM 	        Modulation: QPSK

   Data Service Details
        Provisioned Address: Yes
        Provisioned Time: Yes
        Provisioned Configuration: Yes
        Registered: Yes
        BPI: Enabled
 
Poslednja izmena:
Kod Carine, ugao Bul AVNOJ-a i N Heroja

Upstream Status
Upstream Channel ID : 6
Upstream Transmit Power Level : 48.80 dBmv
Upstream Symbol Rate : 2560 ksym/sec
Upstream Frequency : 51984000 Hz
Upstream Mini-Slot Size : 2

Downstream Status
Downstream Lock : Locked
Downstream Frequency : 778000000 Hz
Downstream Modulation : 64 QAM
Downstream Interleave Depth : 12
Downstream Receive Power Level : -2.03 dBmv
Downstream SNR : 33.46 dB

Operation Configuration
Network Access : Enabled
Maximum Downstream Data Rate : 256000 bps
Maximum Upstream Data Rate : 90000 bps

Eto, da ovo sada nisam pogledao, ne bih ni znao da su nam ponovo oborili UL na 90000bps. Bilo je 128000, pa 100000. A nikakvo obaveštenje.

Ove brojke ne bih mogao puno da ti rastumačom, ali mi se kod tebe ne sviđa ovo:

Received Signal Strength: 11.9 dBmV

Kakva ti je kablaža do modema? Jesi tu nešto menjao? Dodavao splitere? Ovih 11.9dB mogu biti problem. Jel te iko iz teh podrške pitao za ove parametre? Mada, trebalo bi da i oni mogu da ih očitaju, ne znam.

Ovo što si postovao, ja bih poslao mail-om. I uradio bih, orjentacije radi, neki speed test, recimo:

LINK

Rezultat - u attach.

Nisam ti od neke pomoći. A ne vidim ti ni brzine iz ovog što si postovao.
Jel si koristio (mnogo) P2P?
 
Kako dolazite do ovih podataka, kojom naredbom i odakle?

poz.
 
>Kakva ti je kablaža do modema? Jesi tu nešto menjao? Dodavao splitere? Ovih >11.9dB mogu biti problem. Jel te iko iz teh podrške pitao za ove parametre? >Mada, trebalo bi da i oni mogu da ih očitaju, ne znam.

ma kablazu nisam menjao... kazem sve je radilo ok i odjednom sve bez veze... naravno da me niko nije pitao za ove parametre iz podrske... valjda su to citali sami, a ne bi me cudilo i da nemaju pojma kako se to radi.

brzine su mi ok za download, ali za upload je oko 2k prosecno, skoci i do 4, ali onda padne tako da je 2k u proseku...

>Jel si koristio (mnogo) P2P?

recimo da jesam... mislis da su me blacklistovali ili tako nesto?
 
Ovako:
@kibicer: da, spustali su upload, ponovo.... U ugovoru se nigde ne pominje upload tako da mogu da rade sa oce. Kada su prvi put spustili upload ja sam ih zvao i napenalio ih. Bukvalno sam ih pitao da li to znachi da ce oni sad da rade sta hoce. Oni su mi rekli da nece, da je to samo privremeno dok ne pojacaju link i da ispod tih vrednosti nece ici. Ali evo opet.... Verovatno zbog pustanja kablovskog neta na slaviji i rakovici i zbog adsl-a

@trancephorm: problem je obicno u odlaznoj snazi kojom modem treba da transmituje da bi dobacio do optickog cvorista. Sto je dalje od njega tj. sto je veza (kablovi) loshija to mora jache da zrachi. Kod tebe je Power Level: 44.0 dBmV. Po docsis standardu ta vrednost ne bi trebalo da prelazi 55dBmV. Ali ponekad se deshava da iz nekog nepoznatog razloga modem ne dobija dobru povratnu informaciju o potrebnom nivou snage, tako da ovih tvojih 44dBmV mozda ne radi posao. Tipican simptom je kad modem stalno menja tu vrednost.
E sad, jedina pomoc ti je da zovesh podrsku, ali ne PTT NET-a nego PTT KDS-a na 2351-458, 2351-951. Njima lepo objasni sta ti se deshava. Osnovni problem sa PTT KDS-om je taj sto im mrezu odrzava Pupin Telekom, pa onda PTT mora da cima Pupin da ovi izadju na teren i da poprave, sto ovi naravno ne rade.
Moj ti je savet da budesh uporan. Ako su ti oni pravili instalaciju u stanu i ako ti je modem ispravan onda nema razloga da ne uvaze tvoju primedbu i moraju da ti omoguce da dobijash uslugu koju si platio.
 
Tx, Smith.

Da, i ja mislim da je problem u Upstream Power level-u. Budući da je Received Signal Strenght 11.9dBmV, što je loše, verujem da se modem muči da istera snagu odlaznog signala, a da je to kasnije filtrirano u čvorištima mreže. Pa jedva da dobaci.

Prilično sam siguran da ti to možeš možda malo da poopraviš - u instalaciji po stanu. Ja bih probao na drugom mestu (na ulazu u stan, kačenjem samo modema, bez splitera), pa da vidimo šta se dobija. Ili bih odneo modem kod komšinice :) i probao odande.

Pazi, ja u stanu imam brdo splitera (ispred modema), i nemam problema. Ama baš nikakvih.

Penji se teh. podršci na glavu.

blacklistovali...
Sumnjam. Verujem da bi ti to eksplicitno rekli.
Da te utešim, i ja imam share foldere...
 
Poslednja izmena:
puno vam se zahvaljujem na pomoci, iskreno nisam ocekivao ovako dobar support

sto se tice Power Level-a, on mi ne menja, ali zato Received Signal Strength varira od 11.9 do 12.1 dBmV...

sumnjam da je problem u mojim kablovima jer je, kao sto rekoh, sve radilo ok (tacnije, bio sam zapanjen kvalitetom interneta :) do pre mesec dana... ali sada znam da je problem u onih 11.9 pa cu da ih jurim na tu temu...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno