Šta je novo?

KDE Plasma (problemi, konfigurisanje, diskusija)

@l4k1
Ikona za Shutdown se vidi i na prvoj slici, ali jedva. Tamno crveno na crnom i nije nešto dobra kombinacija.
Ja bi sve ikone stavio u neku nijansu sive. Tema izgleda dobro.
 
@l4k1
Ikona za Shutdown se vidi i na prvoj slici, ali jedva. Tamno crveno na crnom i nije nešto dobra kombinacija.
Ja bi sve ikone stavio u neku nijansu sive. Tema izgleda dobro.

Vec sam okacio na: https://store.kde.org/p/1285150/

Ovako izgleda konacno:
preview.png

Izmenio sam samo boju kruga oko Korisnika (User)

Mozda si u pravu za kombinaciju crveno na tamno plavo ( mozda promenim, neki update, kasnije), ali ionako vecina korisnika postavi svoju pozadinu.
Tema nije Blur, tako da se pozadina (wallpaper) sasvim lepo vidi (kao sto je bilo u ranijim verzijama Plasme).
 
Poslednja izmena:


Imam veliki problem sa Latte-Dock.. Nenormalno curenje memorije, ako radi ceo dan kompjuter zna da zauzme i preko 6GB.. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?
 


Imam veliki problem sa Latte-Dock.. Nenormalno curenje memorije, ako radi ceo dan kompjuter zna da zauzme i preko 6GB.. Zna li neko u cemu bi mogao biti problem?

Plasma se stalno nadogradjuje i menja, jedino mozes od autora tog programa dobiti objasnjenje ili smernice sta da radis.
 
Колико год оправљали (а у односу на званичан почетак јесу то радили, тада је било неупотребљиво) опет није ни близу претходног КДЕ4. Можда сам помињао, некад се деси да морам да сачекам да се нешто заврши а немам шта друго па кренем да одвртим неки freecell. После само пар минута крене да се троши прво рам а онда и swap (пратим на conky-ју) и на крају све стане. Сатови стану па крену (како који) а курсор мало пође па стане. Ако сачекам, после неког времена се делимично ослободи али на кратко. Једини излаз (осим хард рестарта) је да у тренутку док мрда курсор пробам да затворим прозор па сачекам да то одради.
Мислим да се не дешава апсолутно сваки пут (некад одвртим неку партију па наставим оно што сам пре радио) али сигурно у 80% случајева. Тако једноставна ствар (ваљда) а тако уме да заглупи.
 
@calexx,
Кад сам учио школе прво што су нас учили је да машина не греши него човек. Значи све што машина ради то је јер је неко тако испрограмирао. Док сам радио све је било егзактно, све се тестирало и по 6 месеци. Прелазак са једне машине на другу радио се тако што је све ама све радило упоредо по 6 месеци. Сад све се претворило у рандом догађаје, случајности, мож да буде овако али и не мора.
 
Jedan od načina, koliko sam usput video, je da se prosto restartuje Plasma i tako oslobode resursi.

A taj Latte dock me mnogo podseća na Cairo dock pa mislim da za ono što pruža, takođe može da bude prilično zahtevan.
 
Kad sam gledao klip podesca i na gnome-shell vise ekrana, sminka, bolje jednostavno pa da nema problema. Nezavisni programi zavisi od autora koliko je spremna
i ima vremena da prati sve izmene koje se desavaju i da prilagodjava program.
 
Zadjih dana ucestalo, frka je zbog Debiana koji treba da predje na 5.14.5 plasmu a u njoj ne radi discoveri manager paketa
Нисам успео да довучем „http://archive.neon.kde.org/user/dists/bionic/InRelease“ „504 Gateway Time-out [ИП: 185.180.12.13 80]“Нисам успео да преузмем неке датотеке индекса. Занемарене су и уместо њих сам користио оне старије.
 
Jedan od načina, koliko sam usput video, je da se prosto restartuje Plasma i tako oslobode resursi.

A taj Latte dock me mnogo podseća na Cairo dock pa mislim da za ono što pruža, takođe može da bude prilično zahtevan.

Nije Latte-Dock samo Dock, omogucava mi jos neke stvari. Npr. da napravim transparentnost Dock-a i Meni Bara kao na meku itd. Ali ako ovako nastavi da se ponasa, moracu da ga likvidiram na neko vreme. Resim ja problem tako sto ubijem proces pa ga opet pokrenem, ali to previse smara jer se ona za 5-6 sati opet napuni.
 
Poslednja izmena:
^Ako je toliko učestalo onda bolje da sačekaš noviju verziju.

Mislio sam i šire na ovo što je Calexx opisao. Ne restart mašine, nego restart okruženja iz Krannera kad iz bilo kog razloga RAM i CPU load pređu prihvatljiv nivo iz čista mira.
 
Poslednja izmena:
Код мог "случаја" нема потребе рестартовати окружење, довољно је да убијем freecell ако успем и све се нормализује. Ако то не могу, онда не може ништа друго осим ресета на дугме, толико се заглупи да ништа не функционише.
 
^Ako je toliko učestalo onda bolje da sačekaš noviju verziju.

Mislio sam i šire na ovo što je Calexx opisao. Ne restart mašine, nego restart okruženja iz Krannera kad iz bilo kog razloga RAM i CPU load pređu prihvatljiv nivo iz čista mira.

Sa samom plazmom nemam problema. Imam 16GB RAM-a tako da sam jednput pustio da zauzme oko 10GB. Onda se bas primeti kako sve radi sporije i tromije, ali cim ubijem proces od latte-docka i opet ga pokrenem memorija se vrati na zauzece oko 2GB kako i treba da bude. Tako da je definitivno problem sa njim.. A i to traje vec duze vremena.. Ja sam primetio pre mesec i po, a ko zna kad je pocelo tako da se ponasa. Najgore od svega toga je to sto na netu nema bas ni jedna problem slican mom..
 
Код мог "случаја" нема потребе рестартовати окружење, довољно је да убијем freecell ако успем и све се нормализује. Ако то не могу, онда не може ништа друго осим ресета на дугме, толико се заглупи да ништа не функционише.

AisleRiot to da pravi? Meni nikad, bez obzira na okruženje..

lfBVPLW.jpg

Sa samom plazmom nemam problema. Imam 16GB RAM-a tako da sam jednput pustio da zauzme oko 10GB. Onda se bas primeti kako sve radi sporije i tromije, ali cim ubijem proces od latte-docka i opet ga pokrenem memorija se vrati na zauzece oko 2GB kako i treba da bude. Tako da je definitivno problem sa njim.. A i to traje vec duze vremena.. Ja sam primetio pre mesec i po, a ko zna kad je pocelo tako da se ponasa. Najgore od svega toga je to sto na netu nema bas ni jedna problem slican mom..

Varaš se... Žale se ljudi ali ništa konkretno po tom pitanju nije urađeno. Probaj da isključiš neku od opcija. Možda neki efekat "jede" memoriju.
 
Poslednja izmena:
@calexx,
imas KPatience,mnogo bolje uradjena i KDE program, ovaj tvoj nikad mi nije pravi problema kad sam ga koristio. Ipak ubijam vreme sa KPatience i sad sa SDL-ball
 
Па ја на KPatience и мислим, његов freecell је у питању. Е сад, можда је неки конфликт, пробаћу касније на неком другом Арчију или Манџару а можда га и реинсталирам.
 
Па ја на KPatience и мислим, његов freecell је у питању. Е сад, можда је неки конфликт, пробаћу касније на неком другом Арчију или Манџару а можда га и реинсталирам.

Ili pređi na ovaj koji sam pomenuo. Ne verujem da će tražiti da instalira pola Gnome desktopa zavisnosti, kao što to radi većina KDE aplikacija sada.
 
Ма небитно ми је, покренем га ту и тамо кад нешто чекам па ми је небитна алтернатива. Више ме нервира што се онако понаша па ми је битније да пробам да то решим. Вероватно не би много додао јер ја ионако мешам, увек додам и неки gnome програм који већ довуче понешто.
 
^I ja isto... dok čekam da nešto završi na drugom desktopu, obrnem neku partiju ako baš sedim za kompom. Jedina igra koju držim :D, a kantiram odmah aplikacije koje tako ozbiljno "cure". Plus, ima veći izbor varijacija nego Kpatience.:D:wave:
 
Пробао на другом Арчију, не убије скроз али се осећа да успорава, кочи, повремено застане. Вероватно би из неколико пута и он успео да убије све редом.
Пробао да деинсталирам Kpatience на овом Арчију али каже да ће да деинсталира малтене цео КДЕ док на другом помиње само два додатка. На овом постоји у менију део са играма и гомилом, на другом само Kpat. Могуће да сам тада изабрао све игре код инсталације али ми је опет чудно да се цела плазма ослања на њега.

Небитно, тражићу другу забаву док нешто чекам.
 
@calexx
Немам другу машину али ево чак после играња те озбиљне игрице мени потрошња меморије још мања:
Избор_025.png

Избор_026.png
 
Написао сам да се често догађа али некад прође нормално. Не гледам потрошњу тако него ми conky стално показује колико је куснуто па прво (врло брзо) оде рам, после крене swap и онда како кад, заглави или не. Ајд показаћу касније како иде.
 
Написао сам да се често догађа али некад прође нормално. Не гледам потрошњу тако него ми conky стално показује колико је куснуто па прво (врло брзо) оде рам, после крене swap и онда како кад, заглави или не. Ајд показаћу касније како иде.
Ја сам одиграо 3 партије, прва слика је почетак играња, друга слика стање у току играња треће партије.
 
Ма и ја сам синоћ пробао и прошло је пет партија а да није штуцнуло. Изгледа како му ћуне. Ухватићу ја њега једном. ;)
 
Ма и ја сам синоћ пробао и прошло је пет партија а да није штуцнуло. Изгледа како му ћуне. Ухватићу ја њега једном. ;)
Нисам никад играо толико партија, почео сам да убијам време са SDL-Ball кад оно оде миш. Црњак тај миш је био као за играње, онда га вратим, па мора у сервис а ја купим
Logitech миша. Кад су констатовали да миш није ок врате ми паре а ја додам још малкице и купим си Logitech камерицу C270 јер сам своју C905 морао да дам ћерки за посао и своје слушке
са микрофоном. Сад ће нова плазма 12 иде код Неонаца а онда ће сигурно за пар дана и у остале RR дистрибуције па ће можда да се све среди. Плус сам ме боле прсти од бодења и мерења шећера тако да ништа не пипкам и не кликћем. :)
 
Ја сам толико одиграо не бих ли повукао потрошњу али није успело. Од скоро сам вратио жичаног миша на комп, ако играм AoE онда брзо оде батерија, више не знам које су ми исправне од пуњивих, које од обичних, пун ми стан разних батерија ... док их све не побацам.

Шећер нисам мерио годинама, а и тада када би дошли да мере код мајке. Једном сам наишао на неку акцију у граду, проверио, имао 4 и мени доста за следећих пар деценија. ;)

Каква плазма 12?
 
^Pa, ako ti Kpatience s vremena na vreme pojede sav RAM, možeš ulimit-om da mu ograničiš konzumaciju i više ne razmišljaš dal će da ti pukne OS kad se desi to trpanje memorije. Posebno kad se u pozadini paralelno radi nešto korisno.
 
Ја сам толико одиграо не бих ли повукао потрошњу али није успело. Од скоро сам вратио жичаног миша на комп, ако играм AoE онда брзо оде батерија, више не знам које су ми исправне од пуњивих, које од обичних, пун ми стан разних батерија ... док их све не побацам.

Шећер нисам мерио годинама, а и тада када би дошли да мере код мајке. Једном сам наишао на неку акцију у граду, проверио, имао 4 и мени доста за следећих пар деценија. ;)

Каква плазма 12?

5.15 verzija plasme izlazi 12-tog ovog meseca. Moram se bodem stalno i belezim, moram da pravim profie 6 bodenja ili vise dnevno pa to nosim na USB jednom godisnje na endokrinologiju pa onda moja
doktorka to analizira i plus njihovo merenje. Dok sam bio pokusni kunic ili zamorce onda su imali program pa donesem aparat i oni preko IC porta iscitaju sve i sve im komp obradi i servira rezultate.
Sto se tice misa ja volim zicne jer kao sto kazes haos od baterija, neke drze, neke odu za sat vremena.
 
Nazad
Vrh Dno