Šta je novo?

Katastrofalno usporenje neta?

thunderball

Slavan
Učlanjen(a)
17.01.2008
Poruke
93
Poena
309
Korisnik Beotel ADSLa. Osnovni paket (sto daje oko 200 kb/s dl). Sve radilo super do pre nekih 5,6 dana, kada je pocela veza da usporava. Medjutim, u zadnjih 2,3 dana je katastrofa. Download bilo cega sa neta krene na oko 70kb i pada do nule, a zatim puca. Pustanje Youtuba "secka", dok je blip neupotrebljiv za gledanje. Tad pomislim da nije mozda Beotel (ili Telekom) uveo neko ogranicenje na potrosnju (sto je vec jednom pominjano na jednom drugom mestu 2009 http://www.sk.co.rs/forum/showthread.php?p=704571 ) ili mi neki deo crkava (ruter/kartica). Medjutim, onda vidim da mi neki drugi servisi koji bi po logici stvari trebalo prvo da uspore ili ne rade u tim slucajevima, rade savrseno (skoro punih 200kb dl).
Do browsera nije jer usporava sve sto postoji od njih, a nije ni do Nortona jer sam ga disable-ovao na par minuta i i dalje je sve kocilo. Pogledao sam i u Netlimiteru da li mi nesto krade ili gushi bandwith, ali tamo je sve potpuno normalno (samo programi koji i treba da komuniciraju s netom zauzimaju vezu i ne jedu protok).

Da li ima neko neku ideju?

Mogao bih da zovem tehnicku sluzbu, ali sam prilicno siguran da ce mi lakonski reci da je do mog kompa.

Ruter je TP-LINK, mrezni uredjaj Realtek, sistem XP.

Inace, evo i testova net brzine koje sam radio na vise sajtova:
untitled.JPG
 
Poslednja izmena:
Cisto da javim, ako nekom nekad zatreba, da je problem na kraju bio sa mreznom, ali je izmena speed & duplex opcije sve resila. Nekad tehnicka sluzba zna bolje od neta. :)

Nek admin brise celu temu, ili stavi solved, svejedno.
 
i ja sam primetio da beotel net nekada u vecernjim satima krene da baguje,kao da ima zagusenja prema nekim serverima,jednostavno nece da otvori stranicu dok 5x ne pokusas,uglavnom traje po sat dva....
 
Nazad
Vrh Dno