Šta je novo?

katastrofa zvana 794MB (ili mozda ne)

dsk

Slavan
Učlanjen(a)
24.09.2005
Poruke
312
Poena
320
pazario ga ja za drugara pre par dana i blago receno uzas!!!
2 sata sam ga podesavao da bi slika uopste bila pristojna. nikako nisam uspevao da mu smanjim intenzitet bele kako bi text na beloj podlozi bio iole citljiv (kao da na upaljenom grafoskopu pokusavate da procitate text koji je tanko ispisan po foliji). kada sam smirio belu (koja je postala siva) onda je prilikom pustanja filmova sve bilo suvise tamno... da nije onog MagicTune-a prihvatio bi se bejzbolke :crash:
Slika jedino ima pristojnu ostrinu na 1024x768@75Hz, dok je na 1024x768@85Hz slika toliko mutna da sam imao utisak da gledam kroz dioptriju +10, i nema shanse da se namesti. A da, kada se neka slika malo vise zumira (da ivice izgube ostrinu) prosto se vidi kako pixeli nemaju konstantan intenzitet sto odaje utisak vodenih boja...

e sad, probao sam samo jedan primerak. kakva su vasa iskustva?
 
Paaaaa, imam kuci 957MB i slika ima jasne i ostre ivice, i dobre boje, definitivno si zabo los primerak a mozda i seriju.
Rekose da da su ove nove serije MB-ova lose, sobzirom na to da glavni pogoni sada proizvode TFT-ove, a CRT ko zna kome je prepusten na proizvodnju ako se uopste i dalje proizvode.
Osim toga, kud uze CRT pored TFT 17" za 150eur ?
Jel to novo ili polovno ?
 
Paaaaa, imam kuci 957MB i slika ima jasne i ostre ivice, i dobre boje, definitivno si zabo los primerak a mozda i seriju.
Rekose da da su ove nove serije MB-ova lose, sobzirom na to da glavni pogoni sada proizvode TFT-ove, a CRT ko zna kome je prepusten na proizvodnju ako se uopste i dalje proizvode.
Osim toga, kud uze CRT pored TFT 17" za 150eur ?
Jel to novo ili polovno ?

Novo, drugar imao toliko kinte. Znam kakve su ranije bile MB serije, zbog toga sam se i odlucio za 794MB a ne za recimo 793DF. Da sam znao sta ce se desiti definitivno bi za te pare uzeli neki polovni 19" ili 21" (tj. nagovorio bih ga, posto je insistirao da uzme nov). Al' sta je tu je...
 
pazi ako ima tako katasrtofalnu sliq, probajte da gurate garanciju, znaci ako je mutna, nadjite mu sto vise mana, slozite pricu i nosite kod likova od kojih ste uzeli, pa nek vam bar daju zamenu, sta da ti kazem...u drugom slucaju ovaj je shaljiviji, nek ga ortak gasi pali, dok ne crkne, pa nek nosi na garanciju :)
 
pazario ga ja za drugara pre par dana i blago receno uzas!!!
2 sata sam ga podesavao da bi slika uopste bila pristojna. nikako nisam uspevao da mu smanjim intenzitet bele kako bi text na beloj podlozi bio iole citljiv (kao da na upaljenom grafoskopu pokusavate da procitate text koji je tanko ispisan po foliji). kada sam smirio belu (koja je postala siva) onda je prilikom pustanja filmova sve bilo suvise tamno... da nije onog MagicTune-a prihvatio bi se bejzbolke :crash:
Slika jedino ima pristojnu ostrinu na 1024x768@75Hz, dok je na 1024x768@85Hz slika toliko mutna da sam imao utisak da gledam kroz dioptriju +10, i nema shanse da se namesti. A da, kada se neka slika malo vise zumira (da ivice izgube ostrinu) prosto se vidi kako pixeli nemaju konstantan intenzitet sto odaje utisak vodenih boja...

e sad, probao sam samo jedan primerak. kakva su vasa iskustva?

JA bih ti savetovao da instaliras photoshop i kada u control panelu dobijes Adobe Gama mali programcic koji ide uz photoshop probas preko njega da podesis monitor...Pritom obrisi stare color profile i instaliraj nove...:wave:
 
Ja imam 795MB oko 2 god. i nisam mnogo odusevljen - slika malo mutna ( mada bih po tvom opisu rekao da si zabo katastrofalan primerak ), geometrija ne moze da se podesi uz ko zna kolko truda...
 
Ljudi samo da pojasnimo. Ovaj monitor je bio jeftiniji i od 793DF dok su kooegzistirali jedno vreme. Prodao sam tri komada i svaki je imao mutnu sliku:S: . Pa za njega je 793DF "kristalno jasan", a o nekom Philipsu da i ne govorimo. Znači za te pare, to je što je, ali preporučujem da ga zaobilazite u najširem luku.:smash:
Pozdrav.:wave:
 
Ljudi samo da pojasnimo. Ovaj monitor je bio jeftiniji i od 793DF dok su kooegzistirali jedno vreme. Prodao sam tri komada i svaki je imao mutnu sliku:S: . Pa za njega je 793DF "kristalno jasan", a o nekom Philipsu da i ne govorimo. Znači za te pare, to je što je, ali preporučujem da ga zaobilazite u najširem luku.:smash:
Pozdrav.:wave:

793DF i 794MB imaju iste cene (evro ili dva gore/dole).

U medjuvremenu sam imao priliku da vidim jos 2 komada 794MB... i maximalno sto se moze izvuci iz ovog monitora je slika na tankoj liniji koja razdvaja prihvatljivo od neprihvatljivog. Dakle, za izbegavanje!
 
Nazad
Vrh Dno