Šta je novo?

Karta BG za N70

proki

Čuven
Učlanjen(a)
22.10.2003
Poruke
703
Poena
619
Ima li negde da se nadje pomenuto u naslovu.Znaci ne GPS vec slika koji bih mogao da uvecavam na odredjeni deo gradi.
 
Imas i TomTom tu skines mape za istocnu evropu ukljucujuci i srbiju.
 
nema Srbija (ima samo autoput i nista vise)
 
Nasao sam neke mape ,,Beograd.map,, i ..Beograd.ogf2,, Ali sta sa ovim ekstenzijama.Imam tomtom ali jel treba kopirati ove fajlove negde ili vec sta sa njima???
 
imam i ja takve i za NS, ali ne znam sa cime da ih gledam. imao sam tomtom 6 u telefonu i nije ih prepoznavao.
 
Sa Nokia maps programom, njega instaliras na fon,treba ti i map loader njega na komp. Ali to kod mene ne sljaka na kompu jer sam jos uvek na SP1. A ovom prilikom hvala jos jednom Masnokosom!!! :wave:
 
Poslednja izmena:
ima tomtom ceo beograd ako ti treba salji pm pa da ti objasnim kako i gde da kopiras mape
 
Nisam probao TomTom, ali zato jesam probao smart2go i mogu reci samo najbolje o ovom proizvodu.
1. Pokriven je ceo svet.
2. Birate mape koje zelite
3. Potpuno je besplatan. Placaju se samo specificni servisi.
3. Nema potreba za crackovima i serijskim brojevima. Instalira s app u telefon, instalira se Map Loader na PC, zakacis telefon (ili jos bolje samo MMC karticu) na PC, pokrenes MapLoader i skines mape koje zelis.

Smart2Go mozda nema pokriveno svako selo u Srbiji, ali vremenom ce i to da se sredi. Veci gradovi (Beograd, Novi Sad, Kragujevac i Nish) su dobro obradjeni.

Ako je neko koristio oba sistema (tom-rom ili smart2go) zamolio bih da napise neko malo poredjenje.
 
Ok... Meni ovaj smart2go ne radi... tj ja verovatno ne znam kako da ga podesim... :S: Pa ako moze mala pomoc oko toga... sve sam instalirao, skinuo mape, skinuo glas... ali...... NISTA..... Pomoc bi mi dobro dosla.... Ah da... n73 me :D
 
skini nokia maps loader v1.3 i nokia maps v1 s60v3
meni to radi na n73
 
Ja sam pokrenuo slicnu temu relativno davno.. http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=147642

Skinuo sam mapu Srbije sa Nokia Maps Loader-om ali koliko vidim nema naziva svih ulica vec samo vecih tj. glavnijih....
Mene zanima da li ima negde program ili obicna slika u nekoj finoj rezoluciji gde se vide svi nazivi ulica u Beogradu... ??
 
Poslednja izmena:
A Garmin niko ne spominje?

Upravo tako. Potreban je Garmin mobile XT koji postoji gotovo za sve smartphone platforme i moze se skinuti sa matičnog sajta + SCG Route 1.5 (može se skinuti sa lokalnog Garmin sajta). Za pojašnjenje kako instalirati na tel Google is your friend...
 
Probah preko gugla ali nisam uspeo... Jel moguce koristiti Garmin na UIQ3 samo za pregled mapa tj bez GPS-a...?
 
Molio bih ako neko moze da mi pomogne jer sa spomenutog sajta smart2go ne mogu nista da skinem a kada pokrenem Nokia map loader koji sam skinuo sa sajta Nokie on mi prijavljuje da mi telefon nije povezan i nece da startuje. Imam Nokiu N73 ME a update softvera sam uradio juce to jest 23.04.2008. godine, takodje imam skinut i najnoviji Nokia map loader. Imam neku mapu Beograda u telefonu ali to je daleko od dobrog jer su imenovane samo najvece ulice. Na kraju da spomenem i da imam XP i SP2. Hvala unapred na pomoci!
 
kada pokrenem Nokia map loader koji sam skinuo sa sajta Nokie on mi prijavljuje da mi telefon nije povezan i nece da startuje
Moras prvo jednom da pokrenes nokia maps na telefonu pa tek onda maps loader. Pise sve samo nema ko da cita ;)
 
Uhh, voleo bih da je problem u tome sto ne citam ali na zalost pokrenuo sam na telefonu a onda pokusao da pokrenem i Nokia maps loader...medjutim ne vidi mi telefon.
 
Ja sam vise mislio na sebe, jer sam kao mentol 15 puta kacio i raskacinjao telefon dok nisam procitao sta pise u onom prozorcetu :)
Stavio data transfer mode? Jedino mi jos to pada na pamet...
 
Hmmmm moguce da je to u pitanju, kako se aktivira?
 
pa kad prikacis telefon treba da te pita hoces data transfer ili pc suite mode...
Nego, mani se toga, uzmi garmin :) Mnogo ozbiljnija stvar.
 
Mozda malo smaramo temu pa mozemo da predjemo na pm ako hoces ili moderatori to misle ali ja kada prikacim fon imam ponudjeno Media player, PC suite, Mass storage i PictBridge tako da ne znam sta da radim ali nikako ne mogu da pokrenem Nokia maps loaders sta god da pritisnem. Izvinjavam se jos jednom i unapred hvala!
 
Treba ti mass storage. Isto tako ne treba da radi nokia maps na telefonu kada ga povezujes, moguce da i tu gresis?
 
pa kad prikacis telefon treba da te pita hoces data transfer ili pc suite mode...
Nego, mani se toga, uzmi garmin :) Mnogo ozbiljnija stvar.

Sve sam odradio,ali nece da mi ponudi data transfer,kako da to odradim!!!:wall:
 
Ipak sam uspeo da odradim,ali preko nokie 6230 nju kad prikacim ponudi mi transfer. Instalirao sam. Radi solidno. Jedno pitanjce Nakacim se na gprs da bi mi odredio moj gps,ali nece. Da li to uopste moze ???
 
Extra karta Beograda sa mogucnoscu pretrazivanja ulica.
Uskoro i objekti.


DOWNLOAD
 
Nazad
Vrh Dno