Šta je novo?

Kamera za youtube

Stevcho

Slavan
Učlanjen(a)
20.10.2009
Poruke
687
Poena
215
Pozdrav ljudi,

Treba mi preporuka za kameru koja bi uglavnom bila koristena za izdradu youtube klipova. Snimci sa treninga, vezbe, mozda neki intervju... Nista specijalno.

Moracu da se informisem oko samih yt klipova, vec sam odgledao par videa kako da oni budu bolji... A sto se tice same kamere, gledao bih da bude sto jeftinija i jednostavnija za koriscenje a da to lici na nesto.

Imate li preporuka?
 
Pa sad zavisi kako planiraš da snimaš te video klipove.. Da snimaš sebe kako sediš za računarom i prezentuješ nešto ili ti treba kamera koju ćeš poneti napolje, u salu, da snimaš vežbe..
U prvom slučaju moze i Webcam, dok u drugom slučaju se može desiti da pored kamere imaš i stalak i bar neku rasvetu.
Možeš koristiti i mobilni telefon, ali ako snimaš u slabo osvetljenoj sali, biće problema.
 
I plus ako treba jos i da govori, treba neki solidan eksterni mikrofon (snimac) kako bi imao upotrebljiv zvuk.
 
Nije Nixa :D Radim kao trener fizicke pripreme snage i kondicije u jednom MMA klubu, pa bi se snimali treninzi tamo, seminari i mozda poneki intervju... tako da mislim da web kamera nije opcija
 
Onda moras da uzmes bar neki solidan digitalni aparat, ili eventualno mobilni telefon + obavezno neki stativ i jos eksterni mikrofon. Znaci neki aparat od 150-200e + neki stativ (bar onaj budzetski od par hiljada din) + eksterni snimac (mikrofon) dobar je zoom H1 oko 100e. Znaci za pocetak ti treba nekih 300e za ove sitnice :)
 
H1 nije dobar za snimanje glasa osim ako nisi u gluvoj sobi, potreban mu je dodatno jos neki mikrofon koji za to sluzi, neka bubica recimo...
 
Poslednja izmena:
Snimas zvuk direktno na komp, posle u pp odradis sync slike i zvuka i eto, dobar rezultat sa minimalnim ulaganjem.
 
Pa jedino ako nosi komp na trening MMA, sto nije neko resenje :) . A sa H1 dobija mobilnost, i mnogo vecu upotrebljivost za svakojake prilike sto ce mu znaciti mnogo vise.
 
Ovo uskoro treba da izađe na tržište:
http://www.mikme.com/

Za 20$ i dva iPhonea se moze imati ozbiljan wireless BT setup, $250 je stvarno previse za nepoznatu firmu koja pokusava da skupi pare na indigogo. Vec za $400 se moze kupiti ozbiljan Rode wireless setup, kome ne treba nikakav telefon..



Ne valja, veruj mi :) Cesto i bubice kupe previse ambijentalnog zvuka, a zoom je u prostoriji sa praznim zidovima i puno ambijentalnih zvukova skoro neupotrebljiv, uglavnom kao i svaki stereo XY mikrofon, a ne moze se koristiti ni iz ruke jer se svaki dodir po kucistu cuje. Mikrofoni na Zoomu su napravljeni za snimanje ambijenta i za to je vrhunski, za sve ostalo treba imati neki mikrofon...

Najbolje je da kupi neku bolju bubicu i koristi telefon kao snimac, dobice istu stvar, za amaterske potrebe super. Recimo Sony ECM-CS3 su odlicne jeftine stereo bubice...
 
@driver:
Sasvim slučajno znam ljude koji su napravili mikme. Ta sprava ima 1" zlatnu kapsulu i snima 24bit 96khz. Nećeš verovati kada čuješ snimak.
 
Poslednja izmena:
Dobro, dakle ako sam vas shvatio ne mogu intervjue da snimam bar bez bubice, a mozda i ovaj recorder?

Jednostavnost mi je prioritet, tako da ako ima neka kamera koja omogucava iole pristojan zvuk sa njom to bi mi najbolje bilo. Ako ne to, onda ta opcija sa bubicom i telefonom.
 
Nema aparata koji ima pristojan zvuk, sve je to neupotrebljivo za snimanje razgovora. Moras da snimas zvuk zasebno...
Ne valja, veruj mi :) Cesto i bubice kupe previse ambijentalnog zvuka, a zoom je u prostoriji sa praznim zidovima i puno ambijentalnih zvukova skoro neupotrebljiv, uglavnom kao i svaki stereo XY mikrofon, a ne moze se koristiti ni iz ruke jer se svaki dodir po kucistu cuje. Mikrofoni na Zoomu su napravljeni za snimanje ambijenta i za to je vrhunski, za sve ostalo treba imati neki mikrofon...

Najbolje je da kupi neku bolju bubicu i koristi telefon kao snimac, dobice istu stvar, za amaterske potrebe super. Recimo Sony ECM-CS3 su odlicne jeftine stereo bubice...

Pa ne znam koliko su dobri ti snimaci u (jeftinijim) telefonima, i oni ce dodatno degradirati kvalitet zvuka...
Dobre su te ECM bubice koliko vidim.
 
Poslednja izmena:
@driver:
Sasvim slučajno znam ljude koji su napravili mikme. Ta sprava ima 1" zlatnu kapsulu i snima 24bit 96khz. Nećeš verovati kada čuješ snimak.

Ne sumnjam ja u to, samo kazem da ima uredjaja poznatih brendova sa slicnom cenom i proverenim kvalitetom, ovo mora da bude jeftinije makar bilo i najbolje. Ovo je u principu Zoom H1 sa BT monitoringom na telefonu, to ne sme da kosta vise od H1 a iz nekog razloga je 3x skuplji. Bubica od 300$ sa dva telefona i aplikacijom koju sam pomenuo, napravice bolji snimak i bice mnogo upotrebljivija u praksi. Uz ovo opet moras da imas neku bubicu od koje sve zavisi , hardver koji to snima je odavno jeftin.
 
Nazad
Vrh Dno