Šta je novo?

kakva je plocha ASUS A7V-E VIA KT-133 ??

Swiper

Čuven
Učlanjen(a)
05.03.2002
Poruke
4,488
Poena
750
Interesuju me vasa iskustva sa datom plochom kao i da li je ona dobro resehenje za AMD Athlon 1 - 1.3 GHz ??? radila bi plus i sa GF2 kao i 256 RAM-a... i recite mi sta od komponenti mogu maksimalano da stavim unutra?? mislim sa maksimalno velikim performansama :)
nadam se da sam bio jasan:p
poz

ps: da li vredi da se za nju da 35e ?
 
Ako nadjesh chistu A7V uzmi bolje nju..
 
voleo bih i da mi preporuchite neku plochu u nizem cenovnom rangu... do 50 e koja je moze da podrzi komponente napisane gore...
 
Moderator Nedjo upravo prodaje takvu.
Check http://www.benchmark.co.yu/forum/viewtopic.php?t=30595
 
A7V-E je po mom iskustvu veoma losa ploca... tako da bih ti preporucio da je izbegnes ako je ikako moguce.
 
Stevs je napisao(la):
...

Ja se sad stvarno ne sećam dobro ali čini mi se da ploča nije imala tu frkvenciju :confused: ili je to rešeno sa nekim novim biosom. Čak iako radi na toj frekvenciji pitanje je koliko je sve to stabilno.

FSB moze da se podesi samo preko switch-eva na 117MHz i raspored nije dokumentovan u uputstvu.
Ploca radi "rock-stable" na tom FSB-u.

Rasporeda se ne secam (malo eksperimenta nije na odmet), ali treba pogledati test koji je za Bench radio, cini mi se, Bozza - moguce je da u njemu ima raspored dzampera za 117MHz...
 
Paja je napisao(la):
...
FSB moze da se podesi samo preko switch-eva na 117MHz i raspored nije dokumentovan u uputstvu.
Ploca radi "rock-stable" na tom FSB-u.

Rasporeda se ne secam (malo eksperimenta nije na odmet), ali treba pogledati test koji je za Bench radio, cini mi se, Bozza - moguce je da u njemu ima raspored dzampera za 117MHz...

Izgleda da ti je zapao bolji primerak jer KT133 ploče rade max 115-120 Mhz zavisno od primerka do primerka. U svakom slučaju sobzirom na cenu sadašnjih ploča kako DDR tako i posebno polovnih KT133A mislim da je iluzorno kupovati KT133 ploču koja ne može da "proguta" niti jedan Athlon koji radi na 133Mhz fsbu.
 
Stevs je napisao(la):
...

Izgleda da ti je zapao bolji primerak jer KT133 ploče rade max 115-120 Mhz zavisno od primerka do primerka. U svakom slučaju sobzirom na cenu sadašnjih ploča kako DDR tako i posebno polovnih KT133A mislim da je iluzorno kupovati KT133 ploču koja ne može da "proguta" niti jedan Athlon koji radi na 133Mhz fsbu.

A7V-E je ploca sa KT-133E, tako da 117MHz FSB nema veze sa srecom...
 
Paja je napisao(la):
...



A7V-E je ploca sa KT-133E, tako da 117MHz FSB nema veze sa srecom...

A koji je chipset na Abit KT7E ploci ??
 
notax je napisao(la):
...
A koji je chipset na Abit KT7E ploci ??

KT133E. Na tom cipsetu su odradjene samo 2 ploce
(barem je tako pricano) KT7E i A7E ako se ne varam.
Imao sam KT7E i radila je super @133mhz sa duronom.

Pozdrav,
Sasha
 
notax je napisao(la):
...
A koji je chipset na Abit KT7E ploci ??

Na Abitu je KT133E. Meni svrha tog E čipseta nikad nije bila jasna sobzirom da oficijelno nije podržavao 133Mhz fsb, a sve ploče su radile na njemu. Abit KT7E danas može čak da primi i XP procesore, a po specifikaciji mogao je da podrži samo 100Mhz fsb zvanično. Doduše iz nekog mog ličnog iskustva čini mi se da je Abit KT7A dosta kvalitetnija ploča iako imaju potpuno jednak layout.
 
Stevs je napisao(la):
...

Ne A7V-E je KT133 ploča ono E nema veze sa KT133E :)

Nisam rekao da je E od KT-133E - verovatno od E(conomy)...

Citiram test na Bench-u:

"Prema prvim zvanicnim specifikacijama objavljenim od strane ASUS-a, A7V-E se zasniva na VIA KT-133 chipsetu. Medjutim, kada je ploca pustena u prodaju ispostavilo se da ploca poseduje VIA KT-133E chipset. Ovo je drugi model koji pored ABIT KT7E ploce (koju smo takodje nedavno testirali) poseduje doticni chipset. Iako po specifikacijama samih proizvodjaca VIA KT-133E chipset ne podrzava sistemsku magistralu na 133 MHz, vec samo na 100MHz, u praksi (ABIT KT7E) se pokazalo da ovaj chipset savrseno radi na FSB=133 i vise."


Link ka testu (na prvoj slici se jasno vidi northbridge: VT8363E):

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=136
 
Paja je napisao(la):
...
Nisam rekao da je E od KT-133E - verovatno od E(conomy)...

Citiram test na Bench-u:

"Prema prvim zvanicnim specifikacijama objavljenim od strane ASUS-a, A7V-E se zasniva na VIA KT-133 chipsetu. Medjutim, kada je ploca pustena u prodaju ispostavilo se da ploca poseduje VIA KT-133E chipset. Ovo je drugi model koji pored ABIT KT7E ploce (koju smo takodje nedavno testirali) poseduje doticni chipset. Iako po specifikacijama samih proizvodjaca VIA KT-133E chipset ne podrzava sistemsku magistralu na 133 MHz, vec samo na 100MHz, u praksi (ABIT KT7E) se pokazalo da ovaj chipset savrseno radi na FSB=133 i vise."

Link ka testu (na prvoj slici se jasno vidi northbridge: VT8363E):

http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?sid=136

Opet ponavljam suština samog KT133E čip seta mi nikad nije bila jasna. Vrlo je moguće da je sam Asus u jedne ploče ubacivao E, a u druge običan KT133. Verovatno je to i razlog zbog koga ploči nije dao mogućnost 133Mhz fsb-a kao kod Abit-ovog modela. I zbog čega bi zvanično govorio da je KT133 čip set, a ugrađivao E?
 
Stevs je napisao(la):
...



Opet ponavljam suština samog KT133E čip seta mi nikad nije bila jasna. Vrlo je moguće da je sam Asus u jedne ploče ubacivao E, a u druge običan KT133. Verovatno je to i razlog zbog koga ploči nije dao mogućnost 133Mhz fsb-a kao kod Abit-ovog modela. I zbog čega bi zvanično govorio da je KT133 čip set, a ugrađivao E?

Ja sam zato i postavio gore navedeno pitanje. NI JEDNA ASUS ploca sa tom oznakom nije radila preko 117 Mhz FSB, dok je kod Abit-a max. u biosu 155 Mhz, a u praksi 145-150 Mhz FSB. Pa, sada vi vidite koji je to chipset i koja je svrha. Po meni, to je KT133A sa namernim ogranichenjima ili losiji primerci KT133A. Svrha - jeftinija varijanta ploca nego one sa KT133A. Cenovne klase. I tada kada je bilo aktuelno, zbrka je bila kompletna i niko to nije tacno razjasnio.
 
notax je napisao(la):
...

Ja sam zato i postavio gore navedeno pitanje. NI JEDNA ASUS ploca sa tom oznakom nije radila preko 117 Mhz FSB, dok je kod Abit-a max. u biosu 155 Mhz, a u praksi 145-150 Mhz FSB.

Nije mogla, a i da je mogla fizički nije bilo moguće dobiti veću magistralu. Treba pogledati koji clock generator koristi Asusova ploča pa možda softwerski podići magistralu. Inače Abit KT7E u Bios-u može max čini mi se 155+25Mhz ako se dobro sećam.
 
Stevs je napisao(la):
...



Nije mogla, a i da je mogla fizički nije bilo moguće dobiti veću magistralu. Treba pogledati koji clock generator koristi Asusova ploča pa možda softwerski podići magistralu. Inače Abit KT7E u Bios-u može max čini mi se 155+25Mhz ako se dobro sećam.

Pa, mozda ASUS nije stavljao klok generator sa kojim je mogla veca magistrala zbog cenovne klase. Ali pitanje je koja je razlika izmedju KT133A i KT133E, jer je ochigledno sa KT133E mogla da se izvuce magistrala skoro kao i sa KT133A. Mislim da su to bili losiji primerci KT133A i da skoro nikakve razlike izmedju njih nije ni bilo, i da se zato o tome nigde nije pisalo.
 
Nazad
Vrh Dno