Šta je novo?

Kako vam radi Aperture 3 na Snow Leopard-u

dooyo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2008
Poruke
535
Poena
330
Aperture koristim, pa mislim još od prve verzije i uvek sam bio prezadovoljan, ali sada na Aperture 3 pod SL (Hackintosh trenutno :) ) mi se malo čudno ponaša.

Do nedavno sam koristio Aperture 2 i to je radilo OK, a sada na 3 imam problem da nakon završenog rada na slikama nešto sa grafikom nije u redu. Expose, Spaces, Dashboard počinju užasno da seckaju, a "problem" rešavam tako što uradim LogOut & LogIn ili Sleep & Wake posle čega je sve opet normalno.

Isto se ponaša pod svim kombinacijama 32bit/64bit kernel i 32bit/64bit Aperture.

Da li neko ima sličan problem? Nebitno da li je Real Mac ili HomeMade :) Mac.

Svi ostali programi rade sasvim normalno, znači i PS, Lightroom... ali Aperture je Aperture!
 
Ja visim u Aperture 3 poslednjih par meseci na Hackintoshu, sve radi kao podmazano na Gigabyte P35 DS4, Q6600@3Ghz, 4GB rama i 9800GT, retail SL 10.6.4 sa svim updateovima..
 
Ja visim u Aperture 3 poslednjih par meseci na Hackintoshu, sve radi kao podmazano na Gigabyte P35 DS4, Q6600@3Ghz, 4GB rama i 9800GT, retail SL 10.6.4 sa svim updateovima..

Meni se čini kao da ne isprazni VRAM.

Šta koristiš za grafičku? GraphicEnabler ili nešto drugo?
 
Nishta nishta instalirao, radi sama od sebe, sistem provali i rezoluciju monitora i nishta ne pita, sam promeni :)
 
Pošto je karta sa G92 GPU-om ne treba ništa, nije trebalo ni meni za 9600 GSO.
 
Ja za grafičku imam jedino u com.apple.Boot.plist:
key>GraphicsEnabler</key>
<string>Yes</string>​

Evo sada nešto isprobavam Aperture u 32bit i izgleda da radi normalno.
 
na iMac-u radi kao po loju :)
 
Do nedavno sam koristio Aperture 2 i to je radilo OK, a sada na 3 imam problem da nakon završenog rada na slikama nešto sa grafikom nije u redu. Expose, Spaces, Dashboard počinju užasno da seckaju, a "problem" rešavam tako što uradim LogOut & LogIn ili Sleep & Wake posle čega je sve opet normalno.

Ja inace na SL imam problem sa seckanjem te cim ga upalim iskljucim BeamSync, preko quartz debug utilitija. Inace me ovo nervira i sve se razmisljam da se vratim na obican leopard, ali me do sad mrzelo.

A u leopardu kada bi mi krenuo tako da secka samo bih odradio relaunch finder-a (iz force quit menija) i opet bi krenulo sve da bude glatko kao podmazano.
 
Poslednja izmena:
A chemu sluzi taj BeamSync kad morash da ga ga koristish ?
 
Meni na iMac-u i5 u 64bit-nom modu šljaka bez problema, možda i ponajbolje od svega za rad sa fotkama što imam.
 
A u leopardu kada bi mi krenuo tako da secka samo bih odradio relaunch finder-a (iz force quit menija) i opet bi krenulo sve da bude glatko kao podmazano.

Da i ja sam resavao u Leopard-u ovako. Mada sam primetio da posle svih update-ova radi normalno u 32bit. A kada stavim da startuje Aperture u 64bit, onda hoce da pravi probleme.
 
A chemu sluzi taj BeamSync kad morash da ga ga koristish ?

To je ukljuceno i standard za svaki Mac, pored QE i CI. To ti je isto sto i VSync u igrama. Znaci kada mrdas prozorom levo desno sve je lepo nema onih prekida po vertikali (kao na windowsu XP npr). Ali mome hakintoshu nesto to ne odgovara i opterecuje grafiku pa mi sve secka, a ne postoji nacin da se iskljuci zauvek, vec moram svako paljenje da ga gasim.
 
Poslednja izmena:
Sa 8800GT ? Pa menjaj to za 9800GT, nece te koshtati nishta a radi sve bez ikakvog chachkanja i problema...
 
Menjao bih da sam 100% siguran da ce kod mene da fercera kako treba, posto se to desava mnogima (na hackintoshu) sa razlicitim grafikama.
 
Pa zar to ima veze sa josh nechim ? Evo i Bane ima 9800GT, nema veze sa mojim modelom i isto mu radi iz prve.

Nego, jel ti radi Live 5.1 kako treba ? Imash sve ulaze/izlaze ?
 
Pa zar to ima veze sa josh nechim ? Evo i Bane ima 9800GT, nema veze sa mojim modelom i isto mu radi iz prve.

Nego, jel ti radi Live 5.1 kako treba ? Imash sve ulaze/izlaze ?

Ortak ima isti identicni model kao moj 8800gt i njemu super radi mene ovo zeza. Nisam imao hard viska pa da se malo vise zezam sa time a i mrzelo me. Mozda cu opet nesto da probam sad imam hard viska.

Creative Live mi je umro bas pre neki dan inace bih probao i rekao ti. Fora je sto koristim samo stereo (5.1 mi je nepotreban totalno), i nisam probao ni izlaze ni ulaze dodatne. :)
 
na iMac-u radi kao po loju :)

Koji iMac je u pitanju?

Kod drugara na prošloj generaciji sa nVidia 9400 animacije u Dashboard, Expose i Spaces rade lošije nego kod mene. Isti SL, svi update-ovi i ne ide tako glatko. To je izgleda problem sa SL, jer mi se u L nikada nije ništa slično dešavalo.

Aperture i meni piči kao lud, ali se nekada dešava da posle dužeg rada te animacije (Dashboard, Expose i Spaces) ne idu glatko, nego kao igrica sa 15 FPS.

To je jedini "problem".
 
Poslednja izmena:
Koji iMac je u pitanju?

Kod drugara na prošloj generaciji sa nVidia 9400 animacije u Dashboard, Expose i Spaces rade lošije nego kod mene. Isti SL, svi update-ovi i ne ide tako glatko. To je izgleda problem sa SL, jer mi se u L nikada nije ništa slično dešavalo.

Aperture i meni piči kao lud, ali se nekada dešava da posle dužeg rada te animacije (Dashboard, Expose i Spaces) ne idu glatko, nego kao igrica sa 15 FPS.

To je jedini "problem".

bash iMac sa 9400 grafichkom ;)
 
Vrh Dno