Šta je novo?

Kako skinuti prednju masku sa chiefteca?

Ocoolaja

Slavan
Učlanjen(a)
24.04.2006
Poruke
701
Poena
320
Palo mi je napamet da uradim manji mod kucista, tj da montiram 120mm vent za intake. Pokusavao sam da "milom" skinem prednju masku chiefa ali ne uspeva - leva strana se fino odvoji (ona pored bocne stranice, jer moze da joj se lepo pristupi), ali nemam ideju kako da pridjem osiguracima s desne strane.
U pitanju je Dragon serija, slicno ovom kucistu.
 
kad skines obe stranice

blizu plastike imas kao 2 kukice povuces ih i to je to.. ajde ako se potrudim da uslikam pa cu okaciti


Edit:
na prvoj slici 14.jpg

tako treba da izgledaju kvacice koje treba da stisnes sa strane i da izvuces masku

na drugoj slici sam ti zaokruzio ove okrugle koji ti pomazu da ih vratis na mesto
17.jpg
na vrhu imas 1 i pri dnu jos jednu kvacicu
povuces lagano od stranice kucista i vuces ka sebi i skine se lako :)

nadam se da sam bio od pomoci
 
Poslednja izmena:
Skineš poklopac sa strane.Onda stisneš oba dugmeta na gornjem delu.Dugmići su sa obe strane.Na gornjem delu sa leve strane,dole gledano od napred ima jedna debela okrugla plastika zabijena u lim.Gledaj da ona izađe.Inače neće da se skine ako ne skineš bočni poklopac.
Kad ovaj gornji deo skineš videćeš sa gornje strane na donjem delu lica dva dugmeta.
Stisneš i jedan i drugi sa palcovima i povučeš na dole.Kablove odkačiš sa ploče i izvučeš.
Posle si skino i gornji i donji deo.

Edit:
Da bi ti bilo lakše da skineš gornji deo skini prvo poklopac na gornjem delu.On se skida lako na gornjoj šarci.Pogledaj baš je napravljeno za skidanje.

Ja sam kod mene uzo sve 9cm fanove.Oni se lako montiraju iznutra ,a za sa strane treba da se kupe držači koji dolaze 2 komada u onom pakovanju sa filterima.
Za napred možeš da staviš kao filter sunđer koji dolazi sa većinom ploča.Meni je ovo odlično rešenje a imam i one čiftek filtere.
 
Poslednja izmena:
Kod mene treba da se skine samo jedna stranica
Na onoj drugoj slici sa kikijevog posta se vide te plastike i meni se zaglavljuje on donja.
U svakom slučaju kad stisneš oba dugmeta trebalo bi lako da se odvoji od kućišta

Tamo sam reko sve 9 cm fanove što mu dođe 3 x9cm i 5x8cm fanova.Napred bi trebali da idu 8cm fanovi
 
Poslednja izmena:
Nije...
 
Evo kako je ispalo. Nista posebno, ali sluzi svrsi (temp pale za 7-8 stepeni u proseku, skinuo vent sa bocne stranice i iz kaveza sa hdd, buka svedena na minimum - ustvari sada je najglasniji vent u napajanju:mad:).
 

Prilozi

  • Kuciste.jpg
    Kuciste.jpg
    276.9 KB · Pregleda: 215
Poslednja izmena:
Čekaj, čekaj...a što to sve mora da se vidi? Zar nije bilo moguće ugurati i ventilator i mrežicu IZA plastike? Izvini, ali ovako ružno izgleda.
 
Nije, nema mesta. Front intake vent u chieftecu se ugradjuju unutar kucista, ali tako sto postoje predvidjena mesta u kavezima za hdd. Dakle nisam mogao ni da ih "umuvam" unutra, jednostavno ovo je bilo jedino resenje. Slazem se, nije preterano lepo za oko, ali nije ni preruzno, ja sam licno zadovoljan.
 
Kako unutar ? Imam ba 01 i neznam kako da uguram front intake 12cm napred.Probao sam da vezem vent na stranicu kaveza za hdd ali to nije to.Jel moze da stane izmedju kaveza i prednje plastike ?
 
Moze, ali je zajeban0 cistiti filtere

Nije, nema mesta. Front intake vent u chieftecu se ugradjuju unutar kucista, ali tako sto postoje predvidjena mesta u kavezima za hdd. Dakle nisam mogao ni da ih "umuvam" unutra, jednostavno ovo je bilo jedino resenje. Slazem se, nije preterano lepo za oko, ali nije ni preruzno, ja sam licno zadovoljan.

Moze da se "umuva", ali samo dve "osmice".

Skinu se one ljubicaste plastike sa kaveza koje drze ventilatore, iseku se resetke na kucistu i probuse rupe za srafove. Ventilatori se zatim zasrafe, pa se montiraju filteri, s tim sto u tom slucaju gornji filter mora da bude unutar kucista, tj. iza ventilatora, jer prednja maska samo tako moze da se montira.

:wave:
 
Znam, kod mene su isto bile 2x80mm i stavljao sam filtere izmedju maske i konstrukcije kucista - bullshit kad treba da se menjaju. Ovako sam promenio vent (sad je jedna 120mm), a zamena filtera je nikad prostija. Nemam brusilicu pa nisam prosirio otvore koji su bili od osmica, ali mislim da nista narocito ne bih dobio, ionako mi je "mrtva tacka" bas na sredini, tako da je to to.
 
Bez uvrede, a zasto ga bar ne postavi na sredinu da bude simetricno? Kapiram da vrsi posao, ali....
 
Iskoristio sam zljeb koji postoji sa unutrasnje strane maske, u koji 12-ca upada "knap". Osim toga, otvori za fabricke 8-ce su tako namesteni, a i ubodna testera nije bas alat za fine radove, pa sam gledao da rezanje svedem na najmanju meru.
 
Iskoristio sam zljeb koji postoji sa unutrasnje strane maske, u koji 12-ca upada "knap". Osim toga, otvori za fabricke 8-ce su tako namesteni, a i ubodna testera nije bas alat za fine radove, pa sam gledao da rezanje svedem na najmanju meru.

Ma ubodna je OK za tu svrhu - posle secenja se malo isturpija turpijom za metal i eventualno presmirgla, a kad se montiraju ventilator, filter i maska, potpuno je nebitno sto rupa nije lepa (precizno isecena laserom).

:wave:
 
Problem je sto je sama maska prilicno, hm...reljefasta - tj nije ravna ploca koju bi lagano rezao ubodnom testerom, nego ima neke ventilacione useke, izbocine, duple slojeve itd + plastika se topi pri radu, pa negde opet zapekne itd.
 
Problem je sto je sama maska prilicno, hm...reljefasta - tj nije ravna ploca koju bi lagano rezao ubodnom testerom, nego ima neke ventilacione useke, izbocine, duple slojeve itd + plastika se topi pri radu, pa negde opet zapekne itd.

Ja sam mislio na metal, al' za masku si u pravu, iako sam ja sa Metabo testericom sekao neku plastiku.
Verovatno bi moglo sa bijaksom, ili natenane sa onom skolskom testericom :d
 
Nazad
Vrh Dno