Šta je novo?

Kako se zove i sta da iskljucim?

richier

Cenjen
Učlanjen(a)
08.10.2012
Poruke
193
Poena
170
Noob question- kada pristupam firminom sajtu preko moba postoji header sa menijem i kojekavim glupostima koji ne menja velicinu kada zumiram stranicu a i ne ostaje pri vrhu stranice nego fixiran na ekranu cak i kada skrolujem tu zumiranu stranicu.Zaklanja mi vecinu neophodnih stvari sto je na ekranu od 4.5 incha veliki problem, jel ima neko ideju kako da resim ovaj problem? Nesto sto bih mogao da iskljucim u browseru ili slicno? Ne razumem se puno u web tako da ne znam ni kako da trazim odgovor na netu, kako se zove to sto je header fixiran i sta je odgovorno za to?

Hvala :D
 
Postoji nesto sto se zoce "responsive design" i to je pristup kada se web strana optimizuje za razlicite tipove ekrana (smartfon, tablet, minibook, standardni monitor, itd) uz minimum izmena u dizajnu sa zadrzavanjem forme gledana kroz razlicite velicine ekrana
 
To je odgovorno, dakle los dizajn.
A ako mislis da ti neki banner smeta, potrazi neko "X" da ga iskljucis, obicno bude tako kao na ovim fejsbuk-lajkaj me stranama sa onim reklamama
 
Aha,razumem ovo za responsive design, zapravo "firma ne dozvoljava logovanje na sajt preko moba" tako da ih zabole za responsive design a meni je poprilicno bitno da mogu da se ulogujem bas preko moba.
Nije u pitanju banner, vise je kao header na fb koji ostaje vidljiv stalno cak i kada skrolujes prema dnu stranice) s tim sto ovo kod mene tako zaklanja previse,nije toliko problem njegova velicina nego sto nije fixiran i sto je uvek vidljiv pri skrolovanju.
 
A znam, ono plutajuće čudo. Pih, probaj neki ad blocker na telefonu, ali to je longshot, čisto da se nadaš nečemu.
 
Taj problem može da reši jedino neko ko je upućen u CSS i HTML i naravno da ima obezbeđen pristup za izmenu CSS fajla tog sajta.
Najverovatnije je problem u tome što je za heder postavljeno "position: fixed;" treba podesiti "position: relative;" kada je širina ekrana manja npr. od 480px.
 
Aha,znaci ne postoji nista sto bih ja u okviru browsera kao korisnik mogao da iskljucim ili pomocu nekog addona(firefox na androidu)? Shvatam da su noob pitanja al posto se ne razumem sve mi podjednako zvuci moguce i nemoguce.
 
Kako u sublime text 3 da ukljucim live preview kao sto je u brackets . Kad nesto pisem da mi se odma promeni na stranici .

Hvala na pomoci :)
 
Ne mogu sad sa moba da trazim ali instaliraj package control i onda trazi live preview iz njega neki. Mada, iskreno, bolje koristi brackets za front end ;)
 
Nazad
Vrh Dno