Šta je novo?

Kako rudariti Etherium?

Fallout 3

Cenjen
Učlanjen(a)
30.06.2016
Poruke
2,050
Poena
130
Procitao sam vise tema ali mi i dalje nije jasno sta se prvo radi instalira program za kopanje ili se prvo pravi adresa na netu pominju i neki geth program sta je to?
Prosto ne znam kojim redom da idem sta ide prvo sta drugo sta trece?
 
Ne geth. Nisehash miner, genoil miner, claymore's dual miner...
Prvo napravi adresu, jer to ti je parametar za podešavanje miner-a.
Ja licno koristim Claymore ako te zanima

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Adresu pravim preko Poloniex-a?
U temi etherium pise da adresu ne mogu da napravim ako ne pokrenem ethirium klijent?
 
Poslednja izmena:
napravi mejl gmail,napravi poloniex acc sa tim acc,pod balance idi deposit,make new adress,tu adresu ubaci u neki majner po volji i teraj,najlaksi ti je nicehash,i samo ti btc pravi od iskopanog eth i salje na poloniex,onda mozes sa tim btc da placas kurve npr
znaci idi na poloniex i napravi sebi adresu za btc i stavi je na nicehash i pocece ti kopanje,pa ti dalje uci ako mislis da mozes bolje
 
Ne mislim da mogu bolje zato i trazim pomoc da mogu bolje ne bi trazio pomoc izvini sad ako te nerviram glupim pitanjem kako rudariti etherium al niko se naucen nije rodio eto tako cu da uradim kao sto si i rekao :) Hvala ti puno :)
 
Sve sam uradio kako si mi rekao i pc mi se ugasio 2 puta ne znam sto samo pisalo your pc ran into problem kao da sam nesto rudario i pisalo je da sam izrudario pola dolara....Pokusao sam fan da namestim na 70% ali nije htelo ne znam sto samo je isao rpm ventova gore dole nemam vise zivaca da cackam ovo za danas sutra nastavljam pa cu videti sta ce biti....
 
a koju graficku karticu imas, koja verzija windowsa i koji video drajveri ?
 
Graficka Sapphire rx 480 8gb nitro+ windows 8.1 i drajveri ovi zadnji crimson sto je izasao juce 7 septembra... 16.9.1 je drajver.
Sve sam lepo uradio registoravao se na Poloniex video vec da imam adresu i za Bitcoin i etherium nigde nije pisalo da napravim novu adresu skinuo nicehash ubacio u njega bitcoin adresu jer je tu adresu trazilo i onda odmah izlazi pc error inace disable sam antivirus tako da nije do njega....
 
Poslednja izmena:
ako ti se pc ugasio i to 2 puta , tebi je decko slabo napajanje
 
Da, najverovatnije je do napajanja. Inace si ovo ostalo sve dobro odradio, bravo :D
 
Nije do napajanja kako moze da bude do napajanja kad je to Fractal design Tesla od 800w pre ce da bude da je drajvera za graficku....Sad cu da probam da stavim 15.12 drajver da vidim sta ce biti....
 
Poslednja izmena:
ako nam ne verujes ti izvadi jednu kartu pa probaj
 
Ako je jedna karta onda moze to da tera levom rukom
 
Pa rudarim sa jednom kartom :) verujem vam sve vi mora da ste mislili da rudarim sa vise karti....
Probao sam da stavim drajver 15.12 ali ga je nemoguce instalirati izgleda da ga rx 480 ne podrzava nije mi samo jasno kako drugi ljudi rudare sa rx 480 8gb ako neko rudari sa njima da li bi bio ljubazan da mi kazem koji drajver koristi?
Da nije ljudi ovo do maticne ploce ili ona uopste nije bitna u celoj prici?
Sada stavljam predzadnji drajver naziva 16.7.3 pa cu videti sta ce biti....
 
Nece i gotovo probao sam i Claymore i Nicehash i Genoil izgleda da niko od njih ne podrava drajvere iznad 15.12 a 15.12 drajvere a amd ne mogu da instaliram ne znam uopste sta da radim....
 
Nece i gotovo probao sam i Claymore i Nicehash i Genoil izgleda da niko od njih ne podrava drajvere iznad 15.12 a 15.12 drajvere a amd ne mogu da instaliram ne znam uopste sta da radim....

Claymore radi sigurno sa tim kartama, drivere 16.8.3 koristim, W7 64bit. Okacio sam slike u temi hw za kopanje.
 
Izadje mi na plavom ekranu atikmdag.sys gledao sam na netu do drajvera grafickog je da li je neko imao slican problem?
Koja podesavanja?Nisam nista podesio samo sam prekopirao adresu i kliknuo start....
Ok sad cu da pogledam slike :)
Ne znam da li treba da flesujem bios graficke maticne da bi proradilo neko je stavio na netu ovo resenje pitanje je da li radi [YOUTUBE]vy1G4xPUd38[/YOUTUBE]
Bas nemam srece dobro je sto nisam kupio vise grafickih karti da majnujem kad ni sa jednom ne mogu...
Da li ovo moze da pomogne http://prntscr.com/cfy7wi
 
Poslednja izmena:
Sa drajverima 15.12 ti nece ni raditi posto su to stari drajveri, nisu za 480-ku.
Moj predlog ti je da instaliras ponovo cist windows, pa drajvere koje su ti preporucili, pa nicehash miner.
 
Pa to sam i uradio ovo ti pisem za novog windows-a znaci nema nikakvih virusa u njemu probacu da popravim ovaj drajver izgleda da on zeza mislim da popravim atikmdag.sys....
 
Kopa ti ethereum po 24Mh/s.
dcr je Decred coin. To je Claymore miner što sam ti ja predložio. Ja volim njega jer je stabilan i pratim temperature odmah čim se ulogujem na TeamViewer.
Ja sam npr isključio DCR i kopam samo ethereum u njemu. To mi je taman oborilo malo temperature.
Što se gašenja tiče, loš mi net (u selu sam) pa nmg da listam postove jer mi treba večnost. Imaš li plav ekran kad se ugasi ili se samo isključi? Ako je plav ekran, biće ti ispisan problem. A ako se samo ugasi, to je već pitanje. Ne znam koje napajanje imaš ali rx 480 troši baš malo, nije zahtevna kartica tako da sam malo skeptičan po mišljenju nekoga sa prve strane thread-a. Opet, nije nemoguće.
Ako sam rekao šta što je već rešeno, ne zameri, kao što rekoh, spor net xD
Srećno u rudarenju

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Da dopunim, sad sam video da je sysdag problem. Probaj undetvoltuj memory speed. Ne core speed mada možeš i njega. Spusti za - 20 npr. I to OBAVEZNO sa ugašenim majnerom. Meni recimo na mojim r9 380 karticama obavezno bude crash ako pipnem Afterburner dok majner radi.
Dalje, 70% za ventove je suludo. Oni normalno idu gore dole, kako senzor temperature u kartici odredi. Što niže to bolje, manja brzina znači duži radni vek ventova.
Ja sam samo undervoltovao kartice a core clock, memory clock i brzinu ventova ostavio na automatsko.


Sent from my SM-N910C using Tapatalk
 
Kopa skoro 25mh/s bez ikakvog cackanja verovatno moze i vise na kraju sam pustio nicehash koji mi je crashovao racunar i koristim Claymore na dwarfu sam iskopao nesto malo preko njega gledam koliko sam iskopao za sada ovoliko http://prntscr.com/cg1d9b
Na poloniex se jos nista ne vidi ali trebace nedelju dana da se iskopa 1eth tako da ce tada da se vidi....
Stavio sam ventove na 50% temperatura je oko 60 stepeni...
Nadam se da ce sve biti kako treba :) hvala svima na pomoci :)
Inace taj sys.dag greska se vise i ne pojavljuje....
Undervolt nemam zivaca da radim sada sutra ili prekosutra od juce pokusavam da namestim da mi rudari i konacno sam izgleda uspeo :)
Napajanje je Fractal Design Tesla r2 800w gold moze da potera 4 rx 480 i da se ne oznoji nije bilo do napajanja :)
A cemu sluzi Team Viewer ja to nisam ni instalirao?
 
Poslednja izmena:
ja na to Tesla napajanje ne bih smeo da stavim ni 3x380 , a kamoli 4x480, pa se posle cudite zasto vam goru extenderi , napajanja, tope kablovi, ali neka ima vremena naucicete :)
 
:) izdrobis sve, procitas 1000 strana i 20 tema, sazvces pola interneta, izgubis mesec dana zivota da bi pokrenuo nesto.
Dobrodosao u klub, sedi udobno se smesti, jer rudara ima svud, zar to nisu lose vesti...
 
Kad to tako srocis, izgleda malo depresivno. Ali si zaboravio profit, i zadovoljstvo kad nesto uspes.
 
Phoenix257-Pa sto ne bi poguralo 4 komada 480x 8gb?Ja sam gledao test na sekirici bas ovog napajanja sto imam moze i da ga opteretis 950w a naponi ne varijaju uopste plus kad bi undervoltao sve 4 karte rx 480 8gb onda jos manja potrosnja bi bila...Druga stvar rudarim sa jednom kartom a ne sa 4 karte :) tako da nema sta da mi gori...
edy11-Koja podesavanja dok kopa?Mogu da okacim nije problem...Samo kazi tacno sta dok kopa ili onaj bat file gde mi adresa i to....
Hehe :D bas to nije lako rudariti ali svima je pocetak tezak :)
Inace na dwarfu pise da sam zaradio 0.18 dolara :D ali necu da kopam ovaj mesec hteo sam samo da vidim da li radi sve kako treba sad ce da se pici Witcher 3,Rise of Tomb raider,Doom i tako to :)
Pocinjem od 1 oktobra da rudarim da se uklopim u onaj popust za struju :) 200 kw mesecno sa ovom konfiguracijom bi potrosio ako kopam 24h dnevno mng me zeza ovaj Phenom moj trosi 125w jos malo vise pa graficka moram da ga promenim kad tad :)....Kad bi stavio procesor nov koji trosi oko 60w i undervolt uradio rx 480 8gb onda bi mogla cela konfiguracija da mi trosi oko 170w sto bi bilo sjajno mng bolje nego sadasnjih 300w :)....
 
Poslednja izmena:
Da li možeš da okačiš ona podešavanja u claymor-u da vidim nešto
Pozz

Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
Mene intereuje kako da ubacim da mi k8pa DCR zajedno sa ETH u claymor-u, ako može


Послато са SM-T210 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno