Šta je novo?

Kako povecati veličinu fajla (filesize u MB) bez oštećenja fajla?

mareedesi

Cenjen
Učlanjen(a)
06.11.2012
Poruke
405
Poena
169
ne znam da li ste razumeli, ali iz radoznalosti ovo me zanima. dakle, za recimo fajl od 100kilobajta, dali postoji neki softver koji će fizički/logički promeniti veličinu fajla na recimo 1MB, da nr. na flash lupam od 2GB, stane samo oko 2000 fejkova, umesto 20 000...
hvala :wave:
 
drugar hvala veliko! probao sam ovaj treći...jedino me nervira što ne uspevam da zadržim originalne nazive fajlova? znači: umesto ovog autogen.,... da bude originalan naziv fajla ukoliko je moguće :wave:
 

Prilozi

  • Screen-00025.jpg
    Screen-00025.jpg
    302.3 KB · Pregleda: 137
  • Screen-00026.jpg
    Screen-00026.jpg
    147.3 KB · Pregleda: 153
Хоћеш флешку од гига да прикажеш као флешку од 32 гига? ;)
 
calex, ćuti sedi sedi 1!

kakva prodaja fleski, one kada zastare, tj kad izađu aktuelnije poklom ih prijateljima rođacim i dr. koji treba...imam fleš od 32 GB kingston tako da nije to.. umesto toga namiguješ kaži nešto korisno i pametno...ili si malko nazebo i ograničen?? @poolmaker imeš predlog? hvala
 
calex, ćuti sedi sedi 1!

kakva prodaja fleski, one kada zastare, tj kad izađu aktuelnije poklom ih prijateljima rođacim i dr. koji treba...imam fleš od 32 GB kingston tako da nije to.. umesto toga namiguješ kaži nešto korisno i pametno...ili si malko nazebo i ograničen?? @poolmaker imeš predlog? hvala

Ja mislim da je samo "nazebo i ograničen"??
 
Ma važno je da, pored nazeba, ne dobije i batine :)
 
Ћути, препао сам се да не завршим у болници па још код неког руског лекара. Још ћу и да назабем.
А јесам ограничен, уопште не капирам шта би хтео да урадиш. Ваљда ми паметне идеје нису јасне.
 
drugar hvala veliko! probao sam ovaj treći...jedino me nervira što ne uspevam da zadržim originalne nazive fajlova? znači: umesto ovog autogen.,... da bude originalan naziv fajla ukoliko je moguće :wave:
Nisam ga koristio.
Ali koliko vidim iz opcija i opisa na sajtu nije moguće to što želiš, program stvara bin fajlove te i te veličine, sa nasumičnim imenima ili po paternu koji mu zadaš.


Хоћеш флешку од гига да прикажеш као флешку од 32 гига? ;)
Nisi ispratio situaciju.
Dotični programi služe za batch pravljenje txt i bin fajlova, proizvoljnog broja fajlova te i te veličine.
Nije moguće sa njima predstaviti fleš od gigabajta kao fleš većeg kapaciteta...
 
Koliko sam ja razumeo, dečku treba da poveća broj kilobajta nekog fajla, a da taj fajl ostane funkcionalan. Mislim da pomenuti program ne može ovo da "najarca", štagod to značilo. Neka mali pogleda kako se krije neki fajl unutar npr. jpeg slike.
 
Ok, treća poruka znači to, ali u prvoj piše da treba da se poveća veličina fajla bez oštećenja. Ko bi ga znao.
 
Nisi ispratio situaciju.
Dotični programi služe za batch pravljenje txt i bin fajlova, proizvoljnog broja fajlova te i te veličine.
Nije moguće sa njima predstaviti fleš od gigabajta kao fleš većeg kapaciteta...
Нисам, у првом тренутку ми се учинило да је хтео програм који ће да прикаже величину фајлова већу него што јесте, после сам видео да хоће да повећа неки конкретан фајл а да остане у функцији а на крају је испало да му је потребан прг за генерисање фајлова неке величине. И даље ми није јасно зашто би ово некоме требало ако сам ипак успео да разумем. ;) А нисам назебо..
 
а на крају је испало да му је потребан прг за генерисање фајлова неке величине. И даље ми није јасно зашто би ово некоме требало ако сам ипак успео да разумем
Ne bih znao za šta je tačno njemu zatrebalo...
 
Hoće da izmeni u fat / ntfs tabeli entry za file tako da mu poveća veličinu, ali da file bude ispravan.
Možda i uspe, ali će upropastiti file system pa ce pogubiti neke druge fajlove.
 
Nazad
Vrh Dno