Šta je novo?

Kako podesiti nVidia grafiku da na plazmi pusta film a na desktopu da radi office?

Kapuero

Slavan
Učlanjen(a)
22.11.2004
Poruke
681
Poena
380
Znaci vec nedelju dana to pokusavam i nikako mi ne ide,vidim ima uputstava za ATI ali ne mogu da nadjem podesavanja za nVidia graficke,u pitanju je graficka 6800GT i ima DVI izlaz (koji je spojen na Panasonic plazma od 42'') i analogni (na koji je povezan monitor od 22'' ) e sad najdalje sto sam dosao je sa Colne modom i tu mi pusta film na plazmi ali moram na kompu da namestim full screen dok se gleda film,tako da ne mogu da radim u office-u dok neko hoce da gleda film,a kada namestim na dual na plazmi mi se pojavi samo slika desktopa bez ikonica i nece da pusta film,pomagajte izludeo sam. :wall:
 
Sa obzirom da imaš staru karticu pokusaj da nađeš neki od starijih drajvera iz vremena pre nego što je počeo da se koristi nVidia ControlPanel, kod njih je postojala opcija Full Screen video u Overlay-u koja odradjuje baš ono što ti želiš, bilo da je uključen clone, extended ili dualview mod.
 
desno dugme na program/film > nview control panel > send to izaberesh monitor
 
Nasao sam nview ali mi koci komp kada ga tako posaljem,a inace pre mi je radilo sve na starom CTR tv-u,znaci mogao sam i da gledam film na TV-u i da radim na kompu nesto drugo,al sam zaboravio podesavanja ..... a jel znas od prilike koje drivere da skinem?
 
Poslednja izmena:
Iz kod programa gledas filmove? Ako koristis MPC + ffdshow imam resenje.
 
Pa u glavnom koristim GOM ili Crystal player,mada bilo koji predlog koji bi mi pomogao bi prihvatio,bitno mi je samo da moze i prevod da posalje na tv.
 
Pa tu na plazmi, gde ti je slika desktopa bez ikonica pustas film tako sto prvo na monitoru pustis film, a onda ceo player sa sve pustenim filmom prevuces na deo sa plazmom i pustis u full screen-u..Ja tako radim. Dok na LCD-u deca gledaju film, ja radim na monitoru nesto drugo..;)
 
Pokusao sam tako al mi ubije komp,em slika trza na plazmi em mi mis preskace ....
 
Napravio sam direct show filter.. FakeOverlayMixer. Filter se ubacuje u svaki decoding graph pre video renderera. Potrebno je konfigurisati dual-view i filter ce na sekundarnom monitoru kreirati full screen prozor. Filter presrece dekodovane frejmove i salje ih u full screen prozor.
Testirano i radi sa MPC + ffdshow. Malo sam ga testirao i sa GOM playerom ali se taj player mora naknadno konfigurisati jer nekim cudom uspeva da izbegne automatsko ucitavanje mog filtera. Isti problem je i sa MPC-HC.

Ovo nije finalna verzija filtera tako da budite korektni pa napisite sta bi trebalo doraditi.

Procitajte readme.txt pre upotrebe!!!
 

Prilozi

  • Fake Overlay Mixer.rar
    82.8 KB · Pregleda: 64
zlatna stvar, hvala veliko!
 
Extra,to je ono sto sam trazio,slika je na plazmi ok,ne koci nista,a na kompu sve normalno radi,hvala i puno,nego ako znas postavke za GOM mogao bi i to postaviti :D
 
Nazalost ne koristim GOM... ako ti nije tesko eksperimentisi malo sa njim pa nam javi sta si uradio.
 
Nije problem premestiti player na drugi ekran. To moze i na NV. Ljudi zele da ono sto vide u prozoru playera na primarnom ekranu vide i kao full-screen na sekundarnom ekranu.
 
Nije problem premestiti player na drugi ekran. To moze i na NV. Ljudi zele da ono sto vide u prozoru playera na primarnom ekranu vide i kao full-screen na sekundarnom ekranu.

Upravo tako!
Znam da Nvidia 6xxx serija grafickih imala je ful screen video na drugom ekranu (bez gimnastike)
Koje od novijih Nvidia grafickih imaju tu opciju preko svhs izlaza (ako uopste imaju) ?


sry sto dizem temu iz naftalina ali sad mi je aktuelno :d
 
Nazad
Vrh Dno