Šta je novo?

Kako podeliti wireless internet sa komsijom i jednim AP-om

mpx

Slavan
Učlanjen(a)
12.04.2005
Poruke
251
Poena
319
Znaci koristim wireless internet pa me interesuje kako bih to mogao da podelim sa komsijom koji je na 300-400m od mene. Od opreme posedujem jedan AP TP-Link TL-WA501G Wireless Access Point 11 / 54 Mb/s 802.11b/g eXtended Range (TM) Atheros chip i jedan ruter TP-Link TL-R460 Broadband Firewall ruter 1 UTP WAN + 4 UTP LAN 10/100 Mb/s. Sta mi je potrebno da bih sa komsijom podelio net koji koristim i napravio lokalnu mrezu. Prevashodno me interesuje da li je moguce da AP nateram da radi i u klijent modu i bridge-u tj da preko njega uzimam net i dajem komsiji.
 
Prevashodno me interesuje da li je moguce da AP nateram da radi i u klijent modu i bridge-u tj da preko njega uzimam net i dajem komsiji.

Ovako kako si naveo, mislim da je teoretski nemoguce.
Jer tehnicki AP je ustvari bezicni HUB.
Mozes da preko jednog ap-a uzimas net (wan port na ruter) a preko drugod da ga delis,prikljucis ga bilo koji od 4 lan port-a na ruteru.
Nisam 100% siguran dali bi ovo radilo kako treba (jer ja kod kuce delim kablovski preko wireless-a), ali ako imas od nekoga da pozajmis jos jedan ap, probaj. :).
 
Poslednja izmena:
Tako sam i mislio samo me zanima da se dva ap-a medjusobno ne ometaju jer ap sa koga uzimam net je na 10-15km. Razmisljao sam o soluciji dauzmem jedan ruter sa wireless-om, pa da na njemu zakacim eksternu antenu, jer kod mene kuci su svude sporovedeni utp kablovi koji su zaakceni na obicnom ruteru.
 
Tako bi ti mozda i najbolje bilo, samo sto ces morati malo da se namucis dok sve to namestis, i onda nebi trebalo da dolazi do bilo kakve interferencije.:)
Imas tp-link-ov wifi rutercic za 30-40 evra, koji radi super posao, a antenu mozes i sam da napravis imas gomilu tutorial-a na net-u. proguglaj malo. ;)
 
wireless i jako slab signal

obrisite ovo..
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno