Šta je novo?

Kako optimizovati racunar za rad sa 8KB netom

Solesoslav

Slavan
Učlanjen(a)
20.05.2008
Poruke
4,695
Poena
485
Preselio sam se u novi stan i ovde nema nikog tako da nemam ni od koga da kradem internet pa net resavam preko telenora sa 8kb/s brzinom. Zna li neko kako da promenim package size da ovo radi bolje? Isto tako zna li neko za neki dobar ligthweigth browser, mislio sam da koristim Firefox 2.0, ali on radi uzasno.
 
Preselio sam se u novi stan i ovde nema nikog tako da nemam ni od koga da kradem internet pa net resavam preko telenora sa 8kb/s brzinom. Zna li neko kako da promenim package size da ovo radi bolje? Isto tako zna li neko za neki dobar ligthweigth browser, mislio sam da koristim Firefox 2.0, ali on radi uzasno.

Jel' ovo Njuz.net ili nisam obavesten!? :d
 
Sex sa devojkom je mnogo bolji od sexa sa 8kb internetom.
Salu na stranu... koje su ti opcije na toj lokaciji? adsl, kablovska, wifi provajderi?
 
U prvoj nedelji nista nije opcija, pa moram sa 8kb. Kako da optimizujem packet size za 8kb brzinu?
 
Jel to tethering sa telefona ili imas onaj 3g usb stick?
 
Nažalost nemožeš nikako to da ubrzaš, da bi kako tako radio surf po današnjim standardima 256k veza (30kb/s) je apsolutni minimum, moraćeš da se mučiš.
 
Jel to tethering sa telefona ili imas onaj 3g usb stick
Hteo sam prvo sa 3g sticka kao sto su mi ljudi sa foruma predlozili i jedan clan mi je poslao na koriscenje MTS modem, ali meni treba za telenor tako da tetherujem sa Motorole Milestone 2 kojoj ne radi touch :D
Bas dosta smaram forum ovih dana sa pitanjima, ali sam bez neta na kompu bio kao bez ociju i hitno mi je trebala pomoc.

Nije mi problem da cekam, problem je sto se neke stranice ne ucitavaju jer je valjda package size preveliki, tako su mi nesto pisali u prethodnoj temi.
Recimo facebook nece da se uloguje, a flash heavy stranice nikad ne ucitaju lepo. Zna li neko kako da iskljucim flash u Chrome-u?
 
Poslednja izmena:
Ma treba da se promeni MTU vrednost na 1500. Pokreni CMD ako imas windows 7 i kucaj sledece: netsh interface ipv4 set subinterface "interfejs modema" mtu=1500 store=persistent
 
Ukucaj u adres baru chrome://plugins pa onemoguci flash
 
ili privremeno koristi opru mini preko emulatora..moze fino da obavi posao, ukoliko ti nije potrebno da pregledas neke "ozbiljnije" stranice..
 
Hteo sam prvo sa 3g sticka kao sto su mi ljudi sa foruma predlozili i jedan clan mi je poslao na koriscenje MTS modem, ali meni treba za telenor tako da tetherujem sa Motorole Milestone 2 kojoj ne radi touch :D
Bas dosta smaram forum ovih dana sa pitanjima, ali sam bez neta na kompu bio kao bez ociju i hitno mi je trebala pomoc.

Ne treba tebi ništa, nego da uključiš mozak i da me pitaš kako da namestiš modem koji sam ti poslao... Geez. #facepalm
 
Nazad
Vrh Dno