Šta je novo?

Kako napraviti jednostavan program za ALU i PVC stolariju

maximilijan0

Slavan
Učlanjen(a)
05.03.2009
Poruke
3
Poena
301
Kako napraviti jednostavan program za izradu ponuda, kreiranje reznih listi, optimizaciju rezanja profila za PVC i ALU stolariju?
 
Mislim da jednostavan nikako ne moze ici u istoj recenici sa program za izradu ponuda, kreiranje reznih listi, optimizaciju rezanja profila za PVC i ALU stolariju ;)
 
Ako je za neku licnu upotrebu (radionica, mala proizvodnja), ne treba ni da razmisljas o pravljenju programa, daleko jednostavnije i bolje je kupiti licencni softver.
 
Kako napraviti jednostavan program za izradu ponuda, kreiranje reznih listi, optimizaciju rezanja profila za PVC i ALU stolariju?

uplatom na racun nekom programeru dobijes ikonicu na desktopu pa onda dupli klik...
 
gledajte to ovako, sa sredstvima maksimalno ograničen, posao u začetku, mašine polovne, osnove programiranja poznajem, programi skupi, pitam kako?
 
Krenes sa

Kod:
10 PRINT "jednostavan program program za izradu ponuda, kreiranje reznih listi, optimizaciju rezanja profila za PVC i ALU stolariju"

Pritisnuti problemom visoke cene programa za krojne liste za ivericu, krenuli ljudi to da pisu u kucnoj radinosti i naravno da nisu stigli nigde. To sto trazis je veoma kompleksna materija i tesko je raditi na tome u kucnoj radinosti. Pogotovo sto je posao u zacetku i skoro sam siguran da nemas razvijen teorijski "know-how" kojim bi prvo opisao procese koje treba isprogramirati.

Za pocetak kreni od osnovnih formi u excelu, pa mozda malo accessa,... eventualno kasnije mozes i neki automatizam da napravis (excel povlaci podatke iz accessa, pravi proracun utroska materijala, viska, skarta, racuna cenu, zaradu, ....)
 
Poslednja izmena:
gledaj to ovako: jeftinog software-a za to sto tebi treba nema.
Sam da ga napravis, ne mozes.
Ako uposlis firmu da ti napravi program, izaci ce te mnoooogo vise nego da kupis licencni softver.
 
pa ne mora to da ima neku specijalnu grafiku. profili su linearna stvar (kol'ko ja znam) i ne bi trebalo da bude tesko za optimizaciju. sto rece milanbb moglo bi to sve u ofisu...

al' fakat se ne moze odgovoriti na originalno pitanje na neki smisleniji nacin. kako da pobedim u fudbalu? daj gol i nemoj da primis gol! :d

evo ja da probam: skini visual studio express i napravi program u jeziku c#. ;)
 
gledajte to ovako, sa sredstvima maksimalno ograničen, posao u začetku, mašine polovne, osnove programiranja poznajem, programi skupi, pitam kako?

tako sam i mislio nego si nezgrapno postavio pitanje ;) elem... sto rece milanbb, kreni od excela i accessa (kako bi dobio nesto funkcionalno za posao) pa kasnije to koristi kao skicu za neku app u kojoj ces da objedinis sve to sto ti treba. btw, a sta konkretno mislis pod "osnove programiranja poznajem"?
 
Poslednja izmena:
Sve je to uvezano na ovaj ili onaj nacin.. Verovatno kupujes profile na metar razvrstani po tipu i po jos nekim osobinama. Kada ti neko naruci prozor, nekog tipa tvoj program treba da pronadje da li uopste imas materijala da to isporucis. U to spada i obrada vec iskoriscenih delova profila ako moze da se uklopi u trazeni proizvod. Zatim treba da se radi optimizacija, da se sto bolje iskoristi materijal koji imas. Kada vec vodis racuna o ulaznom i izlaznom materijalu, treba da vodis racuna i o proizvodima koje isporucujes. Kad si vec i to uglavio u program, bilo bi zgodno da napravis i generisanje i stampu faktura. Kad vec imas fakture, trebalo bi da imas i obradu izvoda iz banke da bi video ko je sve platio. Pa tu ide i obracun poreza, spisak klijenata, spisak dobavljaca, razni preseci stanja, potraznja i ponuda, magacin, narudzbenice i automatske narudzbenice, itd.. Glavno pitanje je na cemu ce sve to da se vrti i da li imas backup podataka... glupo je da ti celo poslovanje zavisi od stanja HDD-a koji kosta ~50e.

Sve deluje jednstavno, ali ipak ima tu dosta posla. To sve ne moze preko noci da se napravi. Ipak je bolje da kupis takav programski paket. Ne verujem da postoji program koji bi objedinio sve ovo, ali sigurno postoje 2 programa.. jedan koji se bavi standardnim prometom robe a drugi specijalizovani za ALU u PVC stolariju. Ja se ne bavim ovim poslom (programiranjem ovakvih aplikacija), tako da ti ne mogu preporuciti neki programski paket koji bi ti bio koristan. Raspitaj se kako drugi to rade i potrazi preporuku za neki program za male radnje, obrati paznju na to kako program radi i posto si kratak sa parama, vidi da li mozes da placas na rate.
 
Tebi je najvazniji program za optimizaciju rezanja, ostalo nekako mozes i premostiti. Veoma ce tesko neko napraviti sveobuhvatan program ako nema iskustva sa materijom - znaci moras ici na gotova resenja. Vidi npr. ovaj i ovaj link, ne deluje tako ni skup softver, narocito s obzirom na benefite.
 
Nazad
Vrh Dno