Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Javlja mi 'There was a problem authorizing your card. Contact your bank if this problem continues.' svaki put kada pokušam da dodam Visa Electron karticu UniCredit banke. Na kartici ima dovoljno sredstava da može da povuče onih 0.99, tako da nije u tome problem. Takođe, istu karticu sam dodao pre 4 dana i kupio aplikaciju bez problema, ali sam je greškom obrisao (karticu). Ranije sam koristio Visa karticu druge banke i bez problema sam je dodao i kupovao aplikacije, ali nju više ne koristim.. Koristim legitimnu adresu, srpski Store..

Ne znam da li je možda problem u tome, što je neko napisao, da banka okarakteriše te male transakcije kao sumnjive, pa blokira karticu? Je l' zna neko možda neko rešenje, ili mi fasuje odlazak u banku?
 
Imam istu karticu iste banke. Ako je kartica blokirana, pozoves telefonom jedan broj u Beogradu i oni je razblokiraju. Ne mogubda se setim koji je broj, ali piše negde.
 
Pre neki dan sam kupio neke ikonice na popustu i primetim da mi je naplaceno vise nego sto kostaju ( 0.99$ umesto 0.57$ ili tako nesto)...
Ispostavi se da nije prvi put (nisam ranije obracao paznju,bile su manje razlike) i da mi je home address u USA...ostalo iz perioda VPN-a :)
Da menjam to na nasu adresu,znaci li mi nesto ta americka adresa u smislu bolje ponude na store-u i sl?
Hvala...
 
Mislim da ti nije skinulo više nego je samo rezervisalo vise sredstava na računu.
 
Skinulo je vise...stize mi sms odmah,a vidim i na online banking-u...desava se to vec par meseci,ukupno desetak aplikacija imam naplacenih 0.99$...
U pitanju je minimalna cena aplikacije koju postavlja developer za razlicite zemlje...ja se vodim kao da zivim u USA gde je min.price 0.99$...
Nije problem u razlici,neprimetna je,posto problem prave samo aplikacije jeftinije od 1$...
Mene interesuje da li ako ostavim USA adresu,mozda imam neke benefite kao npr.bolji izbor aplikacija,cesce popuste za skuplje aplikacije i sl,odnosno da li se u opste nesto menja ako promenim home address?
 
Meni ne pravi problem pri kupovini. Imam evre na računu. Ako app košta 0,99$, banka pri konvertovanju valute ili čemu već skine 0,85€.
Imaš veći izbor aplikacija, uglavnom povoljnije nego na našem PS.
Edit: imam američki PS.
 
Skinulo je vise...stize mi sms odmah,a vidim i na online banking-u...desava se to vec par meseci,ukupno desetak aplikacija imam naplacenih 0.99$...
U pitanju je minimalna cena aplikacije koju postavlja developer za razlicite zemlje...ja se vodim kao da zivim u USA gde je min.price 0.99$...
Nije problem u razlici,neprimetna je,posto problem prave samo aplikacije jeftinije od 1$...
Mene interesuje da li ako ostavim USA adresu,mozda imam neke benefite kao npr.bolji izbor aplikacija,cesce popuste za skuplje aplikacije i sl,odnosno da li se u opste nesto menja ako promenim home address?
Rezervisu ti vise. Tebi stigne SMS koliko je rezervisano a ne placeno. Povuce sajt da vidi da li imas toliko novca (rezervise, a ne uzme), a transakcija prodje posle par dana. E tada ti banka vrati visak koji je rezervisala (da bi se zastitila od kursnih razlika). Taj povracaj ti nigde ne pise, nego jedino mozes videti ako licno odes na sajt i primetis da ti je racun veci za tu sumu. Nema posebne stavke.

A jedan mali deo ode konverziju euro-dolar (ako drzis evre na racunu). Ako drzis dolare, dinare ili neku trecu valutu onda ide dupla konverzija: ta valuta u evre (jer zbog zakona nase banke posluju samo evrima i domacom valutom) a onda evri u dolare (ili u drugu valutu u kojoj placas).

P.S. Ovo ti vazi za bilo kakvo placanje na internetu. Ako te vise zanima pogledaj u temama za online kupovinu i banku intesu.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se nismo razumeli najbolje, verovatno zato sto sam sturo opisao problem...znam kako funkcionise konverzija valuta, rezervisanje sredstava, online kupovina...naplaceno mi je, i skinuto vise, zato sto sam u USA po adresi stanovanja, a najniza cena aplikacije za njih je 0.99$...

Evo video koji sam poslao wallet support-u, a evo i njihovog odgovora:

Thank you for your reply. I have consulted with my team and we determined what is causing this issue. Currently, your payment methods are Serbian Credit cards, but you have a US Home address in your Google Wallet account. I've included information below to update your home address in your Google Wallet account. itd itd

Da menjam ili ne, jesam li sa USA adresom u opste na njihovom store-u ili ne?
 
Za tih par centi dolaziš u opasnost da ti blokiraju nalog... Pa ti sad vidi šta ti se više isplati.
 
Mislim da se nismo razumeli najbolje, verovatno zato sto sam sturo opisao problem...znam kako funkcionise konverzija valuta, rezervisanje sredstava, online kupovina...naplaceno mi je, i skinuto vise, zato sto sam u USA po adresi stanovanja, a najniza cena aplikacije za njih je 0.99$...

Evo video koji sam poslao wallet support-u, a evo i njihovog odgovora:



Da menjam ili ne, jesam li sa USA adresom u opste na njihovom store-u ili ne?

Hahaha, cek da vidim da li sam shvatio :D Ti si stavio US adresu u svoj Wallet nalog iako zivis u Srbiji i time prekrsio uslove njihove EULA-e i jos pises podrsci da ih pitas zasto ti naplacuje vise para, i to hajde da je par dolara vise nego su bukvalno centi u pitanju :D Ti si car! :d
 
Nisi dobro shvatio...nema veze sa parama...za sve aplikacije koje su placene vise, razlika je 100ak dinara...
Pitao sam u ovoj temi, zato sto sam procitao da je nekolicina ostala "zaglavljena" na USA store-u i da nece da se vracaju, pa me je interesovalo da li je to slucaj i sa mnom...
Inace, adresa iz wallet-a je adresa na kojoj sam provodio 10-ak meseci godisnje do pre par godina, tamo sam i uzeo prvi android i napravio wallet acc koji je koriscen i sa nasim i sa americkim karticama...dok nisu pustili da se odavde regularno kupuje, u Srbiji sam koristio VPN da bih dosao do aplikacija koje su mi trebale, tako da sam bio ubedjen da je lokacija i IP adresa ono sto je presudno...developer mi je rekao da sam na USA store cim mi je toliko naplaceno i zato sam kontaktirao support, da vidim sta ce oni da kazu...
Oni inace nisu napomenuli da sam u nekom problemu...jednostavno, ako hocu jeftinije moram da promenim home adresu na adresu zemlje za koju se minimal app price poklapa sa cenom same aplikacije(ili je nizi od iste) sto meni nije bitno ako cu da dobijem veci izbor i cesce popuste za ozbiljnije aplikacije...
 
Mislim da ces imati problem ako ti budu trazili verifikaciju te adrese koja ti se vodi na Wallet-u, a nemas potrebne papire, kao sto su vec nekom trazili..cackas mecku tamo gde ne treba.. Na US prodavnici imas sve aplikacije koje su namenjene US trzistu + aplikacije za ostatak sveta koje nisu regionalno ogranicene, jer cesto US developeri ogranicavaju svoje aplikacije na njihovo trziste pa ih ne mozes videti iz Srbije sa nasom prodavnicom.
 
Ok hvala...imam neke papire sa mojim imenom i tom adresom,ali ako zna da se napravi problem ne bih onda da se cimam,skeniram,dokazujem sve i svasta...
I onako izgleda da nisam na njihovom store-u,malopre probao da nadjem par USA only aplikacija i nema rezultata...na kompu kaze da su nekompatibilne sa mojim uredjajem...
Hvala jos jednom u svakom slucaju...
 
Da li home adresa u walletu treba da bude adresa za koju je vezana kartica ili zemlja u kojoj se trenutno nalazim? Iz nekog razloga mi ne stoji ni jedno ni drugo nego Albanija,a ne mogu da editujem izbacuje mi gresku vec danima,a ne mogu da kupujem aplikacije. Kontaktirala sam vec podrsku,cekam odgovor. Jel ima neko slican problem?
 
Ni meni ne radi Wallet, sinoć mi istek'o Google Music All Access i nisam mogao da produžim. Samo ispiše
We're experiencing a temporary problem. If the problem persists, report this issue.
i nema dalje. Sjajno.
 
Što je još gore, izgleda da je problem kod nas jer sam pitao par drugih koji ne koriste Wallet i oni mogu uredno da menjaju adresu i unose payment methods. Pojma nemam šta je a i koliko vidim i nema neko rešenje, osim 'probao sam sledeći dan i proradilo je'.
 
I ja imam isti problem. Čekam 5 dana od poslednjeg maila supporta. Jel i vama u adresama stoji za zemlju CS (Srbija i Crna gora)? Možda je tu problem, pošto više nema te zemlje u dropdownu. Ono što sam guglao samo naši imaju baš ovakav problem.
 
Ne stoji mi ništa, kad probam da dodam adresu dobijem istu grešku. Mislim da odustajem od ovoga, postoje i drugi, mnogo bezbolniji načini da rešim ovo.
 
Meni isto stoji CS,a kad odem na edit pise Albanija i naravno ne mogu nista da sacuvam.
 
Ja sam pre 5-6 meseci zemlju promenio na Republic of Serbia
 
Ja od početka imam prijavljenu adresu iz Beograda, i nikad nisam imao problema sa kupovinom aplikacija, osim toga što sam morao da koristim neki proxy. Sad mi u walletu stoji adresa iz BG, zemlja, CS.
Da ne diram ništa dok mi ne istekne kartica?
 
"Ako nije pokvareno nemoj da ga popravljaš"
 
Da li moze nekako da se kupi gift code pa da se iskoristi na drugom nalogu. Deca me smaraju da im kupim neke igrice, a ja ne bih da budu na mom nalogu, vec na njihovom.
 
Ja sam bio na US Play Store medjutim istekla mi je kartica. Kako da se vratim na nas P.S?
Verovatno pise negde ali nisam nasao.
Wallet zeza nesto "We're experiencing a temporary problem. If the problem persists, report this issue"
 
Ja sam bio na US Play Store medjutim istekla mi je kartica. Kako da se vratim na nas P.S?
Verovatno pise negde ali nisam nasao.
Wallet zeza nesto "We're experiencing a temporary problem. If the problem persists, report this issue"
A što bi uopšte vraćao na naš playstore?
 
Pa odkud znam da ne bi bilo nekih problema :D Ne mogu da dodam novu karticu ni ovako ni onako
 
Kako da prebacim play za americko trziste ili bilo koje dje moze da se kupuje?imam hotspot elit vpn ali nece
 
Nazad
Vrh Dno