Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

Drugim recima, zvanicno ukidaju kupovinu?
 
Ma pogubili su se, radi i dalje, a i još smo na listi: https://support.google.com/googleplay/answer/143779
Upravo sam uspešno dodao karticu iz play store aplikacije i kupio Helium. Sada imam drugi problem, kupio sam premium koji je samo key za free verziju koju ne mogu da skinem jer free verzija „is not available in your country“
 
Jel zna neko kako resiti problem. Nmgu da dodam karticu za kupovinu, crashuje mi svaki out store... A preko sajta uopste nemam opciju.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Prvo promeni drzavu u srbija pa onda probaj na play sajtu. Ja sam uspe da doda karticu i da kupim apps sa njom iz android playa, ali ne mogu nikako da je obrisem. :D
 
Kad udjem na wallet i probam da editujem ili addujem novu adresu javlja neku gresku

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ne znam ondak. Prvi korak je promeniti adresu. Isao si gore desno na zupcanik? Tu treba promeniti country na Serbia RS
 
Kliknem na zupcanik i vrti sto godina nista se ne desava

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ma preko moba otvaram...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo jutros sam se ulogovao preko racunara na wallet. Kada idem da dodam novu adresu izbaci mi sledecu poruku.

We're experiencing a temporary problem. If the problem persists, report this issue
 
Meni i dalje ne prihvata kartice (Visa Electron). Stalno izbacuje „Correct this number or try a different card“, a sve je dobro uneto.
Hteo sam samo jednu jbnu app da kupim i to me zeza stalno. Na kraju sam se snašao kako da kupim Novu. Kontaktirao developere preko maila, uplatio im $5 na paypal i poslali mi aktivacioni kod... Jbš Gplay.

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
 
Ja nznm sta da radim. A isto bi samo novu sa uzmem.

Razmisljam da mozda kupim na amazonu. Nznm dali ce tako raditi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja nznm sta da radim. A isto bi samo novu sa uzmem.

Razmisljam da mozda kupim na amazonu. Nznm dali ce tako raditi.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Imaš u settingsu da kontaktiraš developera. Lepo objasni situaciju i vrv će ti izaći u susret. Dobiješ link da platiš preko PayPala i čim uplatiš stigneti aktivacioni kod koji se vezuje za tvoj PayPal e-mail.
Jedino što ovakvom kupovinom nemaš refund opciju. :)

Sent from HUAWEI P9 lite via Tapatalk
 
Manje mi cimanje da instaliram 'narodnu' verziju... Jadan li je taj google.
 
Evo jutros sam se ulogovao preko racunara na wallet. Kada idem da dodam novu adresu izbaci mi sledecu poruku.
Nemoj da dodaješ novu adresu u address book (meni na levoj strani ekrana). U gornjem desnom uglu, pored Help dugmeta je dugme za Settings (zupčanik). Kada tu klikneš, imaš polje Name and Address, ali je bitnije polje Country, tu treba da bude Serbia (RS). Meni je stajalo Serbia (CS), a taj kod se odnosi na Srbiju i Crnu Goru i pravio mi je problem.
Nakon što sam promenio zemlju u RS, i dalje nisam mogao da dodam karticu preko računara, ali sam uspeo da je dodam preko Google Play aplikacije na telefonu (sa CS adresom nisam mogao). Moj kolega je uspeo da doda karticu sa Google Play sajta (ne Wallet sajta) pa probaj i tako.

edit: pre par godina sam kupio Swype na Amazon Store i bez problema je prenosim sa telefona na telefon (poslednji put pre mesec-dva).
 
Poslednja izmena:
Ja kad kliknem na taj zupcanik vrti u nedogled i onda izbaci server error try later...
 
Nešto se dešava sa internetom u Srbiji. Ne rade youtube, gmail itd. Sačekaj da se sredi situacija.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
I dalje mi crash-a playstore kad idem na add card. Kontaktirao sam support, ali su oni toliko plitki da se to nikad nece resiti.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Evo od danas kad se ulogujem u google wallet javlja da nije vise podrzan u Srbiji? Jel vi imate isti problem?
 
Promeni zemlju na RS ako ti stoji CS i idi na payment.google.com preko browsera i tu dodaj karticu.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Nemam pristup walletu tako da nmgu da promenim zemlju. Payment isto probao nemam opciju da dodam karticu.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
jel neko skoro probao da doda karticu? ja veceras probao prvi put, dobio 'try with a different card', nije pomoglo ono sto sam nasao u poslednjih par stranica ovde u temi
 
Imaš li para na kartici? Pošto je neophodno da se ima barem 1-2 eura, zbog verifikacije.
 
nemam, javicu sutra da li pomaze ako se ima ;)
 
pomaze, radi telenor mastercard iz keca, rezervisali su pa vratili jedan dolar cini mi se pri verifikaciji ... sad se bacam u gresni trosak ;)
 
Nazad
Vrh Dno