Šta je novo?

Kako kupovati aplikacije na Google Play?

To uputstvo vise ne vazi. Ima dva meseca kako su promenili metodu odredjivanja dostupnosti opcija u Play Store-u.

Napisao sam novije uputstvo u toj istoj temi. Ne mogu ga sad naci jer sam preko Tapatalk-a. Ali ne mora vise da znaci da ce raditi svima. Sve su sve istumbali iz Google-a. Npr meni, kao i na par ljudi na forumu, Play Store nalog je otkljucan kompletno (kao da sam u USA).
 
To uputstvo vise ne vazi. Ima dva meseca kako su promenili metodu odredjivanja dostupnosti opcija u Play Store-u.

Napisao sam novije uputstvo u toj istoj temi. Ne mogu ga sad naci jer sam preko Tapatalk-a. Ali ne mora vise da znaci da ce raditi svima. Sve su sve istumbali iz Google-a. Npr meni, kao i na par ljudi na forumu, Play Store nalog je otkljucan kompletno (kao da sam u USA).
Tako je to kome radi a kome ne postalo je totalno random i nezna se sta je razlog tome... Moj savet ti je da sacekas jos malo mislim da ce vrlo brzo proraditi i kod nas.. A ako ne amazon store je zagarantovan tako da ces moci na njemu da kupujes app
 
Meni prestalo da radi na jednom nalogu, a na drugom je radilo, pa je sada prestalo i na tom drugom. Ja nešto sumnjam da to Gugl stavlja na crnu listu naloge za koje primeti da se mnogo često i isuviše brzo prebacuju sa jedne države na drugu. Ili to ili polako ali sigurno eliminišu takvu vrstu zaobilaska identifikacije zemlje iz koje se kačite.
 
Meni prestalo da radi na jednom nalogu, a na drugom je radilo, pa je sada prestalo i na tom drugom. Ja nešto sumnjam da to Gugl stavlja na crnu listu naloge za koje primeti da se mnogo često i isuviše brzo prebacuju sa jedne države na drugu. Ili to ili polako ali sigurno eliminišu takvu vrstu zaobilaska identifikacije zemlje iz koje se kačite.

Sumnjam da je to prvo posto je meni na jednom nalogu posle prvog diskonektovanja sa TB prestao da radi...
 
Pa kako onda o objašnjavaš to da mi je do skora radilo upravo to, čas naša prodavnica bez TB-a, čas US sa njim? :trust:
 
Pa kako onda o objašnjavaš to da mi je do skora radilo upravo to, čas naša prodavnica bez TB-a, čas US sa njim? :trust:

Uh ne znam tesko pitanje... Fakat je da TB na sve vise uređaja gubi funkcionalnost a sta ce iz svega toga izaći videćemo... Nadam se da ce brzo početi da radi market i kod nas i da nam nalozi neće biti blokirani ukoliko su zaista stavljeni na black list
 
Fakat je i da sam se ja zeznuo što sam brisao podatke iz GP-a i restartovao telefon. Meni je radnja bila ZAKUCANA na US i radila mi je kupovina i bez TB-a!!! Onda je neko uzeo da me ubeđuje kako to nije trajno, već da obrišem podatke i restartujem telefon pa da vidim. Posle toga sam trajno ZAKUCAN za našu GP radnju! :wall::mad::wall:
 
Ja sam vec 1000 puta kacio ovaj snimak sto sam napravio, nadam se kad pogledate ovo da ce svima proraditi. https://dl.dropboxusercontent.com/u/54489957/video_Feb_25_2013_0.mp4

Inace rekoh cudi me kako to da ne radi nekima, a nekima radi. Devojka nije imala TB, instalirao, registrovao se, confirmation, bla bla bla. Ubacim, kad ono ne radi. Rekoh vidi stvarno, a onda se setim, da sam isto ponavljao da im nesto tamo rikne i ne radi im uopste US proxy, otisao na UK i naravno RADI. Sad kako kod drugih ne radi, stvarno bih voleo da vidim.
 
Verujem da je veći broj ljudi koji prijavljuju da im ne radi probalo 100 puta ovo sa tvog snimka - svi to i kažu, clear data marketa. I evo i ja da kažem da mi odavno ne radi ni tb ni druge vpn aplikacije, niti manuelno konfigurisan vpn. Šta god probao neće pa neće. A radilo mi je u par navrata u onom prvom talasu kad je market unlocker prestao da radi.
 
Poslednja izmena:
Ja sam vec 1000 puta kacio ovaj snimak sto sam napravio, nadam se kad pogledate ovo da ce svima proraditi. https://dl.dropboxusercontent.com/u/54489957/video_Feb_25_2013_0.mp4

Inace rekoh cudi me kako to da ne radi nekima, a nekima radi. Devojka nije imala TB, instalirao, registrovao se, confirmation, bla bla bla. Ubacim, kad ono ne radi. Rekoh vidi stvarno, a onda se setim, da sam isto ponavljao da im nesto tamo rikne i ne radi im uopste US proxy, otisao na UK i naravno RADI. Sad kako kod drugih ne radi, stvarno bih voleo da vidim.

I šta ćeš imati od toga kad budeš video da nekima ne radi? Ti kao da si lično pravio taj mehanizam za prevaru ps pa garantuješ da mora da radi. Evo ti ovaj bearsstorm, sa njegovim acc probam kod sebe na telefonu i ne radi, uradim switch accounts tj vratim se na svoj i radi, ponovo switch na njegov i ponovo ne radi. Znači jasno je da je account nekako zaključan/blokiran i da nema veze ni sa čim drugim. Isto bude i kad preko kompa idem, cyberghost vpn me prebaci na tamo neku rusiju ili poljsku, na svom acc vidim njihov ps, na njegovom acc samo srpski, iako mi je ip i dalje ruski. Zašto je to sve tako niko od nas ne može da zna nego možemo samo da budemo srećni ili tužni, u zavisnosti od toga u kojoj smo grupi, da li u onoj kojima radi ili onoj kojima ne radi :D
 
Snimi mi to :D
 
Na nekom kineskom sranjcetu za tv danas mi se pojavio novi market a na note 2 i nexus 7 i dalje ništa!? Naravno i dalje ništa od plaćenih app.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1366571318792.jpg
    uploadfromtaptalk1366571318792.jpg
    50.3 KB · Pregleda: 230
Ja bih ti to snimio, al' kol'ko znam nema aplikacije za Tegra SoC koja to može da uradi.

Inače, ja imam dva Gmail naloga i na jednom procedura za koju si dao link radi, a na drugom ne radi! Jednostavno me uvek baci na našu prodavnicu. Sada sam probao i da promenim podešavanja na tom nalogo - da sve prebacim na "English US" i državu "USA", al' ne vredi.
 
^ Jel ti to mene zezaš ? :) Prvo, ja koristim telefon sa Tegra 3 SoC-om, a u opisu aplikacije lepo piše: Does not work on Galaxy Nexus or Tegra 2/3. Drugo, kako da kupim aplikaciju kada imam samo našu prodavnicu? :D OK, mogao bih da registrujem karticu i na taj drugi nalog koji mi radi, al' džaba.
 
A da zaboravio sam, ja sam bio ubedjen da je na 4X neki qualcomm-ov :)

Inače niko nije rekao da je kupiš, možeš na google da nadjes i ako ti se svidi i budes je koristio da je kupiš ako već hoćeš da budeš pošten :D
 
E, stvarno je istina da kasnimo za svetom. Nađoh na XDA forumu da je ovaj problem sa Google Play prodavnicom globalan i da datira još iz februara.

Suština problema je u tome što Gugl više ne određuje u koju će vas prodavnicu pustiti na osnovu IP adrese već na neki(e) drugi(e) način(e). Uz to, kada vam jednom odredi lokaciju teško ju je promeniti.

Ono što se za sada zna je da cela stvar ima zapravo veze sa Wallet nalogom, odnosno adresom koju ste tamo prijavili, a resetovanje tog naloga podrazumeva da prvo obrišete sve platne kartice koje ste pod njim ranije registrovali.
 
Hmm, ne znam, meni stoji Srbija i Crna Gora i adresa je odavde tamo u walletu..vpn normalno radi..kartica je isto verifikovana na tu adresu
 
Ponašanje nije baš sasvim dosledno i izgleda da je ograničeno na "glavni nalog". Ja sam, vidiš, na drugom nalogu registrovao iste kartice ali me na njemu pušta da uđem u US prodavnicu, ali na ovom gravnom nalogu ne. Možda je stvar dodatno uslovljena brojem telefona koji je vezan za glavni nalog ili tako nešto.

Nikome još nije sasvim jasno šta se dešava, ali su mnogi uspeli da "odglave" svoje prodavnice tako što su izbrisali kreditne kartice sa Wallet naloga koji je vezan za tu Gmail adresu, pa onda obrisali podatke sa telefona i restartovali ga, a onda se ukačili preko VPN-a na američku prodavnicu i posle opet registrovali kartice.

Malo više cimanja, al' izgleda da GP više ne voli to "švršljanje po radnjama". :S:
 
A jesi li ti to probao..da pobrišeš i adresu i kartice sa wallet naloga pa da ih ponovo napraviš na neku usa adresu i sl. ?
 
Nisam još ali je to potvrdilo baš dosta ljudi, kojima pre toga nije radilo. Postoji o tome poseban tred na XDA forumu.
 
Probaj sve one metode iz teme o VPNu, i probaj da obrises karticu sa naloga i sve adrese, pa stavi neku adresu u USA i ponovo ubaci karticu..
 
Probaj sve one metode iz teme o VPNu, i probaj da obrises karticu sa naloga i sve adrese, pa stavi neku adresu u USA i ponovo ubaci karticu..

Nema to veze sa vezom brale probao sam sve to sto ti predlažes cak sam toliko vpn aplikacija koristio da sam uspeo da zaključam sam svoj mail nalog, steam nalog i diablo 3 nalog i dobio informacije da je na mojim nalozima opazena nepoželjna aktivnost tako da toliko o tome. Ko kaze da radi to sa karticom ne verujem mu jel sam probao i to jednostavno NE RADI
 
Poslednja izmena:
I meni je zaključalo karticu wtf!!!
 
Nema to veze sa vezom brale probao sam sve to sto ti predlažes cak sam toliko vpn aplikacija koristio da sam uspeo da zaključam sam svoj mail nalog, steam nalog i diablo 3 nalog i dobio informacije da je na mojim nalozima opazena nepoželjna aktivnost tako da toliko o tome. Ko kaze da radi to sa karticom ne verujem mu jel sam probao i to jednostavno NE RADI
A probaj da se sa racunara povezes na neki VPN pa napravi novi gmail nalog i wallet i ubaci USA adresu i svoju karticu..
 
Mozda Google nece da pusti placene app zato sto "nasi" zele da naplate PDV na svaku kupljenu app.
 
Nazad
Vrh Dno