Šta je novo?

Kako konvertovati avi u dvd i spojiti sve u jedan?

stolex

Slavan
Učlanjen(a)
02.04.2009
Poruke
1,659
Poena
350
Skinuo sam neke klipove sa YT. I automatski preko programa save2pc konvertovao u avi. Medjutim kada sam narezao na disk, dvd nece da ih procita. Stalno mi izbacuje dvd error. Pa sam mislio da ih sada konvertujem sve u dvd format.
Ako mozete preporucite mi neki dobar programcic za konvertovanje i kako mogu posle da spojim sve te klipove na jedan dvd? Ima ih mozda pet, sest komada. Hteo bih kada ih konvertujem i kada ih pustim na dvd da imam mogucnost da izaberem koji cu klip da pustim npr. prvi ili treci...
 
ConvertXtoDVD to moze, samo nije besplatan.
 
WINavi (prostija varijanta)
Dvd lab pro bolja teza i profesionalnija varijanta :)
 
Poslednja izmena:
DVD Architect, Adobe Encore...bilo koji soft za DVD autoring. Jedni uslov je da program hoce da "proguta" takav AVI koji si napravio jer je avi samo kontejner a moze biti kodiran razlicitim enkoderima. U programima za DVD autoring mozes da napravis auto start, meni, podmenije, intro, na njegove stavke mozes kliknuti, u video postavljati markere, odrediti sta se desava na kraju nekog videa (ide li sledeci ili se vraca na neki od menija) itd.

Mozda da konvertujes FLV u nesto drugo, tipa MPEG2.

Sa Youtube mozes da skidas i MP4 uz pomoc dodataka za brauzer, kada se koristi Firefox ili Opera.

DVD nije format fajla, samo nacin pakovanja na disk. Programi za DVD autoring konvertuju video u MPEG2 i pakuju ga za disk. CD Audio pogotovu a donekle i DVD Video su nastali pre buma personalnih racunara. Zato i ne mozes da prosto u My Computer otvoris disk i sa njega copy/paste ili prevlacenjem svuces fajl pesme ili film u jednom fajlu - moras da "ripujes", "grebujes"...
 
Poslednja izmena:
Meni bi trebala samo sto prostija varijanta. Cisto da konvertujem u dvd i da posle kad narezm na disk da mogu da izabrem samo koji klip hocu da pustim. Nista komplikovano, jer nisam bas strucan u tome. :)

@felino
Pa sta mislis onda da skinem ponovo sa YT ovih par klipova? I koji onda program mi preporucujes da sa njim to odradim pa posle da konvertujem i upakujem lepo na dvd?
 
Onda samo uzmi WINAVi, kazi mu da hoces da pravis DVD, uvuci mu sve fajlove koje hoces, procackaj opcije u ADVANCED i kraj.....
Winavi prima ja mislim SVE kao ulazni fajl...
Ima i meni, i chaptere i sve :)

I to automatski :)
 
^ ako je tako onda +1

Stvarno ne znam koji laganica program da ti preporucim, znam samo ove ozbiljnije ali eto probaj WinAVI sto ti boki019 rece. Koristio sam ranije neku verziju ali samo za konverziju, ne secam se ostalog.

Za skidanje sa YT sam ti vec napisao, skines recimo nekoliko add on-a (namenjenih skidanju sa YT) za Firefox pa ti se posle restarta pojavi ispod videa na YT dugmad Download. Vidis koja je rezolucija, skines najbolju u npr mp4 i eto. Naravno, prvo instaliras Firefox, ima i portabl verzija a dodatke (add on, extension, plug in, svakako se nazivaju) skines iz samog Firefoxa, nadji u menijima gde.
 
Pa iz zezanja sam probao...
uvukao sam 20 serija po 20 minuta, rekao mu samo da bude 20 chaptera, putanju, fajlovi su bili .avi .flv i on je za 20 minuta sve to sazvakao, sa menijem, kao ekrancici u kojima ide pocetak serije (chaptera) i tacno 20 chaptera, na pocetku svake epizode po 1, naravno..... ja mislim da ne moze prostije :)

ovako izgleda pocetni meni bez ikakve stelke..... a sve gotovo na masini iz potpisa za 20-25 min odprilike... :D

dvd.jpg
 
DVD Flick. Mali, besplatan i radi baš to što ti treba. Da je išta prostiji, psovao bi kao kočijaš.
 
Vazi probacu onda sa WINAvi. @boki019 to je to sto meni treba, bas tako da namestim kao sto si okacio sliku. :)

Hvala svima na pomoci. Ako negde zaskripi, vikam za pomoc. :d

Zivi bili. cheers
 
to on sam nameshta... mozda mu zamenis boju i tako to, font i sl.... ali generalno za pola h sve gotovo.... :)
pozz i vikaj :)
 
Nazad
Vrh Dno