Šta je novo?

Kako instalirati modovan APK na Android 12 / MIUI 13?

faxcool

Slavan
Učlanjen(a)
30.10.2004
Poruke
1,295
Poena
395
Pokušao sam da instaliram modovanu verziju FB aplikacije, ali mi izbacuje "download the app from a trusted source". Opcija "install from unknown sources" je uključena.

Pokušao sam i preko PC-a putem ADB-a, javlja neku grešku oko licence.

Telefon je Redmi Note 10 Pro sa MIUI 13 i Android 12. Isto se dešavalo i sa MIUI 12 i Androidom 11.

Da li postoji neko rešenje?
 

Prilozi

  • IMG_20220211_142254.jpg
    IMG_20220211_142254.jpg
    146.1 KB · Pregleda: 18
@faxcool isključivanjem MIUI optimizacije, a ako imaš EU ROM, u terminalu TWRP kucaš
setprop persist.sys.miui_optimization false
Problem koga isključena MIUI optimizacija nadalje stvara je nemogućnost da radiš upload preko browser-a. Besmisleno je i bizarno, jer na MIUI 11 tog baga nema. Zato preporučujem da je naposletku vratiš, ali opcija će ponovo biti skrivena.
 
xiaomi.eu ROM.
Važi, hvala, probam kad se vratim s posla.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@faxcool isključivanjem MIUI optimizacije, a ako imaš EU ROM, u terminalu TWRP kucaš

Problem koga isključena MIUI optimizacija nadalje stvara je nemogućnost da radiš upload preko browser-a. Besmisleno je i bizarno, jer na MIUI 11 tog baga nema. Zato preporučujem da je naposletku vratiš, ali opcija će ponovo biti skrivena.
da li ovo podrazumeva root? uneo komandu u TWRP, ali nema nikakve promene. Magisk mi stvara neke probleme, zapravo, storage je enkriptovan nakon apdejta sa 12.5 na 13 i izgleda da će danas pasti jedno refrešovanje sistema kako bi root mogao da legne kako treba
 
@faxcool Ako ti je već telefon rutovan, onda daš root dozvole Terminal aplikaciji (Termux ako se ne varam da beše) i tu upišeš komandu.
Inače ne podrazumeva root, meni nije rutovan, čak sam preko TWRP brisao sistemske aplikacije i skockao ga po svojoj meri, više od toga mi ne treba. E sad, ako ni posle onemogućene MIUI optimizacije ne da instalaciju, onda nema rešenja i za neke pakete to prosto ne prolazi.
 
Verovatno nećeš da veruješ, ali ispostavilo se da je problem nastao zbog toga što je instaliran messenger. Zato ima smisla ono što je u ADB-u javilo problem oko licence. Aplikacija koja mi rešila enigmu je SAI (Split APK Installer), najdetaljnije je obrazložio grešku i pisalo je nešto tipa da licenca koju app pokušava da dobije već postoji od strane drugog programa. Kako sam izbrisao messenger tako je instalacija prošla. Krajnji idiotski problem, ali bitno da je rešeno, valjda će i ovaj thread biti nekom od koristi.

U svakom slučaju hvala :)
 
Nema na čemu, drago mi je da si rešio problem! 🙂
 
Nazad
Vrh Dno