Šta je novo?

Kako i čime očistiti led monitor?

mareedesi

Cenjen
Učlanjen(a)
06.11.2012
Poruke
405
Poena
169
naime imam mesec dnaa philipsov monitor i već je nataložio nekoliko fleka od par korisnika ovog pc-ja...kako ga očistiti, da li najobičnijom tešnošću za stakla i magičnom krpom ili.... ovo pretpostavljam dok je monitor isključen pod obavezno?
 
Kao i za sve ostale monitore i za LED važi da je najbolje koristiti blago navlaženu magičnu krpu. Nema potrebe za nekim dodatnim sredstvima.
 
Ja uvek koristim mer glas i magičnu krpu. Negde sam pročitao da je poželjno da je ekran "hladan"... e sad, to pravilo baš i ne važi kod LED monitora, ali ja uvek isključim na nekoliko minuta pre birasnja... em tako i bolje vidim gde treba da čistim.
 
Ja svoj čisim nekim sredstvom za brisanje, naime (najbolje ga špricati dok je ugašen, i ako može pod nekim svjetlom da se lakše vide mrlje), treba se samo malo špricnuti, i samo ga prebrisati par puta magičnom krpom dok se ne osuši.
 
Led monitor i led tv iskljucivo strugacem za LED,imas ih na svakoj benzinskoj pumpi :d

Mislim da sam vec jednom pisao al aj da se ponovim,ako nemas masne fleke moze i mlakom vodom ovlazena magicna krpa (imas ih takodje na svakoj benzinskoj pumpi),ako se desi da ostane masna fleka koja zna da jako nervira, onda uzmes jednu kiselu vodu od 2l - 40din, 97% alkohol 1l - 200din, destilovana voda 1l - 30din, ovu kiselu popijes sa bliznjima a onda uzmes pa pomesas alkohol i vestilovanu u tu praznu flasu i imas sredstvo za ciscenje za narednih par godina .... navlazis magicnu i cepas, coskove i slabo pristupacna mesta stapicem za usi,namoci pa istisni svu tekucinu i brisi...
 
Mislim da nije pametno koristiti bilo sta sto sadrzi alkohol. To sam procitao na vise mesta. Navlazena magicna krpa radi posao odlicno, a postoje i namenske tecnosti i gelovi za brisanje monitora i lcd televizora.
 
Verovatno da ima istine,ali evo iz iskustva pricam,pa bar 100 racunara, sto monitora sto laptopova sam do sad cistio na ovaj nacin i sve je proslo O.K. Kod mene u kuci isto,sve od tehnike se cisti na gorepomenuti nacin,nikad problem,e sad davne 2004-05 ne secam se tacno,probao sam da mob ocistim i bio mi pri ruci aceton,urnisao sam svu plastiku,izgoreo je bukvalno...
 
I ja mislim da treba izbegavati alkohol.Ja monitor brisem mekanom vlaznom krpom.
Skoro sam imao neku masnu fleku koju sam uspesno skinuo.:)

PS takodje krpu prati samo toplom vodom i onim sto se peru sudovi.
 
Poslednja izmena:
Verovatno da ima istine,ali evo iz iskustva pricam,pa bar 100 racunara, sto monitora sto laptopova sam do sad cistio na ovaj nacin i sve je proslo O.K. Kod mene u kuci isto,sve od tehnike se cisti na gorepomenuti nacin,nikad problem,e sad davne 2004-05 ne secam se tacno,probao sam da mob ocistim i bio mi pri ruci aceton,urnisao sam svu plastiku,izgoreo je bukvalno...

aceton, lol :D sto nisi uzeo neku kiselinu da ga lepo ogulis...
 
Mer i magična su najbolji.. koristim ih za LCS tv već 5 godina
 
Jos jedan glas za magicnu krpu natopljenu mlakom vodom.
 
Obavezno destilovana, sa alkoholom ili bez, jer od obične vode ostaju mrlje zbog kamenca.
 
Nema sta nisam probao ali NEMA!
Vlazne plus suve maramice, microfiber krpica sa toplom vodom, original Philips gel sa krpicom... krsevi, samo zamazu TV.

Najbolje mi se pokazao Acme Pro set za ciscenje, trenutno to koristim i svaka im cast:

1314700558-76.jpeg
 
jel vi jedete nad monitorima pa vam treba sve ovo da ga obrisete ?
ko sto neko gore rece, vlazna magicna krpa i obrises
 
I ja koristim samo magicnu krpu sa malo mlake vode i uvek sve skida.
 
Pa pazi oce dete da ostavi cokoladu, da zalepi slicicu, crta flomasterima i tako to ... nego ti si vidim 91-o pa ces to tek da iskusis :d
Oce muva da ti se pokaki dok si na odmoru i tako to,ima tu slucajeva ne mora da se jede masan burek i da se zaprlja...
 
Nema sta nisam probao ali NEMA!
Vlazne plus suve maramice, microfiber krpica sa toplom vodom, original Philips gel sa krpicom... krsevi, samo zamazu TV.

Najbolje mi se pokazao Acme Pro set za ciscenje, trenutno to koristim i svaka im cast:

1314700558-76.jpeg
Da ne otvaram novu temu treba mi preporuka za neko sredstvo za ciscenje ekrana na tv-u.Emix je naveo ovaj Acme Pro set pa me interesuje ima li jos nesto dobro za ciscenje tv-a?
I da li neko zna gde se moze kupiti ili poruciti ovaj Acme Pro set?
Dajte preporuku za neko dobro sredstvo koje ne steti panelu.
 
Verovatno valjana sredstva jesu bolja od vode i papira ali ja godinama koristim jedino mlaku vodu i mekani toaletni papir.
Malo nakvasim gužvu papira, očistim uprljane delove (neko pip'o ekran prstima) i dok je jos vlaznjikavo brisem i trljam suvim mekanim toaletnim papirom da ne ostanu muzge od vode koja se osusila...
 
ja sam ranije koristio mikro fiber krpu i mlaku vodu i bio zadovoljan rezultatom. kada sam kupio tucano sprej i njime očistio laptop (hp mat ekran) ono je bolje nego što je bilo kada sam kupio. sve očisti besprekorno, još mu doda neki sjaj... ima dosta razlike između vode i spreja u korist spreja.
 
Jel može link do tog spreja, koja je cena i gde ga naći?

Do sada sam za ekrane (CRT tv, mobilni, laptop...) koristio Pronto koji je za elektroniku i protiv prašine/elektriciteta i odlično je radio. Čak se i prašina stvarno teže hvatala. Nego ga više nigde ne nalazim...
 
taj sprej je bio ranije u macola radnji (prodaju mac računare) ali ne znam da li ga i dalje imaju. koštao je oko 2.000 dinara.

kada se briše mikro fiber krpom + vodom i onda lap okrene prema jakom svetlu/suncu tada se vide neke tačkice koje ne mogu da se skinu. mislio sam da je to normalno. kada sam koristio sprej tada je sve nestalo.
 
Do sada sam za ekrane (CRT tv, mobilni, laptop...) koristio Pronto koji je za elektroniku i protiv prašine/elektriciteta i odlično je radio. Čak se i prašina stvarno teže hvatala. Nego ga više nigde ne nalazim...
Imalo ga je u Tempu Viline Vode, skoro sam ga video.
Ja mislio da ja preterujem sto koristim alkohol, a pronto mi vec deluje prejak ;)
 
Sme li alkohol po panelu monitora, pogotovo ovih sto su mat?
 
Nazad
Vrh Dno