Šta je novo?

Kako da napravim antenu

nmuric

Slavan
Učlanjen(a)
02.11.2007
Poruke
26
Poena
304
Imam TV FM Tuner conexant Fusio878 ali nemam antenu za FM pa Vas molim da mi objasnite kako da\ je napravim
 
najobičniji krug od bakarne žice dužine 75-80cm debljine 3-4 mm priključi na krajeve koaksijalnog kabla, isturi negde van zgrade, okreći malo dok ne nadješ "dobar" prijem i uživaj.
 
Dovoljan je komad zice duzine oko metar, postavi ga vodoravno za pocetak. Probaj experimentisati sa duzinom i polozajima zice. Najlosiji rezultati bi trebalo da su onda kada je zica uz sam zid. Probaj uz ivicu stola ako ne zelis da se vidi. Sto se tice nacina prikljucivanja, pretpostavljam da je u pitanju 3,5mm banana uticnica (kao za walkman-discman slusalice) i u tom slucaju zicu spajas (imas pribor za lemljenje?) za onaj vrsni kontakt (koji prvi ulazi u rupu).
Postoje naravno i kompleksnije varijante antena (dipoli, ovo, ono...), ali za to mozes malo proguglati po netu, naci neko opsirnije uputstvo sa slikama. I meni treba dobra FM antena, ali sam ovako sklepao na brzaka kod sebe i uopste nije lose.
edit: dok sam pisao procitah gornje resenje od zormanica, takodje dobra varijanta, ali trazi malo vise angazovanja.
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno