Šta je novo?

Kako apdejtovati Kasperski antivirus bazu sa DVD-a?

bandzo

Čuven
Učlanjen(a)
10.11.2002
Poruke
136
Poena
619
Da mi neko objasni kako da rešim problem iz naslova.Malo pojašnjenje: DVD je iz časopisa PC Pres.
 
Koje fajlove imas? Sta zapravo imas? :)

Jel ti znaci ovo nesto?
http://support.kaspersky.com/kav2009/updater?qid=193239196

Imam KAV2009 i kumulativni apdejt objavljen na DVD-u časopisa PC PRESS.Gornji link sugeriše pokretanje izvršnog fajla Update.bat koji ne postoji u apdejtu objavljenog na DVD-u.Probao sam da kumulativni apdejt raspakujem u TEMP folder i u setingsu KAV2009, gde se podešava putanja za apdejt, napravim putanju na TEMP folder. Nakon komande UPDATE javlja grešku da nije uspeo da izvrši zadatu komandu. Imaš ideju kako ovaj problem rešiti?
 
jesi kao update source u samom kasperskom naveo taj folder?
 
Iskreno, ne znam kako da ti pomognem. Stare verzije Kasperskog sam par puta tako updatovao, ali sam zaboravio redosled raspakivanja i kopiranja i sta ja znam.

A zasto imas potrebe za tim, nemas net ili...? Ako ti se updatuje redovno preko interneta, za tim nema potrebe, znas?
 
kispodesavanja.jpg


Kad ovako podesis KIS posle update ovaj folder mozes da ponese recimo na usb i da updajtujes neciji drugi komp ko ima instaliran KIS

ako nista ovo ce ti barem pomoci da vidis strukturu foldera i koji files se nalaze pa uporedi sa tim sto ti imas ili recimo da iskombinujes oba

ali iz proverenih slucajeva znam da jedino tako mozes da updajtujes iz foldera KIS ako je on napravio taj updajte folder, mislim da nisu dovoljne samo definicije u folderu vec i neki inf files
 
Imam KAV2009 i kumulativni apdejt objavljen na DVD-u časopisa PC PRESS.Gornji link sugeriše pokretanje izvršnog fajla Update.bat koji ne postoji u apdejtu objavljenog na DVD-u.Probao sam da kumulativni apdejt raspakujem u TEMP folder i u setingsu KAV2009, gde se podešava putanja za apdejt, napravim putanju na TEMP folder. Nakon komande UPDATE javlja grešku da nije uspeo da izvrši zadatu komandu. Imaš ideju kako ovaj problem rešiti?

Izgleda da je rešenje u tome da se u TEMP folder prekopira fajl UPDATER.DLL koji se nalazi u root-u foldera PROGRAM FILES gde je instaliran KAV. Nakon komande UPDATE ne prijavljuje grešku, ali u DATABASES RELEASE DATE ne prijavljuje ni korektan datum (ostaje stari datum).
 
Nazad
Vrh Dno