Šta je novo?

kakav je DVD-RW LG-GSA4165B

novakno1

Čuven
Učlanjen(a)
30.03.2004
Poruke
405
Poena
620
zasto li LG-GSA4165B kosta samo 40E... i zasto jedini lg daje garanciju od 2 godine.. jel ima neko LG rezac, pa da mi kaze kako se pokazao kao citac dwd medija.. a i rezac :)

ko sve daje karancuju od 2 godine na opticke driveove u ovoj zemlji :D
 
Ja bi pre uzeo LG,pa Hitachi (Maxell) je vrhunska firma...
Da je 2004 ili ranije uzeo bi Pioneer,ovako bi sad uzeo LG,na prvom mestu.
Ionako je o ovome svaki drugi post,tako da novakno1 sharaj po netu.....
 
LG nije Hitachi, nego bivsi Goldstar.
Kvalitet je danas jos gori nego kod Goldstara.

LG je smece u lepo izlivenom kalupu.
I to dve godine garancije je veoma labavo.

Bolje dodaj jos malo kinte i kupi lepo NEC, LiteOn ili Pioneer.
 
novakno1 je napisao(la):
zasto li LG-GSA4165B kosta samo 40E... i zasto jedini lg daje garanciju od 2 godine.. jel ima neko LG rezac, pa da mi kaze kako se pokazao kao citac dwd medija.. a i rezac :)

ko sve daje karancuju od 2 godine na opticke driveove u ovoj zemlji :D

Hajde nemojte da nagadjate i pisete napamet, tacan naziv uredjaja je HL-DT-ST DVDRAM GSA-.... Dakle, radi se o zajednickoj firmi LG-ja i HITACHI-ja, firmi koja radi opticke uredjaje (ne znam da li rade jos nesto), ali se prodaje pod imenom LG.
Nemam gore pomenuti, vec 4163B i nemam zamerki (pre toga imao Pioneera)... Radi kao zmaj !
 
Poslednja izmena:
nije problem dodati 10-15 eura... za drugi... samo cini mi se da je tehnologija napredovala i da je sve to isto... pitanje je samo garancija (nikada do sada nisam video na opticke drajvoje) dve godine garancije.. deluje primamljivo... s obzirom da necu da ga lupam, vadim, stavljam...

e pitanje je da li se garancija (servis, zamena) uzima u obzira.. ako ja ne uspem sa njim da procitam odredjeni broj diskova.. ili lose reze veliki procenta diskova...

da li bi mi to zamenili u imtelu.. posto sam video da oni imaju lg...
 
a da jos uvek imam LG 52x24x52x cd-rezac koji je dosao sa 6 (sest) meseci garancije.. a evo ga jos uvek sljaka.. i citao je diskove koje drugi Teacovi, necovi, asusovi nisu hteli..
star oko 2-3 god... da li je bio samo dobra primerak ili sta... ako vec tvrdite da je vecina u to vreme lose sljakala
 
Ja imam 4163B i radi savrseno. Ne samo sa raznim varijantama CD i DVD diskova koje vecina koristi, vec i sa DVD-RAM diskovima na koje samo LG moze da pise.
 
Ja sam juce uzeo za 30e dvd/cdrw kombo sa 2g garancije i odma je procitao stari unakazeni disk koji sam hteo da bacim
a da jos uvek imam LG 52x24x52x cd-rezac koji je dosao sa 6 (sest) meseci garancije.. a evo ga jos uvek sljaka.. i citao je diskove koje drugi Teacovi, necovi, asusovi nisu hteli..
star oko 2-3 god... da li je bio samo dobra primerak ili sta... ako vec tvrdite da je vecina u to vreme lose sljakala
Pa lg je kupio teac i u lg modele stavljao teacovu koja sve cita dok je u teac stavljao svoj....to sam citao u sk pre godinu-dve,ne znam sta sad pakuju
 
znaci moze LG...
samo mi i dalje nije jasna favorizacija NECa na nasem trzistu... ovaj kod clanova BF :)

sta ga to cini boljim rezacem od ostalih u istom cenovnom rangu pa i LG (eldjija)
naglasavam REZACEM... jer sam srchovao i video da sve vecina slaze da i nije nesto...
a neko i rece da je najbolji u slucaju posedovanja obicnog dvd citaca... jer je
za rezanje najbolji .... "izvinjavam se sto ne znam koga citiram"
 
Samo kazem da nisam imao uopste dobra iskustva sa LG

Nekoliko puta mi se desavalo da ne moze da procita sto je sam narezao, dok drugi rezaci citaju , ali sa velikom mukom
Kvalitet zapisa je na veoma niskom nivou.

Sto se tice NEC-a, rezac je medju najboljim , dok se kao citac nije bas proslavio.

Nije sve to isto, mehanika je najvaznija, a tome bas i ne pada cena
 
Poslednja izmena:
kupujem elgjija... pa ako nekog interesuje napisacu kako radi samo u drugom threadu...
mislim da je dobra investicija.. da je cena pristupacna.. garancija primamljiva...
trebalo bi da obavlja svoj posao :)

hvala, svima
pa i necovcima :D
 
ma sljaka super lg :D... procitao je i jedan disk (ne ceo, ali vise) st je narezano na
nekom lapicu (QSI rezac).. od pineera 108-ce... a nec nije hteo ni da ga ucita... lapic takodje... neki matori pioneer-ov citac
 
Koliko vidim po sopstvenom iskustvu, po pricama drugih, po raznim
forumima, po uporednim testovima: nijedan nije savrsen. Svaki
moze da priredi neprijatno iznenadjenje.
Cini mi se da se LG dosta poboljsao u poslednjih godinu-dve.
 
novakno1 je napisao(la):
ma sljaka super lg :D... procitao je i jedan disk (ne ceo, ali vise) st je narezano na nekom lapicu (QSI rezac).. od pineera 108-ce... a nec nije hteo ni da ga ucita... lapic takodje... neki matori pioneer-ov citac

Nego sta. Kazu ljudi dodaj 15€ pa kupi NEKi drugi, svasta. ,) Da svi kostaju isto opet bi odabrao LG-ja, ako ni zbog cega drugog onda zato sto jedini pise po DVD-RAM diskovima.
 
mogu vam reci da LG, vec posle duze vremena odlicno sljaka.. izrezao 100-tinak DVD-a... ni jedan nije prso... uglavnom Platinet mediji od 25 kinti... odlicno sljaka... i da naravno.. DVD-RAM mu je velika prednost...

p.s. treba mi jos bar jedan dvd-ram... a nema nigde da se kupi... ako neko ima tip.. neka pusti :)
 
Pre mesec-dva sam kupio Memorex relativno jeftino u
Webhouse u 29. Nov. www.webhouse.co.yu
U glupim movie kutijama, sto mozda neko i voli.
A pre neki dan sam video da imaju u prodavnici ciji
naziv jednostavno ne mogu da zapamtim, u bivsoj
Robnoj kuci Fontana N.Bg. - dvostrana (sto ne volim!)
za 700 i nesto komad
 
Pa kakva ti je onda prednost DVD-RAM kada nema skoro nigde da se kupi? :d

To je isto kao da ja kazem za moj rezac da je velika prednost sto reze Dual layer, a nikad nijedan nisam narezao
 
Poslednja izmena:
Ocigledno, NEMAJU tu prednost da se mogu naci na svakom
cosku. Samo ono "ostalo".
O tvom primeru: za tebe je nevazan DL, ali ako nekom drugom
pricas, njemu je mozda to stvarno "prednost". (Ali to vec
spada u domen viceva o Muji).
 
I ja imam GSA-4163B i zadovoljan sam. Ni sa jednim diskom nisam imao problema ni pri čitanju ni pri pisanju. Čita bolje od Pioneer-a DVD-120 koji je takođe u mašini, a bogami i od stand-alone Pioneer DV-370 DVD plejera. Pre toga sam imao LG rezač (i dalje je tu negde po kući) koji je takođe radio bez problema.
Ono što mu zameram je dosta loš seek time i to je generalno isto sa svim LG uređajima koje sam imao. Ali je zato dosta tiši od bilo kog Pioneera, što mi je mnogo bitnije.
 
Bas malopre sam imao "cast" da ortaku namestim taj model u komp.
I lepo decko uzme da testira u sta je ulozio pare, od toga prva dva su se lepo narezala, dok je treci zakovao na 5%.
Pa nek neko kaze da je to losa serija, kako meni uvek upadne losa serija :wall: :smoke:
 
mozda je disk los :)
mozda je losa serija :( mada ne verujem ... to je najgluplja racenica koja moze da se izgovori kada nesto ne sljaka kako treba :(

mozda je to samo normalono ponasanje.. :)
znas ono puno processa, stara instalacija wina, novi uredjaj.. pao buffer i
zakucla stvar... zavisi koja je mahina... ima puno tu toga... ali neka bude da
je do rezaca... kao sto kazes.. nije to za paniku !!! :smoke:
 
Nazad
Vrh Dno