Šta je novo?

kablovski 256kb vs Adsl 512 kb

kiborg21

Slavan
Učlanjen(a)
23.02.2005
Poruke
78
Poena
309
Dakle zadnjih godinu dana u zgradi je umrezeno do sad nas 10-oro u LAN-u, u planu su jos dvoje u skorije vreme, pa me zanima sledece, dosad smo bili na SBB-u ,na flat home 256kb/s, a kao sto znate za nova pravila i podesavanja,sad nam je potreban ruter,da bi mogli da koristimo svi net,i prosli mesec smo uplatili busines paket-koji je trebao da ukljuci ruter u tu cenu,ali tek od 15-og februara isporucuju,a bas tad nam je istekao net :trust: .
Elem,razmisljali smo da predjemo na ADSL od 512kb,koji je koliko i 256 na busines paketu,pa me zanima kako bi isla ta 'tranzicija'. Da li je bolna,da li nam i tu treba ruter, ili je dovoljan sadasnji switch?Da li ima na adsl-u ogranicenja u broju racunara,u p2p programima,protocolima...Da li moze na usb i na utp istovremeno da se poveze kao kablovski modem?
I kog provajdera preporucujete za adsl?

Unapred hvala na odgovoru...
 
Pa zavisi sta zelis. Ruter mozes da uzmes, a i ne moras. Posluzio bi ti i jedan obican switch sa modemom koji ide na lan (ili na usb, ali onda mora jedan racunar da bude stalno upaljen). Ali posto ce vas biti 12, mislim da je bolje da uzmete neki ruter koji ima QoS, cisto da se ne desi da neko backupuje internet a da ostali ne mogu ni postu da provere. Ima dosta rutera koji u sebi imaju ugradjen adsl modem.

Za ogranicenja broja racunara proveri, jer ako je ograniceno, onda moras da stavis ruter!! Nemoj da se zajebes :((. Uglavnom nikakva ogranicenja u vidu p2p programa, protokola i tako to ne postoje kod mog provajdera (Beotel).

A sto se tice tranzicije, na adsl, ako imas uslova, cekas oko 10-ak dana (manje-vise).
 
Nazad
Vrh Dno