Šta je novo?

Kabal za monitor

nDiablo

Slavan
Učlanjen(a)
06.12.2005
Poruke
47
Poena
309
Jedno pitanje, posto hocu svoj monitor Acer v233 da stavim malo podalje od kompa za gledanje filmova, kabal je potrebno da bude max 6m da bi ga provukao po coskovima sobe da bude sve to ok..

Posedujem tv kartu leadtek 1920. graficka ati 1950 pro 512mb.

E sada, posto na njoj ima s-video izlaz, ja povezem sa kvalitetnijim kablom od graficke do tv karte i dobijem sliku ali je ona uzas blagi!
Pa mi je palo na pamet da ubodem drugi kabal za drugi monitor u grafu. Odo ja i kupih dva produzna od 3m i kada sam spijio to, slika je losija! Spojim na jedan od 3m i ok je, ali kada stavim na 6m to je losije! Boje su losije! I ne gledaju mi se tako filmovi! i malo je svucena slika :guitar:

Da li je to do kabla! Moralo bi da ide kvalitetniji kabal za monitor? Ili mora tu neki pojacivac ili kako?! posto je dugacak kabal! da li ima neko resenje?! Da znam u cemu je problem!?
Ili neko peto resenje da ja odvucem sliku od kompa do dela sobe gde su mi 5.1 zvucnici!

E da, ako nesto znaci posedujem i yamaha av receiver rx-v520rds...mada ne verujem da ce se preko njega nesto izvuci za sliku, ali ajde da navedem..
poz
 
Ja tebe ništa ne razumem :)
Kakvi sada zvučnici imaju veze sa slikom?
Kupiš VGA produžni kabl od 5 metra i rešiš problem. Šta radiš sa tim svideo kablom? Sorry ako sam nešto pogrešno shvatio.
 
Ja tebe ništa ne razumem :)
Kakvi sada zvučnici imaju veze sa slikom?
Kupiš VGA produžni kabl od 5 metra i rešiš problem. Šta radiš sa tim svideo kablom? Sorry ako sam nešto pogrešno shvatio.

xe xe, ma opusteno! nisam ni ja bas sve lepo napisao!
nisam nasao kabal od 5m pa sam kupio 2x3m!

Prvo kada sam bio povezao na svideo, slika je uzas! To je bilo povezano preko tv karte! pa sam odustao od te varijante!

samo sam spomenuo da hocu da stavim monitor gde su mi 5.1 zvucnici! :p
 
Izgleda da je do kabla?! da su losiji kablovi! Mora da vratim ove!
Nemaju one ferite ili kako se zovu vec...
Naleteh malopre u oglase da lik prodaje kabal od 10m sa 2 ferita! Ako na tom kablu sve ok! Ili ima neke manje gubitke! onda je definitivno losa ova kombinacija od 2x3m! :trust:
 
Svideo se koristi za televizore a ne za monitore :) On ne može da izvuče rezoluciju koju želiš. VGA kupi i rešen problem :)
 
Svideo se koristi za televizore a ne za monitore :) On ne može da izvuče rezoluciju koju želiš. VGA kupi i rešen problem :)

Hm, znaci ipak kabel! :d
krastavac, ko me tero da kupujem odma! Bolje da sam prozujao jos malo i nasao lepo bolji kabali i da me ne boli glava! A sad pitanje dal ce da mi vrate pare za ova dva!? Imam racun pa ce da vidimo! hvala na odgovorima i pozdrav
 
Meni se ponekad ukaže potreba da Asus EEE 701 povežem VGA kablom dužine 5 m sa TV boxom X3M AB300, a ovaj pak svojim VGA kablom za Samsung P2250 (naravno moglo bi i direktno EEE->Samsung ali bi onda bilo stalno turi-vadi u/iz prilključak/ka na pozadini monitora) i posle malo čačkanja oko rezolucije slika sa EEE na Samsungu izgleda sasvim OK, bar što se tiče multimedije (naravno nije kao sa DVI). Inače taj 5m kabl, sa 2 ferita, sam platio 1000 din pre nekoliko nedelja.
 
Poslednja izmena:
Vratio sam ona dva kabla od 3m, uzeo kes, otisao na drugo mesto i kupio lepo jedan kabal od 5m sa dva ferita! Nakacio, i slika je super! Znaci mora da ide kvalitetniji kabal! pozdrav svima :,,: :wave:
 
A zašto ja onda imam jako lošu sliku sa 3m VGA kablom sa 2 ferita?
Da li na tom kablu što ti dobro radi ima svih 15 pinova?
 
Vrh Dno