Šta je novo?

Jiayu S3 Advanced 3GB RAM

Ja i manje.
Zavisi kako ti se zalomi, carinik.
 
Carina i PDV izađu na nekih 30-32%, pa na koliko procene telefon...
 
Stavio LP, ovaj: http://www.needrom.com/download/newui-lp-2015-07-14/
Stvarno živnuo telefon, vrlo dobro radi, iako nisam sve probao.
Jedino što sam primijetio je da kad stigne notifikacija on krene u postepeno gašenje ekrana (fade out) i onda blinka umjesto da se zatamni. Nadam se da će mi raditi OTA sa ovom verzijom.
 
Da li postoji nekakava opcija upgrade na LP, a ne da moram da brisem sve? Znam da ota ne moze.
 
Opet jedno pitanje za upucene; da li ovaj telefon moze da radi na 800MHz 4G mrezi (Band 20)?
Na nekim sajtovim pise da radi (800/1800/2600), na drugima da ne (vec samo 1800/2100/2600).
 
Ima 800mhz u podešavanjima štiklirano.
U praksi nije provereno jer nema te frekvencije još uvek kod nas ali ne vidim razlog da ne radi.
 
LTE
c7b013e483475e41b8cc295030036dd2.jpg
 
Pozz svim Jiayu s3 vlasnicima , odskora sam i sam vlasnik telefona a kako mi je ovo prvi android telefon ove vrste dobro bi dosli svi saveti u vezi koriscenja samog.
Sta bi trebalo da uradim sa podesavanjem telefona i kineskim aplikacijama? Instalirao sam play store , chrome , dropebox , you tube i jos koja aplikacija. Sta da radim sa clean masterom koji je na kineskom , Shareit om , optimize om , Du speed booster om, homily chart om , du battery saver om , browser ima koji su bili instalirani , maxtone browser? Sta mi je od toga potrebno sta smem da brisem a sta nikako ne smem? Kako da testiram GPS ? Pisalo mi je da je vreme rada telefona tada kada sam to video bilo oko 4 sata , da li je to normalno? Od 3gb rama imam oko 1,5 gb slobodno , da li bi trebalo da imam vise prostora obzirom da sam instalirao 4,5 osnovnih instalacija? Kako da testiram telefon u smislu ispravnosti ekrana i ostalo? Da li postoje kodovi kojima se to radi? Sta je sa lolipop om da li je pouzdan? Svaki savet je dobro dosao. Hvala.
 
Ja bih ti preporučio da skines oficijelni s3sw rom sa google play servisima. Tu nema kineskih aplikacija a odlicno radi. Za gps imas brdo tester aplikacija pa izaberi neku.
 
Mozda ce izgledati zastrasujuce u prvom trenutku, ali flash je zapravo vrlo jednostavan. definitivno bih preporucio poslednji oficijalni rom.
Odakle si kupio kada si dobio brdo aplikacija. meni je dosao bas cist telefon
 
Od skora mi se po otkljucavanju telefona pojavljuje Recent App prozor (ne uvek). Ne izgleda kao onaj koji se dobija dugim drzanjem home dugmeta nego kao lista aplikacija.
Zna li neko kako se iskljucuje?
 
Kupio preko geekbuying. Dosao je instaliran sa clean masterom koji je na kineskom , Shareit om , optimize om , Du speed booster om, homily chart om , du battery saver om , browser ima koji su bili instalirani , maxtone browser i play stor om. Trazio sam od njih da instaliraju play store za ostalo nisam ni znao. Da li pstoji video link kako to uraditi ili teks korak po korak i gde skinuti rom?
 
Od skora mi se po otkljucavanju telefona pojavljuje Recent App prozor (ne uvek). Ne izgleda kao onaj koji se dobija dugim drzanjem home dugmeta nego kao lista aplikacija.
Zna li neko kako se iskljucuje?

Isti problem sam imao mislio da je virus neki. Idi u manage apps/all i nadji recents i izbrisi je. Mozda ce se vratiti, ali je izbrisi opet. Meni se samo jednom vratila i nestala posle. Izbacivala je reklame konstantno.
Prvo sam se zentao da obrisem, ali ipak nema veze sa task managerom pravim
 
Reinstalirao se nekako :( Sad sam uradio Freeze iz Titaniuma. Videcemo.
Otkud taj Recents uopste?
 
Nemam pojma. izgleda da ima veze sa S3, ali nemam ni najpriblizniju predstavu kako se instalirao ili sta ga je aktiviralo.
Nemoguce da je slucajnost da se nama desilo u pribliznom periodu.

Izbrisi ga opet. Meni se posle drugog puta nije vracao. Mozda je bio jedan period kada se instalirao pa je ispravljeno.
 
Nema ga citav dan otkako ga je Titanium zamrzao. Ako se vrati, mozes sa Titanijumom da ga sredis :D
 
I meni je Recents počeo da se javlja pre mozda par nedelja. Upravo sam ga freezovao u TB, pa ćemo videti.
Inače, koji oficijelni KK je poslednji - onaj od 14.8?
 
Da 13.8 ali nema gapps. Ja sam ga danas stavio i ubacio gapps pa da vidim kako radi. Svidja mi se mogucnost iskljucivanja battery light-a.
 
Jedno pitanje za vas S3-ovce, kad bi se mogao postaviti neki poll odnosno anketa, koju verziju androida koristite kitkat ili lollipop? Koji vam bolje radi i koji ROM je najbolje optimizovan bez bagova?
 
KK. Nema zvanicnog LP.
ROM, po kupovini mi ponudio jedan OTA update i to je to. Zavisi koji model uzmes. Imas 2GB i 3GB, te: za kinesko trziste i za zapadno trziste
Bagovi:
- Posle snimanja kamerom zna da ostane aktivan gornji mikrofon (za sumove), a donji se ne aktivira tako te da te cuju kao iz bureta (restart resava)
- Firefox sinhronizacija ne radi
 
Vratio se recents juce. Ovog puta nisam brisao nego ga ubacio u grenify. nemam tb i necu se gnjaviti sada sa time. grenify bi trebao da ga drzi ugasenog dok ga ja ne upalim namerno.
 
Kako da dodjem do istog ako ga wireless update ne nudi? Flash bi oduzeo previse vremena.
 
Nema OTA za ovu verziju, a na needromu imas da skines ovu verziju kao i sve ostalo sto je potrebno. E a za vreme, ne znam sta da ti kazem :).
 
ota ima i force varijantu sa sd kartice, samo ne znam da li bi dozvolio tako nesto.
Za sada je miran. Sacekacu pravi zvanicni LP pa jednom mozda predjem
 
Ako nekoga jos zanima... posmatrao sam poslednjih par dana da li ce se pojaviti recents i da li ce se aktivirati "uknown sources". Nista se nije desilo. Iz standardnog S3SW roma sam obrisao recents i com.android.... fallen. To je jedino sto sam imao da je sumnjivo. Nakon toga, sve sljaka kako treba vec par dana.
 
Pokusavam da instaliram S3SW rom ali mi nikako ne uspeva tj kad spojim tel sa laptopom flesh tool nista ne odradi a tel samo prikaze da puni bateriju! Gde li gresim ili je problem mozda sto to radim sa kablom koji je dosao sa telfonom?
 
Nazad
Vrh Dno