Šta je novo?

jel mi graficka ispravna

BooQy

Čuven
Učlanjen(a)
02.02.2004
Poruke
1,032
Poena
660
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 7600 + Cooler Master MA824
Matična ploča
Gigabyte B650M
RAM
32gb
GPU
Sapphire Radeon 7900XTX
Storage
KINGSTON 2TB M.2 NVMe
PSU
Cooler Master V850 Gold I Multi 850W
Kućište
NZXT H5 Flow
Monitor
LG 5k2k 40WP95C-W
Miš & tastatura
8bit Retro Keyboard & Logitech MX Master 3
Ostale periferije
Steam Deck
Laptop
M2 MacBook Pro 16
Mobilni telefon
Pixel 4A
Steam
stojanb
koji je najlaksi nacin da proverim jel mi graficka u redu?? najvise bih voleo preko nekog strasno malog besplatnog programa :)
 
Jel nesto nije u redu sa njom ili samo hoces da vidis da li je sve OK?
 
nisam siguran sta nije u redu, jel softver ili hardver, ali mi se kompjuter cesto resetuje dok igram igre (winning eleven, psihonauti, mafia, sega emulatori...). nekad se odma resetuje, a nekad dosta radi, ili se uopste ne resetuje. prvo sam pomislio da se procesor pregreva, pa sam uzeo cpu burn-in i pustio ga, ali nije bio problema. sad mi pada na pamet da mi nije graficka zabudalila
 
Ja bih pretestirao i memoriju. Imaš par zgodnih DOS programčića, goldmemory recimo.
 
I ja mislim da je do memorije,testiraj je memtestom veoma mali programcic a retko sta mu promakne..
 
u pitanju je asus 9550ge.

ako je mem u redu da napajanje menjam? imam instalacioni cd od fedore, tu ima neki test za memoriju, sacu da probam
 
probao sam memtest86, on je valjda tri puta ponovio test i nije nista nasao. zamolio sam druga da mi on da njegovo napajanje da vidim jel do toga. inace meni iz napajanja duva topao vazduh. i ne restartuje se uvek. nekad radi fino, nekad se samo zamrzne i moram da ga hardverski resetujem, nekad upali ctrl-alt-del, pa iskljuci....
mafiu nisam mogao da igram dok nisam stavio na low detail. pada li vam jos nesto na pamet?
izvinjavam se sto sam promasio forum
 
Izkljuci u biosu "fast write"
Koliko se meni cini ta graficna je slicna radeonu 9600, a on je imao problema sa
"fast write" .
 
evo ovako. uzeo sam novo napajanje ali i dalje imam problema. sad mi se u winning eleven igri desava da se slika neverovatno uspori tj padne frame rate drastino ali se posle 5 sec ponovo dovede u normalu. nekad se i restartuje, pa pise ono "win has recovered from serious error" i ima error report. ja to kliknem i tu pise:

BCCode : 1000000a BCP1 : 14C17ED0 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000
BCP4 : 805162BB OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

nije mi jasno, malo sam posle menjanja napajanja cackao memoriju i premestio module (sad su jedan do drugog), i mislim da radi bolje ali opet ne kao pre, i dalje ima problema. mada neuporedivo manje. zna li neko sta pise u ovom error reportu??
 
Jel OC-uješ grafičku? Deluje kao da reaguje VPU Recovery. Mada, ne bi trebalo da se restartuje. Imaš li NF2 ploču? U svakom slučaju podesi u BIOS-u AGP na 4x i kao što neko reče Fast Write na Off. Koje drivere instalirane imaš. Neki OC utilty?
 
Meni se desavalo vrlo cesto da mi se resetuje komp a imam skoro istu graficku ko ti.
Na kraju sam utvrdio da se pregrevala previse zato sto sam je previse ovrerclocknuo.
 
Ja imadoh slicne probleme sa 9600XT ali meni niko nije pominjao "fast write". Sve zivo sam prekontrolisao i kada nisam ustanovio ni da je do memorije, ni da je do napajanja, ni da je do graficke, lepo sam prodao plocu (koja je ionako bila muzejska vrednost) i kupio novu platformu (procesor, memorija) i evo graficka radi bez stucanja. Da li je bilo do ploce ne znam ali cini mi se da je ploca bila 100% ispravna. Makar sam lepo prodao stare komponente.
 
ne overklokujem je, drajveri su 5.8 ati catalyst (valjda se tako pise). sad sam stavio agp8x off, da vidim sta ce da bude
 
Pa ne rece dal si proverio sistem antivirusom, anti adwareom itd.? 100% si siguran da je sistem cist?
 
da, formatirao sam ga, ali su problemi ostali. evo sad mi se resetovao dok sam gledao replay na sc alpha romeo!
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno