Šta je novo?

Periferni uređaji Jeftiniji bluetooth zvučnik t

Miševi, tastature, štampači, skeneri i sl.

ChopinAsLex

Poštovan
Učlanjen(a)
27.11.2015
Poruke
183
Poena
70
U potrazi sam za jeftinijim bluetooth zvučnikom za kućnu upotrebu do 5000 dinara. Koristio bih ga pretežno dok sam u kuhinji, uz tuširanje, dok jedem, čistim prašinu i tako dalje (lagana muzika, eventualno neki podcast).

Imao sam jako dugo JBL Flip 4 kojim sam bio prezadovoljan i koji sam svojevremeno kupio za 50 evra, ali vidim da su JBL cene otišle u nebesa, tako da sam u potrazi za nečim jeftinijim a da "radi posao". Jasno da mi je da za te pare ne mogu da očekujem ne znam kakav kvalitet, ali bitno je da ne bude baš neki tranzistor fazon. Vidim da ima dosta nekih kopija koje liče na JBL, ali ne bih se igrao sam i kupovao na slepo tako nešto.
Svaka preporuka je dobrodošla.
 
Uzeo sam polovan na KP prosle godine, oko 2000din je bio.

Ja sam uzimao nedavno par stvari od 20-30e na Aliju, sve je proslo bez carine. Nije ni xiaomi los, samo meni vise prija zvuk na ankeru. Koji god da uzmes neces pogresiti
 
Sve zavisi odakle narucuje, za Nis je 99% sansa da ce da lupe PDV, za NS 50/50, za BG najmanje sanse ali ipak postoji.

Licno bih pre uzeo Anker jer sam ih imao oba istovremeno, Anker je manji i ima bolju bateriju od Xiaomi-ja ako nista drugo.
 
Ima i bateriju pa nije u tome poenta :)

Ne kazem da je prednost vec premostiva stvar.

Svi ovi prenosivi zvucnici sluze za to da ih vucaras po rancevima u prirodu, na kej itd i da pustas sa njih muziku - zato je baterija jako bitna stvar.

Anker ima nenormalne baterije za ono koliko kosta i zato i ide kao default preporuka.
 
Taman posla, ja to nisam rekao.
Razlicite su potrebe i nacini koriscenja, taj zvucnik moze da pusta samo muziku sa telefona i to je kraj.
Samo kazem da je cena bliska mnogo upotrebljivijim zvucnicima koji mogu mnogo vise.
 
Samo mi nije mi jasno zasto ti je toliko cudno da ljudi uzimaju ove zvucnike i izmedju ostalog ih koriste za putesestvija u prirodu.

Drugar koji zivi u DE u blizini Frankfurta non stop bezi u neku sumu jer su mu preseli ljudi tamo i ponese JBL Charge (ne znam koja verzija, nije ni bitno) i raspali ga dok gricka nesto ili pije pivo.

Ja moj izmrcvareni JBL Flip 3 (uzet 2016) i dan danas nosim kad idem na jezero ili negde drugde prirodu, doduse cesce je povezan na powerbank jer mu je baterija dosta slabija nego sto je bila ali i dalje drzi bar 1-2h na nekoj normalnoj jacini zvuka.

Koriste ih ljudi u svakakvim situacijama gde je bitnija baterija od nekih dodatnih funkcionalnosti.
 
da, da siguran sam da ih vecinom koristite u prirodi i nosate u rancu ;)
Ja bluetooth zvučnike godinama koristim za kuću tako da mogu da ga nosim iz sobe u sobu u zavisnosti od toga gde sam i šta radim u tom trenutku. Pored toga uvek ga nosim sa sobom na svaki put, bilo to letovanje, zimovanje, spa vikend, dan na jezeru/reci, vožnju bajsom ili roštilj u šumi. Jako mi je bitan taj prenosni faktor gde nešto staje u ranac/kesu, ide sa tobom i može da radi bez da zavisi od utičnice, bilo unutra bilo napolju.
 
Takodje, anker nosim na more, plazu, slusam ga na terasi dok pijem kafu, u dvoristu vikendice gde jos nema struje... A dovoljno je mali da se ugura u prepun ranac.

Razlicite su potrebe i nacini koriscenja, taj zvucnik moze da pusta samo muziku sa telefona i to je kraj.

Prenosni zvucnik i sluzi da pusti muziku, a ne da zameni kucni media centar... Tema je prenosivi zvucnik na baterije, da se ne bi mlatio sa kablovima
 
Anker Soundcore 2 je odličan zvučnik, uzeh ga skoro sa Alija, izašao ispod 23e uz neki kupon ili coine. Baterija odlično drži, zvuk je baš prijatan i lepo se prostire kroz prostor, čuje se dalje nego što bih očekivao od takve male sprave. Još kada se podesi neki EQ, meni predobar. Mali je i stvarno može da se nosi non stop.
 
Anker Soundcore 3

Screenshot_2024-04-20-21-11-11-184_com.alibaba.aliexpresshd-edit.jpg
 
Nazad
Vrh Dno