Šta je novo?

Jeftini 22'' MAG BP2219W sa 2xD-sub konektora...

radulle

Čuven
Učlanjen(a)
24.02.2002
Poruke
527
Poena
620
Danas sam primetio ovaj monitor u ponudi jednog od domaćih distributera. Evo i linka:
http://www.mag.com.tw/Products/Product.aspx?sn=480&pi=1459

Vrlo je tesko na internetu naci nesto vise o njemu, neki opis/test, inace kakva je ova marka?

Umalo da zaboravim, garancija od 3 godine važi na 1 bad pixel...

Kod:
Size
Size (inch)	22" Wide
  Panel Spec. (For Reference)
Display Area	473.76x296.1
Max. Resolution	1680 x 1050
Display Colors	16.7M
Response Time (ms)	5ms
Brightness (cd/m²)	300
Contrast	1000:1/3000:1 (Dynamic)
View Angle : H	85/85
View Angle : V	80/80
Dot Pitch (mm)	0.282x0.282
Panel Surface	ANTI-GLARE
Horizontal Freq. (KHz)	30~82KHz
Vertical Freq. (Hz)	56~75Hz
  Others Spec
Protective Glass	NO
Built-in Speakers	2Wx2
Stand: Arm+Base	ALUMINIUM
VESA Mount (mm)	75x75
  I/O Port
Compatiblity	PC (Vista Support) / MAC
Analog Input	D-SUBx2
Digital Input	DVIx1 (OPTIONAL)
HDCP	YES (for DVI)
PC Audio Line-in	YES
  Power
Consumption	60W
Voltage	AC100-240V/50-60Hz
  Others
Regulation	FCC-B, UL/cUL, CE, CB, TUV/GS
Vista Suppot	YES
  Package
Monitor WxHxD (mm)	523.7x398x178
Packing WxHxD (mm)	580x500x140
Net Weight (KG)	5.6
Gross Weight (KG)	7.1
Contents	AC Power Cord / D-Sub Cable/ Audio Cable / User's Guide CD / Quick Guide / Warranty Card
 
Poslednja izmena:
A koja je cena ?
 
View Angle : H 85/85
View Angle : V 80/80
ne znam da li je ovo neka greska na sajtu, ali svakako bi prvo trebalo pogledati monitor
 
Која је цена и код којег продавца?

01/04/2008 | Proview MAG monitori!
Od danas na lageru Proview MAG monitori 19" i 22" wide po promotivnoj ceni:

- Proview MAG TU953W 19" TFT Wide Black 11999 din sa PDV
- Proview MAG BP2219W 22" TFT Wide Silver 15200 din sa PDV

MAG Technology Co. Ltd. je jedan od najvećih svetskih proizvodjača TFT monitora. MAG brend je simbol za konstantan kvalitet i tehnološke inovacije što govori i podatak da je na MAG monitore garancija na 1 mrtav pixel.
MAG proizvodi su prisutni na svetskom tržištu već 18 godina što dovoljno govori o kvalitetu i dizajnu proizvoda koji izlaze iz proizvodnih pogona ovog giganta. MAG proizvodi se prodaju širom sveta u Severnoj i Južnoj Americi, Evropi, Bliskom istoku, Aziji i Australiji.

Firma je ona sto ima benchklub:)
 
Cena je fenomenalna, pogotovo za one koji imaju popust.
 
Nisam ni mislio na tu koju si ti napisao, za clanove je jos niza i za nju sam rekao da je odlicna
 
MAG proizvodi su prisutni na svetskom tržištu već 18 godina što dovoljno govori o kvalitetu i dizajnu proizvoda koji izlaze iz proizvodnih pogona ovog giganta.

jugo je prisutan na trzishtu 30 godina, shto dovoljno govori o njegovom kvalitetu i dizajnu.

oloshi. odma da vam kazem, prenosim iskustvo nekih ljudi koji se zaista mnogo bolje razumeju od mene u monitore i recheno mi je - nikako MAG, to je sharena laza, sve te specifikacije.

sve je to divno, DVI konektori, gomila stvari shto kod drugih nema za te pare, ali -

pogledajte jedan do drugog MAG i neku drugu firmu (belinea, benq i ostali value monitori excluded) pa vidite zaista da li je DVI na tom MAG-u uporediv sa ostalima. ja jesam, lichno, i odma da vam kazem - asus ili LG value monitori od 22, bez DVI imaju bolju sliku od MAG-a sa DVI. malo mi je falilo da uzmem i Proview na isti nachin (DVI 22' za 240 evra) pa sam se vodio istom metodom.

note - mnogi ljudi se zalecu zbog DVI ulaza a da pritom nisu upuceni. DVI ulaz sluzi da ne dolazi do kompresovanog protoka kao shto je sluchaj sa analognim, tako shto preko binarne vrednosti prenosi vrednost za svaki piksel sa izvora (PC) na odgovarajuci piksel na displeju (pri nativnoj rezoluciji displeja), dok kod analognog signala piksel na displeju moze da bude promenjen blago pod uticajem analogne distorzije.

a trebalo bi da znate da HD-15 (standardizovani VGA konektor koji se nalazi na svim G kartama, monitorima) je skoro bezgreshan u pogledu distorzije ili electrical noise-a, te razliku u DVI signalu nikada necete ni videti. ja cenim da je DVI u stvari marketinshki mit, kao i 5 milijardi boja na samsungovim HD televizorima (gde ljudsko ko ne vidi razliku, sobzirom da primecuje 10 miliona boja @ max)
 
DVI je marketinski mit dok ne ubodes TV kartu u racunar. Posle toga mit postaje realnost :d
 
Monitor nema DVI, zvao sam firmu...
Uzgred, koliko sam razumeo od prodavca dovoljan je cak jedan subpixel, a to mislim da dosta govori o tome da su monitori kvalitetni.
Mala digresija: moja Nokia 500Xa iz 1999 ima preko pet sto mrtvih sto pregorelih pixela.
U svakom slucaju, otici cu danas da pogledam, ako nema mnogo pozadinskog probijanja uzecu...
 
Poslednja izmena:
zaleme na licu mesta :p
 
Verovatno za neka trzista ima a za neka ne...

A Samsung nije mag za prevaru, khm, mislim prodaju, isti 226BW, isti model, dva razlicita monitora, dva po kvalitetu razlicita panela... Podmuklo maksimalno.

Inace, ono jedan pixel nije mi najjasnije da li se tolerise jedan ili ni jedan...
 
Poslednja izmena:
Cime se da izmeriti da li je monitor 2ms ili 4ms ? :)

Moras prvo imati nesto kao reper... recimo kvalitetniji monitor sa PVA panelom, deklarisan na bar 2 ms, po mogucnosti pivot.

Uzmes doticni ti i uz pomoc drugara koji ce u rukama drzati monitor koji zelis da testiras... zatim se popnete na neku povrsinu min 4m iznad obavezno betonske povrsine, pripremite se i u isto vreme ispustite monitore. Onaj koji prvi dotakne beton (najbolje da za merenje koristite hi-speed kameru) izmerite vreme primenom formule A1/B1*100-100 (A1 model sa PVA, B1 model koji nas zanima)!

Nadam se da sam ti pomogao!
 
Ne mislis da bi takav postupak degradirao performanse oba monitora u najboljem slučaju?
Inace formula bi pre glasila B1 / A1 * 2ms...
 
I ja mislim da je sve to isto i da je sve stvar ličnog doživljaja. Neko kaže DVI slika bolja sto puta neko kaže uzmi samo Samsung ili Sony... Najbolje rešenje je odeš vidiš da li ti se monitor sviđa na oko probaš vidiš sliku i odlučiš. Tako sam i ja uzeo 22 monitor proizvođača Hanns G za kog nisam nikad čuo i probao stavio na DVI(iako ne vidim baš razliku) i vrlo sam zadovoljan a garancija je tri godine i nema mrtvih piksela.

p.s. Ne znam zašto se ljudi optrećuju milisekundama da li je 5,4 ili 2 kad sam se ja lepo igrao i na 8.
 
Dobri saveti za proveru brzine odziva :) ali moguce je da jednostavno stancuju pogresnu deklaraciju za odziv.
@Jovyland: Imas problem sa masom ?
 
Moras prvo imati nesto kao reper... recimo kvalitetniji monitor sa PVA panelom, deklarisan na bar 2 ms, po mogucnosti pivot.

Uzmes doticni ti i uz pomoc drugara koji ce u rukama drzati monitor koji zelis da testiras... zatim se popnete na neku povrsinu min 4m iznad obavezno betonske povrsine, pripremite se i u isto vreme ispustite monitore. Onaj koji prvi dotakne beton (najbolje da za merenje koristite hi-speed kameru) izmerite vreme primenom formule A1/B1*100-100 (A1 model sa PVA, B1 model koji nas zanima)!

Nadam se da sam ti pomogao!

Evo sad sam probao, moj ima stvarno 5ms (po ovoj formuli). Kada udari u beton raspadne se na pet delova. Cisto mozda nekom bude korisno. :d:d:d
 
Verovatno za neka trzista ima a za neka ne...

A Samsung nije mag za prevaru, khm, mislim prodaju, isti 226BW, isti model, dva razlicita monitora, dva po kvalitetu razlicita panela... Podmuklo maksimalno.

Inace, ono jedan pixel nije mi najjasnije da li se tolerise jedan ili ni jedan...

Ne tolerise se nijedan Mrtav Pixel tj. ako imas jedan mrtav pixel dobijas novi i nema jako pozadinsko osvetljenje (znam jer upravo radim na njemu). A sto se tice mrtvih pixela Samsung i LG tolerisu 4 mrtva pixela a Mag nijedan (1 mrtav pixel su 3 sub pixela) tako da ako imas 1 mrtav sub pixel ne vazi garancija (za Samsung i LG je tolerancija 12 sub pixela ili 3 mrtva pixela). po nemi bolje je uzeti Mag jer bar znas da neces imati problema sa mrtvim pixelima kao sa nekim modelima Samsunga (koji uzgredkrije koji panel monitor koristi da ni menadzeri u Erc-u ne znaju sta im stize u monitoru od panela), pokusajte da saznate koji je model u 226BW da li je A ili S (bolji panel) pa cete videti da nema jasnog odgovora. hehe
 
I na kraju dal uzeti MAG ili ne ??????Extra cena , a i slika odvaljuje uzivo :D (kod ortaka gledao )
 
Poslednja izmena:
Ja se dvoumim, troumim... Jedino me ubija uzasan dizajn...
 
Vrh Dno