Šta je novo?

Jeftin kolor laser ili ink-jet?

Iv@N_SD

Slavan
Učlanjen(a)
10.03.2005
Poruke
696
Poena
330
Potreban mi je jeftiniji kolor stampac. Razmisljao sam da uzmem HP Color LaserJet 1600 ili SAMSUNG CLP-315. Cena je oko 170 evra.
Voleo bih da cujem iskustva korisnika koji poseduju ove stampace, kao i da predlozite jos neki u ovom cenovnom rangu. Potreban mi je za kucnu upotrebu. Dakle nista previse zahtevno. Kako izgledaju slike stampane na ovom stampacu? Da li su makar pristojnog kvaliteta? Stampace se pretezno tekst, grafika, uz poneku sliku.
Nasuprot ovom stampacu stoji neki ink-jet (npr. HP DJ D2460) . Dosad sam koristio kombinaciju srno-belog lasera (Kyocera FS-680) i ink-jeta (HP DJ 5150). HP je zavrsio svoje, a kyocera ostala bez tonera.
Sta predlazete? Punjenje tonera + ink-jet ili kolor laser?
 
Poslednja izmena:
Zavisi koliko koristite štampač. Naime ukoliko se InkJet štampač ne koristi neko vreme može da dođe do toga da se zapeče glava pa joj onda sleduje čišćenje. Kvalitet otiska laserskih štampača je generalno bolji, iako su se InkJet prilično približili. Obratite pažnju na tonere kod štampača koje uzimate.
Konkretno CLP-315 ima standardne tonere od 1500 strana crno beli, 1000 strana u boji. Oni koji se dobijaju inicijalno su neštoi manjeg kapaciteta. Naravno govori se o vrednostima prema iso standardima tj. 5% pokrivenosti strane.

Što se tiče stanja na InkJet tržištu sa njom nisam dovoljno upoznat, ali i mene zanima odgovor koliko su daleko trenutno stigli :)
 
Uzeo onaj HP inkjet. Solidno stampa. Za 3K dinara je odlican. Slike su takodje solidne. Zakljucio sam da nemam toliki obim stampe da mi je neophodan color laser. Uglavnom je to poneka slicica, malo grafike i dosta teksta. Refilovana Kyocera i ovaj HP ce vrsiti posao.

@marko_84: Pogledaj ove sto sam ja naveo u prvom postu. Trebalo bi da su solidni. Ja bih isao na neki HP zbog mogucnosti da napunis toner na svakom cosku. Otisak bi trebao da je tu negde. Ipak su ovo najjeftiniji color laseri.
 
Zakljucio sam da nemam toliki obim stampe da mi je neophodan color laser. Uglavnom je to poneka slicica, malo grafike i dosta teksta.

Upravo to je razlog da ne uzimas InkJet.

Pre nekih osam godina imao sam slicnu dilemu, samo sto mi nije neophodan kolor, da li da uzmem InkJet ili laser. Problem je upravo u tome sto mi stampa ne treba preterano ali s vremena na vreme zatreba - stampac se mora imati. Odlucio sam se za tada prilicno skup laser HP 1200.

Evo ga i dan danas, jos uvek sa kupovnim tonerom, stoji na stolu i spreman je da u svakom momentu odstampa ono sto mi treba. Nista nije zapeklo, nista ne mora da se otvara, menja, cisti - prosto knjava na stolu i ceka da mu nesto posaljem na stampu. Takav ugodjaj je tesko postici sa InkJetom.
 
U pravu je Broker :) Do sada je kroz moje ruke proslo...6-7 ink jet shtampacha...svi su se ili pokvarili, proshlajfovali, ili su im ketridzi zapekli, ili vishe nisu bili upotrebljivi...

Ivan, znachi da preskochim samsunga i uzmem hp?
 
Color Laser

Moja preporuka je color laserski štampač, čak i ako ne štampaš previše otisak je jevtiniji a trajaće ti mnogo mnogo duže i što je nasladje neće zapeći boje;)
Što se tiče Hp 1600 i Samsunga 315, uzeo bi u obzir i Canon 5000 koji koristi iste tonere kao i HP 1600 a noviji je model
 
Nazad
Vrh Dno