Šta je novo?

Jedi II i GF3 Ti200 i LEPOTA!!!

Skot

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.08.2000
Poruke
1,029
Poena
649
Boze ljudi kako je ovo lepo - ubedljivo najlepsa grafika i najlepsi igracki svet. Uz pomoc shader-a dobijaju se samo neki efekti koji dodaju atmosferi, ali sa dovoljno moci svaka okrugla povrsina i jeste okrugla (zbog geometry=high) a osvetljenje je neverovatno. Doduse senke nisu bas najsrecnije isprogramirane pa se pojavljuju i kad ne treba (recimo neprijatelj je na platformi iznad vas a njegova senka je na plafonu iznad tebe - dobro nezgrapan opis ali nadam se da shvatate). Mislim da je ovo prvi put da sam video GF3 kao neophodnu komponentu za pravo igracko iskustvo (mozda jos u RtCW).
 
Ma dajte ljudi, stencil buffer senke postoje od samog pocetka u Q3, nemojte mi reci da to jos niste videli ;)
A sto se samog efekta tice, nista specijalno, precesto se pojavljuju gde ne treba, a i ne izgleda bog-zna-kako impresivno kad geometrija ne baca senke vec samo likovi. Kad se pojavi Doom3 ima svima da nam se otkaci vilica, a novcanici sami da se drese i broje evre ;)
 
ma kakav D3 dok to sranje izadje ima da riknemo:D nego UT 2 ima da rula!
 
Skot je napisao(la):
Boze ljudi kako je ovo lepo - ubedljivo najlepsa grafika i najlepsi igracki svet. Uz pomoc shader-a dobijaju se samo neki efekti koji dodaju atmosferi, ali sa dovoljno moci svaka okrugla povrsina i jeste okrugla (zbog geometry=high) a osvetljenje je neverovatno. Doduse senke nisu bas najsrecnije isprogramirane pa se pojavljuju i kad ne treba (recimo neprijatelj je na platformi iznad vas a njegova senka je na plafonu iznad tebe - dobro nezgrapan opis ali nadam se da shvatate). Mislim da je ovo prvi put da sam video GF3 kao neophodnu komponentu za pravo igracko iskustvo (mozda jos u RtCW).

Pa daj da vidimo kako to izgleda!!!
I oću da vidim razliku između GTS i 3-ke konačno..
 
E necu kupiti patike ove godine samo da nabavim lovu za GF3 i onda kad sednem...:D
 
Alex je napisao(la):
E necu kupiti patike ove godine samo da nabavim lovu za GF3 i onda kad sednem...:D


Daj koji vam je,sto patite toliko
 
Skote - potpuno znam o cemu pricas.. Pogledaj moja dva treda o Jedi II i GF3... :) Neopisivo dobro...
Ivanhoe, ne radi se o senkama na podu (cg_shadows 2 ili 3) vec o realtime volumetric openGL shadows koje ne postoje ni u jednoj Q3 igri do sada (nije ih Raven izmislio, vec dodao implementaciju u Q3TA engine)... Zaista je malo reci da je ovo najlepsa igra do sada...

Maksimum je izvucen iz Q3 - definitivno... Muzzy - video sam kako radi JKII sa tim tvojim emulate forama; - nikako - i zato ne s___ nego kupi taj GF3!!! (Kod Mareta, koji ima istu plocu kao ja i tandera na 1.2. sa MX-om, uzas boziji koliko je sporo kada se ukljuci nv20 emulate i te senke )....

Poenta je u tome sto ti moras da shvatis da ti do GF3-ke nedostaje samo 70DM... !!! Kakav GF4!!!??? Uozbilji se rendering covece!!
 
byMaX je napisao(la):
Poenta je u tome sto ti moras da shvatis da ti do GF3-ke nedostaje samo 70DM... !!! Kakav GF4!!!??? Uozbilji se rendering covece!!


Kakvih 70 DM??????
Ako ima za GF2Ti a to je 250-270 DM, kako to moze da se pazari GF3Ti200 za 320-340 DM??????
 
Ivanhoe, ne radi se o senkama na podu (cg_shadows 2 ili 3) vec o realtime volumetric openGL shadows koje ne postoje ni u jednoj Q3 igri do sada (nije ih Raven izmislio, vec dodao implementaciju u Q3TA engine)... Zaista je malo reci da je ovo najlepsa igra do sada...
Da, da, ima ih i po zidovima i ostalim likovima, ali i dalje ne mislim da izgleda spektakularno. Sta vise, izgleda prilicno iskrzano i nezgrapno. Real time senke su vidjene vec dosta puta do sad. Dakle, cekam da vidim i ostalo u igrama da baca real time senke ;)
 
Kad smo kod GF4 xxx. Stigao je gf4mx 440 64mB ddr tvout za 120.- €.
 
Slozicete se da je 200 eura vise nego dobra investicija za razgledanje senki neprijatelja :D
Naravno ako neko ima, zasto da ne ? Ali da zbog toga moramo da nabavljamo GF3, mislim :confused: ctp;
Pozdrav
 
notax je napisao(la):
Kakvih 70 DM??????
Ako ima za GF2Ti a to je 250-270 DM, kako to moze da se pazari GF3Ti200 za 320-340 DM??????


Ssshhhhh!!!!!!!! :D .....ima za one okoji znaju gde da traze :D
MaX ... cini mi se samo se mi sve dogovorili po tom pitanju ... samo da odu one dve stvari...

Sto se tive senki u JK2 ... za one neobavestene OGL senke postoje jos od q2 i izgledaju slicno... stom razlikom sto JK2 engine racuna svetlo is svih objekata koji svetle!
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
Ssshhhhh!!!!!!!! :D .....ima za one okoji znaju gde da traze :D
MaX ... cini mi se samo se mi sve dogovorili po tom pitanju ... samo da odu one dve stvari...

Sto se tive senki u JK2 ... za one neobavestene OGL senke postoje jos od q2 i izgledaju slicno... stom razlikom sto JK2 engine racuna svetlo is svih objekata koji svetle!

Ama - senke su najgori aspekt u citavoj stvari. Ono sto je kvalitativno skocilo ( i sto eventualno zasluzuje tih 200Eura investicije ili barem upgrade sa GF2 MX/Ti) je osvetljenje, multitexturing i shading! Kod senki nista nevalja osim sto pokusavaju da podrze osvetljenje iz vise svetlosnih izvora - ali je algoritam poprilicno los, te se senke pojavljuju i gde treba i gde ne. Ono sto sam sad prvi put video je da su okrugle povrsine okrugle - bandwidth je jednostavno povecan (ne zbog same brzin core-a i memorije vec i zbog trikova koriscenih zbog optimizacije bandwidth-a). Jedino me golica da vidim Radeon 8500 u istoj situaciji.
 
Suta cu dobiti Gigabyte RADEON 8500 pa cu da vidim kako izgleda mada mislim da je na Gf3 lepse jer je to Q3TA .....

Skote, potpuno si pogodio poentu, ali ima jos nekih stvari a o tome cemo nalan-u... nego, da donesem ja Gf4Ti4600 tamo, a? :)

ostali nisu skapirali poentui ni videli kako igleda na gf3.... a i ne znaju moj i mazijev dil...

Pozdrav /\/\aX
 
MAD_MUzzY je napisao(la):
Ssshhhhh!!!!!!!! :D .....ima za one okoji znaju gde da traze :D
MaX ... cini mi se samo se mi sve dogovorili po tom pitanju ... samo da odu one dve stvari...

Sto se tive senki u JK2 ... za one neobavestene OGL senke postoje jos od q2 i izgledaju slicno... stom razlikom sto JK2 engine racuna svetlo is svih objekata koji svetle!

E mazi ako ti uzmes tog gf3 za te pare onda ti ja uzmem onu gitaru sto si gledao danas :D:D
 
notax je napisao(la):
Kakvih 70 DM??????
Ako ima za GF2Ti a to je 250-270 DM, kako to moze da se pazari GF3Ti200 za 320-340 DM??????

Pa asus v7700ti je 220 DM,i vecina pure karti je u tom rangu,jedino ako ti ne mislis na neke tv in/out ...
 
Nazad
Vrh Dno