Šta je novo?

jako cudni problemi (win7 x64)

kVu

Čuven
Učlanjen(a)
28.10.2003
Poruke
1,480
Poena
660
naime, jako cesto u toku rada cujem "cak" iz kucista (recimo na svakih 5min).. pretpostavljam da to dolazi sa nekog harda.. sta to moze da bude? i takodje mi se cesto desava u toku rada kada izbodem ili ubodem neki novi ili stari usb uredjaj da se smrzne, ali ne skroz vec trza... reaguje na svakih pola minuta do minut pa se ponovo sve zamrzne.. naravno tu ne moze nista da pomogne osim restarta.. jako me zbunjuje sto nemam pojma sta da testiram da proverim sta se desava :smash:
 
Mozda je do napajanja (ne daje dovoljno struje), a zvuk je sigurno sa harda.
Posto nema dovoljno struje hdd vam se iskljucuje/ukljucuje porvemeno , a zvuk je kad se glave „parkiraju”.
Pogledajte to da ne bi doslo do kvara na diskovima.
 
Ako je pre radilo kako treba, onda je sad verovartno seoftverski problem, virus, program neki. opterecuje sistem, hdd pobrljavi. To ce resiti novi sistem. Ali nikako nemoj da iskljucis ovo sto ti je lucasmeister rekao, preveri obavezno napajanje!
 
Da li si iskljucio u Power Options da se hardovi ne gase na odredjeno vreme, to je namesteno po default postavkama Control Panel> Power Options> Change plan setings> Change advanced Power settings > Turn of harddisk after pa stavi never.
 
Da li si iskljucio u Power Options da se hardovi ne gase na odredjeno vreme, to je namesteno po default postavkama Control Panel> Power Options> Change plan setings> Change advanced Power settings > Turn of harddisk after pa stavi never.

+1
 
ja potpuno zaboravih na svoju temu :/ elem, gasenje diskova sam podesio na "never" tako da sam siguran da nije to... najverovatnije da je do napajanja, samo nazalost ne znam kako to da testiram sem da povadim neke potrosace pa vidim da li ce se nastaviti to "caktanje" ... a problem sa smrzavanjem sam resio, u pitanje je bio softver za webcam koji se palio sa win-om i on je pravio problem.. glupost, ali eto
 
Hirens i testiraj hard,to prvo,pa posle probaj neko drugo napajanje.
 
Da li si probao da isključiš sve usb uredjaje? Pitam, zato što sam pre nedelju dana imao problem sa jednim računarom, kod koga se javljao isti, ili sličan problem. Naime, kod vlasnika u stanu računar zakucava posle par minuta rada, dok kod mene radi normalno 48h. Istestirano napajanje, hard, memorija, procesor... i sve radi savrseno. Odnesem kod vlasnika isto. Naravno bila je neka glupost, koju sam prevideo. Na kraju posle toliko nerviranja, iskljucim fleš (sa kog pušta muziku), i to bi bilo to... Naravno ubacim fleš kod mene u računar i isto se dešava. :)
Nadam se da će ti ovaj malo proširen tekst makar nekako pomoći, ne kažem da je isti problem, ali možda stvoriš sliku kakav je sve problem moguć.
Pozdrav
 
pa smrdi mi na web kameru koju sam poslednju kupio za skype-ovanje i sl... pre toga nikakve probleme nisam imao.. probacu i to.. u sustini nemam vise problema, sem tog povremenog caktanja, ali hardovi su ok, provereni, i memorija isto... dakle, ostaje mi jos samo ta varijanta :)
 
Nazad
Vrh Dno