Šta je novo?

iznenadni (nepopravljiv?) problem sa WinXP

vizionar

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
442
Poena
619
Imam jedan problem sa WinXP SP2. Ukratko razvoj situacije je sledeci:
- Desktop racunar radio kako treba oko 2 god. i onda odjednom nece normalno da se startuje (startuje u safe boot modu samo)
- Nakon odradjivanja repaira (fixboot, fimbr, chkdsk) jedina promjena je da nece vise ni u safe boot-u da se startuje (dodje dotle, krene sa ucitavanjem i restartuje se sam, i tako u krug)
- Nakon odrađivanja repair instalacije, koja prodje normalno, sve podesim i radi sve ok, ALI kada restartujem opet nece da se startuje Win, opet cak ni u safe boot modu.

Primetio sam sledece sto je vrlo INTERESANTNO: Instalacija sa CD-a (i repair) se instaliraju na C: particiju, a kada se sistem startuje, vidim u Windows Exploreru da je instaliran na I: particiju. Da ga mozda to ne buni? Sistem radi ok sve dok se ne ugasi i upali ponovo (kada ulazi u svoj zacarani krug).

DRUGA interesanta stvar je: probao sam instalirati svezu kopiju Win XP na drugu particiju ali nije uspelo (dodje do pola i zakuca se).

E, ako imate bilo kakve ideje kako ovo popraviti, molim Vas da mi kazete. Da mozda nije hardver?

Bicu mnogo zahvalan na vasoj pomoci.
 
Problem je vrlo verovatno u virusima koji su se instalirali kao drajveri. Precesljaj system32/drivers folder i potrazi fajlove sa razlicitim datumom od onih iz instalacije, pogotovo sto bi ime trebalo da bude twgjuutw.sys, logmeinto.sys ili nesto slicno. Pokreni Hirens Boot CD (npr), premesti te fajlove na neko drugo mesto (ili preimenuj u .bak) pa probaj reboot u safe mode. Kada udjes u safe mode, pokreni Autoruns sa Hirens-a i pogledaj sta se pokrece od drajvera/procesa, sve nepotpisano je sumnjivo i treba proveriti sta je u pitanju.

SP2 je suludo ostavljati minut na mrezi ili internetu jer ima rupa koliko hoces...
 
Poslednja izmena:
Pa sto bi Instalirao Win na drugu particiju tog diska?:p Jednostavno formatiraj ceo hard, isparticionisi i instaliraj svez Windows na C::)

SP2 je suludo ostavljati minut na mrezi ili internetu jer ima rupa koliko hoces...

Bem li ga, jes da je mozda pun rupa, al ja koristim i dalje njega (sp3 mi brljavi nesto...) vec godinama i NIKAD problema sa virusima i sl. Kaspersky antivirus samo imam od zastite i sve ok ponavljam-vise godina...:wave:
 
Ma mislio sam sa repair instalacijom jer se za protekle 2 god. nakupilo dosta programa, podesavanja, drajvera i sl. koje ne bih sada ponovo da instaliram...

Hvala na predlogu sa Hirens-om. Nisam ga dosad koristio ali probacu...
 
Ma ja ti zelim svaku srecu u koriscenju istog jos 200 godina, ali svaki XP koji mi je stigao sa takvim simptomima je bio SP2.
 
Ma ja ti zelim svaku srecu u koriscenju istog jos 200 godina, ali svaki XP koji mi je stigao sa takvim simptomima je bio SP2.

pa kad ljudi nisu nabavili orginalni XP gde na kutiji pise:"Nikada ne instaliraj WinXPsp2 sa prikljucenim mreznim kablom" :d
 
Nazad
Vrh Dno