Šta je novo?

Izgubljene slike....

cika Radule

Slavan
Učlanjen(a)
13.04.2008
Poruke
55
Poena
309
prvo, da se izvinim ako sam na pogresno mesto postavio temu ali nisam video prigodnije mesto (nadam se da cu najpre ovde naci nekoga sa slicnim iskustvom). molim moderatora da je prebaci ako sam pogresio

a sad, stvarno veliki problem:
da li nekako mogu povratiti overwrite-ovane slike???

prica kaze sledece:
1)slike sa kamerice su prebacene u folder
2)slike na kamerici su obrisane (ne znam da li je u pitanju format ili delete all)
3)nove slike sa kamerice su kopirane u isti folder i doslo je do overwrite-a vecine slika

da li nekako mogu povratiti bar deo izgubljenih slika (bilo sa harda ili sa kartice na kamerici)??? :wall: :wall: :wall:
 
Odgovor je "možda". Za početak, ako je ikako moguće ne upisuj ništa ni na kameru, ni na taj drajv, a onda pretraži ovde stare poruke na tu temu. Ovo pretraživanje je bitno jer je do sada preporučena čitava hrpa programa, a u praksi se pokazalo da često tamo gde jedan program omane drugi uspe. Znači, probaj jedan, drugi, treći...

Ako je hard veliki, ako je defragmentiran i ako se na njega nije mnogo upisivalo mislim da postoje dobre šanse da se bar deo slika povrati. Sa kartice teže. Zavisi i koliko je upisivano na karticu. Ako na karticu staje 1000 slika a ti si preko toga upisao 1000 novih, onda od povratka starih nema ništa.
 
Poslednja izmena:
hvala wiz011

nabavio sam vec neke programe pa cu probati da vidim hoce biti nesto od toga
 
Probaj sa Get Data Back, dosta puta sam uspeo da povratim sto slika sto dokumenata sa ostecenih i pobrisanih fleski i memorijskih kartica. E sad kao sto rece wiz011 uvek postoji mogucnost da neces uspeti sa vracanjem obrisanog materijala.
Pozzz
 
Sadržaj koji nije prepisan sigurno vraćaš sa GetDataBack for FAT. Samo pažljivo konfiguriši program i čekiraj obavezno opciju Lost Files.
 
Nazad
Vrh Dno