Šta je novo?

Izgleda da WhatsApp sluša šta radite i kada ga ne koristite

Benchmark

Znamenit
Učlanjen(a)
11.09.2006
Poruke
59,488
Poena
1,385
Prisluskivanje.jpg


Izgleda da WhatsApp sluša šta radite i kada ga ne koristite​


Više korisnika WhatsApp aplikacije za dopisivanje prijavilo je da ona koristi mikrofon kada ga ne koristite. Iz kompanije krivicu svaljuju na Android

Kompletan članak: https://benchmark.rs/vesti/softver-...sapp-slusa-sta-radite-i-kada-ga-ne-koristite/
 
WhatsApp, out.
Viber, out.

Ostade Signal i Telegram.
 
I to dolazi bas sa Twitter-a nakon objave da ce uvesti mogućnost video poziva, kao konkurencija WhatsApp-u. Koliki je to kapitalistički šljam od ljudi aka Elon Musk. Ne samo kapitalistički šljam, šljam u svakom smilsu, iz zemlje u kojoj je glavno merilo uspeha koliko novca imaš na računu. Tužno.
 
I to dolazi bas sa Twitter-a nakon objave da ce uvesti mogućnost video poziva, kao konkurencija WhatsApp-u. Koliki je to kapitalistički šljam od ljudi aka Elon Musk. Ne samo kapitalistički šljam, šljam u svakom smilsu, iz zemlje u kojoj je glavno merilo uspeha koliko novca imaš na računu. Tužno.
A odakle bi da dođe objava? Facebook.
Na Twitteru se danas i onako prvo sve saznaje i deli.
Inače, danas ti je glavno merilo uspeha svuda isto.
 
Nemoj da ti ih bude žao.
Misliš da je njima žao što tebi merilo uspeha nije novac nego nešto drugo?
Svako ima nešto što ga pokreće a kapitalizam je ušao u sve pore našeg društva.
Fakat je da bez para nema života jer ono, treba jesti, piti, itd.
Pritom, ovde je više stvar pohlepe kod ultra bogatih ljudi, novac je ono što ih pokreće i održava živim.
Za obične ljude, novac više predstavlja ograničenje i prepreku.
 
Jest vala, baš iznenađujuće što proizvod kompanije X, poznate po velikoj pažnji koju poklanja privatnosti korisnika, radi isto.

Jbte, jedan od dokaza pada prosečne ljudske inteligencije je što su aplikacije poput WhatsApp-a I Viber-a uspele da se probiju tako visoko...
 
Meni je neverovatno da Viber ima toliko široku raspotranjenost kod nas.
Nažalost, aplikacija je loša i ako je ne koristiš u Srbiji, kao da ne postojiš. :ROFLMAO:
 
Poslednja izmena:
Nemoguće da sve te aplikacije prate i prisluškuju nas korisnike! Mislio sam da nam samo omogućavaju "besplatnu" komunikaciju... 😁
 
Meni je neverovatno da Viber ima toliko široku raspotranjenost kod nas.
Nažalost, aplikacija je loša i ako je ne koristiš u Srbiji, kao da ne postojiš. :ROFLMAO:
Zašto si u čudu kad je Viber bio besplatan u vreme kad nismo ni mogli da kupujemo aplikacije. I baš šteta što nismo mogli da plaćamo divni WhatsApp.
 
Zašto si u čudu kad je Viber bio besplatan u vreme kad nismo ni mogli da kupujemo aplikacije. I baš šteta što nismo mogli da plaćamo divni WhatsApp.
Jedino što su tad mobilni operatori tj. u ovom slučaju tadašnji VIP Mobile forsirali reklame za Viber. Pa je i tu negde pomoglo masovno korišćenje iste.
Što se tiče plaćanja WhatsApp tj. onaj jedan dolar što su tražili, aplikaciju sam koristio i bez tog plaćanja, sve uredno.
 
Izgleda da većina nije znala da može bez te godišnje pretplate, a reklama se ne sećam.
Kako god, odomaćio se program i nema nazad.
 
Nazad
Vrh Dno