Šta je novo?

Hardver Izbor monitora

Procesori, matične ploče, memorije, hlađenje, grafičke kartice i ostale PC komponente

NemanjaRadicevic

Zapažen
Učlanjen(a)
27.02.2023
Poruke
68
Poena
20
Moja oprema  
CPU & Cooler
i5 10400F + Artic i35 argb
Matična ploča
B560M PRO VDH WIFI
RAM
Fury Beast 32gb (4x8) 3200mhz
GPU
Sapphire pulse RX 6700 XT
Storage
SSD: KINGSTON 1TB NV2 M.2 PCIe M.2 2280 SNV2S/1000G
Zvuk
Fantech GS202 Sonar + Logitech G Pro X
PSU
COOLERMASTER MWE White V2 700W
Kućište
METROPOLIS PRO
Monitor
Dell S2522HG
Miš & tastatura
Fantech ZEUS X5S + Jetion JT-DKB010
Ostale periferije
Marvo MG10 Lighting
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A30s
Steam
N3m4nja13
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Braćo moja razmišljao sam da uzmem neki monitor do 25, 26 hiljada. Za oko mi je zapao asusuov vg249q pa me zanima da li je neko imao iskustvo sa njim, kako vas služi i slično. Može naravno i predlog za neki drugi. Usuštini važno mi je da je ips panel, 144hz+, 1ms, full hd, 24+ inča
 
Da ne otvaram novu temu, dvoumim se izmedju ova dva monitora:
Koliko vidim jako su slicni a razlika u ceni je 16000 rsd u korist prvog tj lg-27gp850-b, da li zaista vredi tih para?
 
Braćo moja razmišljao sam da uzmem neki monitor do 25, 26 hiljada. Za oko mi je zapao asusuov vg249q pa me zanima da li je neko imao iskustvo sa njim, kako vas služi i slično. Može naravno i predlog za neki drugi. Usuštini važno mi je da je ips panel, 144hz+, 1ms, full hd, 24+ inča
Baci pogled na ovaj post: https://forum.benchmark.rs/threads/monitor-do-20-000-din.493411/#post-6887188

Asus je dobar a imaš još Gigabyte G24F 2 i HP X24ih.
Da ne otvaram novu temu, dvoumim se izmedju ova dva monitora:
Koliko vidim jako su slicni a razlika u ceni je 16000 rsd u korist prvog tj lg-27gp850-b, da li zaista vredi tih para?
Identični monitori. P verzija je novija a mislim da je LG samo smanjio potrošnju struje ili tako nešto...uzmi koji je jeftiniji. Ako uzimaš kod nas, baci pogled i na Iiyamu GB2770QSU, dobar monitor za samo 350e...
 
Baci pogled na ovaj post: https://forum.benchmark.rs/threads/monitor-do-20-000-din.493411/#post-6887188

Asus je dobar a imaš još Gigabyte G24F 2 i HP X24ih.

Identični monitori. P verzija je novija a mislim da je LG samo smanjio potrošnju struje ili tako nešto...uzmi koji je jeftiniji. Ako uzimaš kod nas, baci pogled i na Iiyamu GB2770QSU, dobar monitor za samo 350e...
Oba izgledaju pristojno, usuštini sva tri bi se lepo uklopila pogotovo što imam rx6600. Jedino se sada dvoumim između 144 i 165hz, eto ako je neko imao iskustvo sa oba neka napiše neke utiske (da li ima neke ogromne razlike i slično)
 
Sumnjam da ćeš videti razliku...sa 60 na 144Hz se baš primeti, sa 144 na 165 teško. Gledaj šta imaju od konektora, nosače i te stvari...
Druže ako mi veruješ meni će i od 75 da otvori oči, ovaj moj sadašnji nema ni čitavih 60hz (59) tako da sam svestan toga. Nego eto kada već uzimam da uzmem nešto što vredi te pare.
 
Imaš ovaj test Asusa:


Ili ovaj za Gigabyte (prva verzija ali druga je isto dobra):


Asus je sasvim ok, ako ti ne odgovara ili hoćeš USB probaj Gigabyte. HP je isto dobar ali im je dostupnost kod nas slaba...
 
Takodje sam se informisao ranije o monitorima ovde na forumu i danas je ortak na moju sugestiju uzeo Asusov model. Kaze da je zadovoljan za evo par sati koliko se igrao sa njim.

Ja jos nisam pazario, ali bih trebao uskoro. Mada sam u medjuvremenu poceo da razmisljam o 2k 144hz VA, ali se bojim da bi mi black smearing na VA smetao, pretezno igram overwatch i csgo a retko kad neku "lepu" igru gde su bitni detalji.
 
Identični monitori. P verzija je novija a mislim da je LG samo smanjio potrošnju struje ili tako nešto...uzmi koji je jeftiniji. Ako uzimaš kod nas, baci pogled i na Iiyamu GB2770QSU, dobar monitor za samo 350e...
Hvala lepo, da uzimam kod nas, koliko vidim kod nas ima samo iiyamu gb2770qsu-b5, pojma nemam sta mu dodje b5
izvinjavam se sto sam upao coveku u temu
 
Hvala lepo, da uzimam kod nas, koliko vidim kod nas ima samo iiyamu gb2770qsu-b5, pojma nemam sta mu dodje b5
izvinjavam se sto sam upao coveku u temu
Ma uživaj. Ovaj Iiyama monitor sam imao priliku da koristim, vrhunski monitor, samo malo veća cena..
 
Druže ako mi veruješ meni će i od 75 da otvori oči, ovaj moj sadašnji nema ni čitavih 60hz (59) tako da sam svestan toga. Nego eto kada već uzimam da uzmem nešto što vredi te pare.
Ja imam Philips 24 zakrivljeni fullhd 248E9QHSB, podržava 75 hz, ali kada namestim 1920x1080 prihvati je monitor ali ne primećujem bitnu razliku. Kada odem na setup u samom monitoru i stisnem info, kaže da je 75hz ali "for best results use 192x1080 at 65 hz". Zašto? Da li nešto smeta monitoru?


1684350285715.png
 
Nazad
Vrh Dno